Kaynana kaynana çalı gibi kaynana

yildiz7986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
1.666
841
işte bakın öyle düşününce haklısınız ama kayınvalideler de çok abartıyo bu verme etme yardım konularını vs. yani benim ki de mesela bu yazdıklarına benzer. bana misafir gelecek olsa başlar hemen bende yemek yapayım bilmem ne yapayım. ya bi bırak nefes aldır. ben ağırlarım misafirimi boğma. elli defa arar naptın naptın diye. sanki ben birşey beceremiyorum. inanın kendi annelerimiz böyle yapmıyo. ben o yüzden hak veriyorum çünkü doluyoruz bi yerde küçücük olayda bile patlıyoruz.
tamam madem bunaldınız o zaman anne ben herseyi hallettim de . o yönlendirmeden siz yönlendirin kadını.. önce davranın 1yada 2 kere böyle yaptgnzda o da bırakır zaten. kadınn huyu bu demek ki değişmez ki.. yada kadına söyleyin anne su tatlıyı yaparmısınz diye. yada verin torun oyalansın.. anlıyorum bunalmışsınz ama kadın bu değişmez o zaman uzak yere taşınn .. bilmesin size kimin geleceğini..

bayankatip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
734
2.562
tamam madem bunaldınız o zaman anne ben herseyi hallettim de . o yönlendirmeden siz yönlendirin kadını.. önce davranın 1yada 2 kere böyle yaptgnzda o da bırakır zaten. kadınn huyu bu demek ki değişmez ki.. yada kadına söyleyin anne su tatlıyı yaparmısınz diye. yada verin torun oyalansın.. anlıyorum bunalmışsınz ama kadın bu değişmez o zaman uzak yere taşınn .. bilmesin size kimin geleceğini..
değişmez huyu böyle. çok denedim çok hayır dedim gerek ciddi gerek şakayla karışık ama alışmış insanların sadece onun dediğini yapmasına. kendi oğulları eşi falan hep öyle yapmışlar. şimdi bizdende aynısı bekliyo. evet taşıncaz inşallah yaz çıkmadan :) gerçi ben bunun da çözüm olacağına inanmıyorum çünkü 1 yıldır ne yaptıysam olmadı :)

yildiz7986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
1.666
841
değişmez huyu böyle. çok denedim çok hayır dedim gerek ciddi gerek şakayla karışık ama alışmış insanların sadece onun dediğini yapmasına. kendi oğulları eşi falan hep öyle yapmışlar. şimdi bizdende aynısı bekliyo. evet taşıncaz inşallah yaz çıkmadan :) gerçi ben bunun da çözüm olacağına inanmıyorum çünkü 1 yıldır ne yaptıysam olmadı :)
uzaga tasındınız baktın gene aynı .. sende herseyi eşine kv söyleme kimn geleceğini kimin gideceğini.. değişmez evet sende bu durumu lehine çevir.. zıt gittikçe sen kötu olursun.. durumu kuralına göre oyna.. çünkü eşiniz de öyle o da değişmez. ezber bozmak kolay olmuyo. ya eşinize söyleyeceksinz guzel bi ifadeyle yada siz bulacaksınız yolunu.. veriyor mu hiç bozmadan .. siz halledin .. yani demem şu ki onların zıtlağına inatlığına siz aynı şeklde cvp vermeyin tam tersi cvp verin eşinzn yannda.. hem bırak versin .. yarın öbur gun laf ederse ben size neler verdim diyee bana değil oğluna verdin annecim dersin ben o kadar söyledim sen kendn verdin dersin.. benmde halam öyle bak Annem demiyorum halam. Sürekli yengemn peşinde :) yengem kaardesne gider halamda peşinde misafr gelir halam peşinde bişiy alır peşinde.. ama yengem takmıyor kendi duzeninide halama göre yapmıyo ama sağol halacım valla evde yoktu ver. kadın eve derin dorundurucu aldı gayette haklı :)) sürekli vınç vınç :) yengemde sevmıyordur ama sonucta bi şeklde kendnce birikim yapıyo :) fena mı kız paran kalıyo kendne altın al :KK70:

bayankatip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
734
2.562
uzaga tasındınız baktın gene aynı .. sende herseyi eşine kv söyleme kimn geleceğini kimin gideceğini.. değişmez evet sende bu durumu lehine çevir.. zıt gittikçe sen kötu olursun.. durumu kuralına göre oyna.. çünkü eşiniz de öyle o da değişmez. ezber bozmak kolay olmuyo. ya eşinize söyleyeceksinz guzel bi ifadeyle yada siz bulacaksınız yolunu.. veriyor mu hiç bozmadan .. siz halledin .. yani demem şu ki onların zıtlağına inatlığına siz aynı şeklde cvp vermeyin tam tersi cvp verin eşinzn yannda.. hem bırak versin .. yarın öbur gun laf ederse ben size neler verdim diyee bana değil oğluna verdin annecim dersin ben o kadar söyledim sen kendn verdin dersin.. benmde halam öyle bak Annem demiyorum halam. Sürekli yengemn peşinde :) yengem kaardesne gider halamda peşinde misafr gelir halam peşinde bişiy alır peşinde.. ama yengem takmıyor kendi duzeninide halama göre yapmıyo ama sağol halacım valla evde yoktu ver. kadın eve derin dorundurucu aldı gayette haklı :)) sürekli vınç vınç :) yengemde sevmıyordur ama sonucta bi şeklde kendnce birikim yapıyo :) fena mı kız paran kalıyo kendne altın al :KK70:
hiç bu açıdan düşünmemiştim doğru diyosun. zaten bi markete girip çıksan iki parça şeye en az 100 lira bırakıyosun. haklısın valla çok teşekkür ederim :)

Lacrymose

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2013
1.176
2.893
Biz baya baya fakiriz demekki. Benim kv köyde yaşıyor, herşeyini kendi yapar çok meraklıdır doğala. Her gitmemizde arabanın arkasını doldurur patates soğanına kadar.
Bunca zaman hakaret görmüşüm, haberim yok. Pislik kv:sinirli:

yildiz7986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
1.666
841
Biz baya baya fakiriz demekki. Benim kv köyde yaşıyor, herşeyini kendi yapar çok meraklıdır doğala. Her gitmemizde arabanın arkasını doldurur patates soğanına kadar.
Bunca zaman hakaret görmüşüm, haberim yok. Pislik kv:sinirli:
ayy ne guzel doğal şeyler yiyorsunuz çok şanslısınz vlla.. :)

Blueberrytimes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2015
5.604
8.144
Anlamaya çalışmıyorum çünkü başka yaptıkları iyi niyetini öldürdü . En basiti 6 aylık evliydik oğlu afrine göreve gitti bende kv evindeydim camın kenarında ağlıyordum bana geldi dedi ki eğer çocuğun olmuyorsa oğluma gerek yok seni doktora götüreyim . Bu söylediğim en basit olay daha anlatırım ama konu kaynamasın
Ya bunu dedi diye bu kadar kin beslenir mi, sanki boğazınıza çöküp çanınızı almaya çalışmış, anne iki aldır adam evde değil zaten, çok şükür o zamanlar da gelir diyip konuyu kapatacağınıza ayrıca kadın doktora götüreyim diyor sanki boşan oğlumdan ben ona besili inek alacam diyor, abartmayın bazı şeyleri, cahillik diye birşey var, şurada yazdıklarınızı okuyunca kim bilir siz ona neler yaptınız

Yukarı Alt