Kedi kumu hakkında

hayalim mucize

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
2.025
1.930
Merhaba arkadaşlar
Evim çok küçük olduğu için kum koku yapıyor çalıştığım için hemen temizleme imkanım yok ama evdeyken anında alıyorum dışkıyı birçok kum aldık hepsinde farklı sorunlar yaşadık en son şu meşhur çok pahalı kumdan aldım paraya kıyıp gerçekten mükemmel asla koku yok anında topaklanıyor çok memnun kaldım ama kedim kumla resmen aşk yaşıyor en küçük fırsatta kum kabının içinde uyardım kızdım dökülenleri gösterdim ama nafile kedi yani bu sonuçta işine gelmeyeni anlamıyor :)) acaba bu kumdan kullanan Olupta bu sorunu yaşayıp çözüm bulan var mı kızım daha 3 aylık acaba yavru olduğu için mi böyle zamanla vazgeçer mi ne yapmam lazım vazgeçmesi için her akşam komple ev süpürüyorum tüm örtüleri silkeliyorum heryer kum :KK43:

April wind

Spring🌿
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2017
8.218
20.550
Bence yavru olduğu için.
Ben ince taneliyle kalın taneli kumu karıştırıp kullanıyorum artık. İnce taneli çok sıçrıyor çünkü ister istemez ki benim kızım işini görür hemen çıkar dışarıda temizlenir 🤗
Hergün bende kumunun bulunduğu yeri süpürüyorum. Başka yerlere kadar gitmiyor.
Ama tüy bakımından yine evi hergün süpürürüm alışkanlık oldu Zaten artık.
Ayaklarıyla kumları taşımasın diye paspas kullanabilirsiniz kum kabının önünde.
Veya ince nevresim/battaniye gibi birşeyi koyabilirsiniz kum kabının altına, sadece onu çırpıp süpürürsünüz başka çaresi yok 🤷🏻‍♀️ Ben kızım küçükken hep bu şekilde yapmıştım.

hayalim mucize

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
2.025
1.930
Bence yavru olduğu için.
Ben ince taneliyle kalın taneli kumu karıştırıp kullanıyorum artık. İnce taneli çok sıçrıyor çünkü ister istemez ki benim kızım işini görür hemen çıkar dışarıda temizlenir 🤗
Hergün bende kumunun bulunduğu yeri süpürüyorum. Başka yerlere kadar gitmiyor.
Ama tüy bakımından yine evi hergün süpürürüm alışkanlık oldu Zaten artık.
Ayaklarıyla kumları taşımasın diye paspas kullanabilirsiniz kum kabının önünde.
Veya ince nevresim/battaniye gibi birşeyi koyabilirsiniz kum kabının altına, sadece onu çırpıp süpürürsünüz başka çaresi yok 🤷🏻‍♀️ Ben kızım küçükken hep bu şekilde yapmıştım.
Paspas kullanıyorum önceden böyle sorunumuz yoktu kumu sadece ihtiyaç için kullanır hemen çıkardı ama bu kumu aldığımdan beri içinden çıkmıyor kumu bırakmak istemiyorum ama nasıl vazgeçiririm onu da bilmiyorum

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
12 Ekim 2009
15.510
19.024
Benim kedim tuvaletini kapatmadığı için sanırım şanslıyım :KK70: Kum dökülme derdimiz olmuyor. Tuvaletini yaptıktan sonra kumu patileyeceğine kum kabına vuruyor patisini, kaptan bitti gel al der gibi :KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
12 Ekim 2009
15.510
19.024
şanslısınız ama üstünü kapatmayınca koku olmuyor mu
Biz küçük tuvaleti kapatıp onun odası yaptık orayı, otomatik koku makinesi de aldık. Kapı aralık duruyor zaten, koku olmuyor. Günlük atıyoruz tuvaletini de..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.210
563
Yavru oldugu icin bir sure sonra gecer kapakli tuvalet alin onunede delikli paspaslardan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

hayalim mucize

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
2.025
1.930
Yavru oldugu icin bir sure sonra gecer kapakli tuvalet alin onunede delikli paspaslardan
delikli paspasımız var baya işe yarıyor kapalı tuvaletten korktu bende üstü açık olanlardan yarı kapalı aldım onu sevdi şu an sorunumuz biraz daha azaldı en azından içine girip oynamıyor ama kumun taneleri çok ince olduğu için sorun yaşıyorum şu an aynı markanın patilere yapışmayanı var daha iri taneli bir daha ki sefere onu deneyeceğim teşekkür ederim

derdimbaki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
4
1
Benim kedimin patilerinde kalan kumlar odalara dağılıyordu. Sonunda bu kumu buldum ve rahatladım. Kabın altına metal sineklik gerdim. ıslanıp ufalanan kumlar elek gibi alta geçiyor. Sağlamlar üstte kalıyor. Sizde her yerde kum görüyorsanız tavsiye ederim.
397547657_tn50_0.jpg

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.210
563
Benim kedimin patilerinde kalan kumlar odalara dağılıyordu. Sonunda bu kumu buldum ve rahatladım. Kabın altına metal sineklik gerdim. ıslanıp ufalanan kumlar elek gibi alta geçiyor. Sağlamlar üstte kalıyor. Sizde her yerde kum görüyorsanız tavsiye ederim.
Eki Görüntüle 2300372

Ben bi kere bunu aldim bizim ki yapmadi disari yapti :KK66: bu hangi markanin bide fiyati nedir ben pahaliy almistim ama 2 yil gecti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt