Kaynana kaynana çalı gibi kaynana

CinnetNur Delirdi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.140
Valla cinnetnurcum konu sahibi inanilmaz takintili olmus kaynana konusuna. Bence acilen kaynanayi birakmasi lazim. Eski yeni farketmez. Surekli kaynana temali konular aciyor. Gencligine yazik valla. Kaynanami gunahim kadar sevmem yaptiklari hakkinda konu acsam zibilyon tane konum olurdu. Ama gerek var mi? Yok bence. Fazla dusunmemek, takmamak lazim. Yuvayi huzurlu tutmak lazim. Ne gerek var kaynana da kaynana demeye ki? Cok sikayetciyse gorusmesin sık sık. Ben senede bir en fazla 2 kez gidiyorum evine. Uzak sehirlerdeyiz diye. En fazla da bir seferde 5 gun kaldim simdiye kadar. Ama aramam bile kadini mesela. Bi 3 ay once bi de bu bayramda aradim en son. O oldu iste. Hoslanmiyorum cunku kendisinden. Arama mesafe koyuyorum ki takmayim yaptiklarini. Hastalik sahibi olunuyor yoksa.
Ve bazen gercekten cok onemsiz seyleri takiyor konu sahibi. Amaan deyip sallamasi lazim artik bazi seyleri.
Kaynanasıyla yakın oturuyorlar. Eşi de anne düşkünü bir insan olduğu için mecburen görüşmek zorunda kalıyor.
Küçük küçük şeyler birikiyor sonra böyle patlamalar yaratabiliyor.
Bir de doğu gelini kayinvalideyle kültür farkı dağlar kadar.
Kendi ailesi başka memlekette. Zor yani

MusMutlu00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
99
Kaynanamdan nefret ediyorum, dün eşimin Doğum günüydü, ona ben pasta yapacaktım fakat mesaj atıyor pastaneden alcam onu getir süpriz yapcaz, bende pasta yapmaktan vazgeçtim, akşam gider ayak bana laf soktu, ailem uzakta oturuyor bu haftasonu gelecekler uzun bir aradan sonra, kaynana elimize kendi yemediği çürük çarık şeyleri tutuşturur almıcam desende zorlar, güya iyilik yapıyor, tereyağ tutuşturdu elime, bende anne yenmiyor az koy dedim, nefretle bana dönüp bakalım misafirin gelince ne yapacaksın dedi, sanki market yokmuş gibi o kadar öküzüz veya fakiriz gibi bir avuç tereyağa muhtacız gibi, birşey demedim çıktık gittik, bugün de diyor niye kızdın akşam, bende böyle böyle dedin kırıldım dedim, sana birşey vermem artık senle uğraşmam ne halin varsa gör zaten bana düşman gibi bakıyorsun dedi, o kadının evine gitmek istemiyorum, Ne yüzle bakacaksa yüzüme
Bizde kayinvalidemle hic anlasmayiz birbirimizi sevmeyiz hatta beni istemeye istemeye gelin olarak aldi hala istemiyor yada oyle hissettiriyor fakat benim yada esimin sevdigi birsey onlarda varsa asla bizsiz yemez ya cagirir ya ayirir yada gonderir yani. Oraya her gittigim de banada tereyagi verir cunku koyden ozel yaptiriyor ve esim cok sever buguje kadar hic senin gibi düşünmedin bence cok art niyetlisin ben bunda kötü birsey goremiyorum.

Casper25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.461
Kaynanasıyla yakın oturuyorlar. Eşi de anne düşkünü bir insan olduğu için mecburen görüşmek zorunda kalıyor.
Küçük küçük şeyler birikiyor sonra böyle patlamalar yaratabiliyor.
Bir de doğu gelini kayinvalideyle kültür farkı dağlar kadar.
Kendi ailesi başka memlekette. Zor yani
Is yine kendinde bitiyor ama. Ben her iki aileye de uzagim. Esim de benim babamla anlasamaz. Hos ben de pek anlasamam babamla ama baba iste 😂 Baktik ki ailelerle fazla muhabbet esimle aramizi bozuyor. Oturup konustuk. Orta yolu bulduk. Bayramlarda arariz. 2 ayda bir arariz falan.
Dogu kulturu demisken ekleyim. Doguda calisiyorum 3.5 yildir. Cok insan tanidim. Gayet de karsilik verebiliyorlar artik kaynana kayinbabaya. Eskidenmis bence o cekinmeler falan.
Bugun esim beni okula birakirken yolda yasli bir teyze ve amca gorduk. Ayni koye gidiyormusuz tesadufen. Onlari da aldik. Yol 40 dk surunce haliyle sohbet edildi. Oglum evli istanbulda polis falan filan derken gelinine lafi getirdi. Beni aramaz sormaz, en son gidisimde beni evden kovdu gelme huzurumuzu bozacaksan falan dedi diye anlatti durdu. Gelin ankaraliymis mesela. Gayet de alt ediyor kaynanayi.
Alacak esini karsisina anlatacak. Kendine bu kadar dert etmeyecek kaynanayi. Sorun kaynana degil ki senin yazdiklarina gore. Sorun esinde. Once onu halledecek. Fazla kaynana insanda sinir stres yapar. Esi ne diyosa desin agirligini koysun mesafeli olsun bence.

