Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kayınvalidemi sigorta ettirmek

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve ilknuray tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

    21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  1. ilknuray

    ilknuray Aktif Üye Üye

    Katılım:
    16 Nisan 2007
    Mesajlar:
    309
    Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,
    kayınvalidemi eşimin üzerine sigortalı yaptırabilirmiyiz?
    bizim üzerimizden hastane ve ilaç masraflarını yaptırabilirmiyiz?
    kayınpederimin ssk sı yok.
    o sebepten dolayı.
    teşekkürler...
     
  2. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  3. elisaa

    elisaa Minik Serçe Üye

    Katılım:
    31 Temmuz 2007
    Mesajlar:
    4.431
    Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet eşinizin annesi , eşinizin sosyal güvenlik hizmetinden faydalanabilir
    tabiki annesine eşiniz bakmakta ve herhangi bir sosyal güvencesi yoksa
    bunun için Kurumun sizden isteyeceği evraklarsa
    Sigortalının Anne ve Babası İçin:

    a) Nüfus Hüviyet Cüzdanları Fotokopisi, (soyadı ve nüfus kayıt bilgileri farklılığı var ise vukuatlı nüfus kayıt örneği)
    b) Beyan ve taahhüt belgesi,
    c) Anne ve babanın yeni çekilmiş vesikalık renkli birer fotoğrafı
    d) Sigortalıya ait, 506 sayılı Yasanın 90. maddesine uygun olarak düzenlenmiş vizite kağıdı,
     
  4. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  5. ilknuray

    ilknuray Aktif Üye Üye

    Katılım:
    16 Nisan 2007
    Mesajlar:
    309
    Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkürler...
    Allah Razı olsun.
     
  6. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  7. EU1

    EU1 Ziyaretçi

    Benim kayin validemde evlikaynim üzerinden sigortali
     
  8. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  9. petrik

    petrik hoşgeldin dünyama :) Üye

    Katılım:
    13 Şubat 2008
    Mesajlar:
    2.004
    Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet yapılabilir
    annem abimin üstüne sigortalı
     
  10. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  11. ilknuray

    ilknuray Aktif Üye Üye

    Katılım:
    16 Nisan 2007
    Mesajlar:
    309
    Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ALLAH Razı olsunnnn....
     
  12. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  13. ilknuray

    ilknuray Aktif Üye Üye

    Katılım:
    16 Nisan 2007
    Mesajlar:
    309
    Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    1) biz bu belgeleri ssk ya mı ulaştıracağız?
    2) Maaşımızdan aylık ne kesilecek?
    3) Beyan ve taahhüt belgesi ne demektir?

    Çok teşekkür ederim...
     
  14. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  15. CitlembiK

    CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

    Katılım:
    23 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    3.724
    Beğeni:
    1.993
    Ödül Puanları:
    388
    evet evraklar bağlı olduğunu sosyal güvenlik kurumuna verilecek
    bununla ilgili maaşınızdan herhangibir kesinti olmaz ...
    taahütnamede kurumlarda bulunuyor form şeklinde gerekli bilgileri dolduruyorsunuz..
    kimlik bilg. sosyal bilgileri falan
     
    Son düzenleme: 21 Ağustos 2008
  16. 21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  17. nudem

    nudem Aktif Üye Üye

    Katılım:
    29 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    126
    Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim tabiki yaranlana bilir..:1hug:
    ben kız olduğum halde bekar olduğum için benim sağlık sig.yararlanıyor annemde babamda evlenince olmaz ama
    erkek çoçuğu ise ssk'lı çalışıp 120 gün prim doldurduğu takdirse sürekli yararlanıyo anae baba eş çoluk çoçuk
    yapman gereken muhasebeden bir vizite kağıdı eşinin adına çıkartıp.bağlı olduğu ssk ya gidip aktivasyon işlemini gerçekleştirmek.sağlık karnesi kalktı biliyorsunuz .tc.no işi görür artıkkaydirigubbakcemile2
     
  18. 22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : ilknuray
  19. tlyonl2009

    tlyonl2009 canımın yarısı kızım Üye

    Katılım:
    1 Eylül 2008
    Mesajlar:
    6.410
    Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    evet canim eşiniz baktirabilir.gerekli evraklari hazirladiktan sonra
     
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.