Kedi kumu

sivaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
244
759
Merhaba hanımlar. Beş senedir kedim var. Yıllardır aynı bentoit kumu, kapalı tuvaletinde kullanıyorum ama artık şikayetler artmaya başladı. Düzenli temizliyorum fakat hem eskisi gibi iyi topaklanmıyor, hem de odalara daha fazla kum taşır oldu. Özellikle eşim şikayetçi, bugün de gelmiş arkadaşının silika kum kullandığını, etrafta hiç kum olmadığını anlatıyor. İyi topaklanmadığı için ve tüm kaba bulaştığı için hijyenik olmadığını söyleyip duruyor. Piyasadaki ever clean dışında tüm kumları denedim. Sürekli kullandığım kum ise mırmır. Ama o da eskisi gibi değil kaliteyi inanılmaz düşürdü. Silika kuma hep soğuk baksam da onu da denesem mi diyorum. Kullanımı nasıl bilenler var mı. Başka tavsiyesi olan da yazarsa çok sevinirim.

CiRiLLA

I Hate Portals
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
13.267
36.766
Denediniz mi bilmem ama 3 yıldır pisipisi kumu kullanıyoruz etrafa dağılması dışında bir sorun yaşamadım. Etrafa dagilanlarda supuruluyor sonuçta kedinin sağlığından önemli olmamalı bu.

Silika kumu bir defa kullanmak durumunda kaldım tam bir üşengeç ve rahatına düşkün kedi sahipleri için yapılmış ama kedi için tamamen leş. Sarı Sarı fişleri kalıyor orda bentonit gibi alıp atamıyorum ayrıca kedinin patilerine batıyor rahatsız oluyor hayvan ben bile farkettim gozlemledim.

sivaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
244
759
Cevabınız için teşekkürler. Ben silika kumu zaten kedimi ilk sahiplendiğimde sağlıksız olduğunu öğrenip elemiştim. Mırmırdan da çok memnundm.etrafa dağılıyordu fakat bu kadar değil sürekli de süpürüyordum. Topaklanma sorun olmaya başladı, salona kadar partilerinde gelmesi cabası. Ben yine şikayet etmiyorum işte eşimin gözüne batmasın istiyorum, pisi pisiyi de denedim diye hatırlıyorum yine bakıcam sağolun.belki burda değişik çözümler ya da markalar öğrenirim

CiRiLLA

I Hate Portals
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
13.267
36.766
Cevabınız için teşekkürler. Ben silika kumu zaten kedimi ilk sahiplendiğimde sağlıksız olduğunu öğrenip elemiştim. Mırmırdan da çok memnundm.etrafa dağılıyordu fakat bu kadar değil sürekli de süpürüyordum. Topaklanma sorun olmaya başladı, salona kadar partilerinde gelmesi cabası. Ben yine şikayet etmiyorum işte eşimin gözüne batmasın istiyorum, pisi pisiyi de denedim diye hatırlıyorum yine bakıcam sağolun.belki burda değişik çözümler ya da markalar öğrenirim
İnce kumun dağılmaması pek seçenek değil ama azaltmak için tuvaletinin önüne kedi paspasi alabilirsiniz yoksa eğer ama hiçbir kumda dagilmama durumu olmaz illaki ayaklarıyla geliyor. :)

elmalitarcinlicevizli kek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
29
73
Silika kum son derece sağlıksız. Sanicat mandalina kokuluyu kullanıyoruz biz de 2 yıldır ben memnunum. Kapalı tuvalet kullandığınızı zaten söylemişsiniz paspas iyi bir çözüm olabilir.

sivaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
244
759
Silika kum son derece sağlıksız. Sanicat mandalina kokuluyu kullanıyoruz biz de 2 yıldır ben memnunum. Kapalı tuvalet kullandığınızı zaten söylemişsiniz paspas iyi bir çözüm olabilir.
Sanicatin bir kaç çeşidini kullandım sonunda hep mırmıra döndüm. Ama o da bozdu malesef. Paspas da kullanıyorum bir çözüm bulamadım. Ya benim oğlan huy değiştirdi çok dağınık oldu onun da etkisi var. Bazen bu görev eşime kaldığında söyleniyor yoksa benim gözüme hiç batmıyor, eskiden evde kedi olduğunı misafirler anlamadı, kedim yabancı sevmez, ama şimdi muhakkak işaretlerini bırakıyor 😁😁 piyasadaki ünlü bir süpürgeyi bile aldım ama çare olmadı. Mırmır niye bu kadar bozdu ona sinirleniyorum aslında, fiyatlar kat kat artarken alışılan kalitenin düşmesi çok üzücü. Silika kullanmıyacağıma göre böyle devam demek ki. Teşekkürler

sivaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
244
759
İnce kumun dağılmaması pek seçenek değil ama azaltmak için tuvaletinin önüne kedi paspasi alabilirsiniz yoksa eğer ama hiçbir kumda dagilmama durumu olmaz illaki ayaklarıyla geliyor. :)
O konuda haklısınız, sadece eskisi gibi topaklanmıyor da kumu, çok dağlıyor tuvaletin için de onun da etkisi var. Denediğim kumlarda da aynı sorunu yaşayınca eski Mırmır kalitesini arıyorum.

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
12 Ekim 2009
15.514
19.033
Biz Proline bentonit kokusuz kullanıyoruz hep, memnunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rookiemother

👑🦁
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Ocak 2013
4.840
21.703
1 paket silika 1 paket kokulu orta incelikli kokulu olan topaklasan.kumlardan.karıştiriyoruz sorun.yok tavsiye ederim

Yukarı Alt