CinnetNur Delirdi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.140
Is yine kendinde bitiyor ama. Ben her iki aileye de uzagim. Esim de benim babamla anlasamaz. Hos ben de pek anlasamam babamla ama baba iste 😂 Baktik ki ailelerle fazla muhabbet esimle aramizi bozuyor. Oturup konustuk. Orta yolu bulduk. Bayramlarda arariz. 2 ayda bir arariz falan.
Dogu kulturu demisken ekleyim. Doguda calisiyorum 3.5 yildir. Cok insan tanidim. Gayet de karsilik verebiliyorlar artik kaynana kayinbabaya. Eskidenmis bence o cekinmeler falan.
Bugun esim beni okula birakirken yolda yasli bir teyze ve amca gorduk. Ayni koye gidiyormusuz tesadufen. Onlari da aldik. Yol 40 dk surunce haliyle sohbet edildi. Oglum evli istanbulda polis falan filan derken gelinine lafi getirdi. Beni aramaz sormaz, en son gidisimde beni evden kovdu gelme huzurumuzu bozacaksan falan dedi diye anlatti durdu. Gelin ankaraliymis mesela. Gayet de alt ediyor kaynanayi.
Alacak esini karsisina anlatacak. Kendine bu kadar dert etmeyecek kaynanayi. Sorun kaynana degil ki senin yazdiklarina gore. Sorun esinde. Once onu halledecek. Fazla kaynana insanda sinir stres yapar. Esi ne diyosa desin agirligini koysun mesafeli olsun bence.
Valla kuzum bazı kaynanalar ne yazik ki alt edilmiyor. Mesela didem önceki konularında kaynanasına bayağı bir gider yapmıştı ama sanırım kaynanası arsız.
Bir de oğluşçu olunca muhabbeti kesemiyor.
Herkes Kaynanayi alt edecek kadar sansli değil maalesef..

Casper25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.461
Valla kuzum bazı kaynanalar ne yazik ki alt edilmiyor. Mesela didem önceki konularında kaynanasına bayağı bir gider yapmıştı ama sanırım kaynanası arsız.
Bir de oğluşçu olunca muhabbeti kesemiyor.
Herkes Kaynanayi alt edecek kadar sansli değil maalesef..
O zaman gormezden gelecek canim. Her yaptigina takilmayacak. Ya bu deveyi guducek ya bu diyardan gidecek. Allah yardimcisi olsun ne deyim. 🙇

AnneAslan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8.789
O kadin baldan sekerden de olsa sana zift olmus zehir olmus.Buyugun o senin konusmalarina yazdigin kelimelere bak.Sen kucuk olarak iyi davrancaksin ki buyukte seni bagrina bassin.Ne veriyosa versin koy torbana yemiyo musun yolda olsa at cope ver bi fakire fukaraya kotu oldun da eline ne gecti hic bisey.

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
Emoji Skoru
51.171
Kadin koysun sen kotuyse al cope at, kocanda bilsin ama..sonra adi iyilik yapiyor olmasin. Birde saglam gicik olmussun gozunun ustunde kas var dese suc olacak senin gozunde

Babayani

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.886
Sen babanla eşinin anlasamamasini "olabilir" diye düşünmüşsün . Keza ben de öyle. Ama erkekler bu kadar anlayışlı değil. Aynı şekilde sen kayinvalide ile sorun yaşasan kocan " idare et, ne yapayım" falan diyecekti. Bu kadar anlayışlı olmasında aslında senin anlayışlı olmanın payı var. 😉

Yukarı Alt