• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kedi tüyü ve kumu/hijyen

GoruyorsunuzMukemmel

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2015
829
562
Siz kumu kaldırınca evin başka yönüne yapmadımı, birde kediler kazıma iç güdüsüyle üstünü örtmeye çalışacaktır, buda tuvalete düşme riski demek
Hayır gösterdigim yere yaptı başka bi yere hiç bi zaman yapmadı. Deliğin çevresini eşeliyomuş gibi yapıyo ama zaten kullanılmayan tuvalet oldugu için temiz, her seferinde de deterjanla fırçalıyorum o tuvaletini yapınca

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
3.708
3.356
Valla bizimki canı sıkıldıkça tuvaletine girip çıkıyor kum için sürekli temizlemem lazım. Mama konusunda önce de yazdığım gibi bu kediyi sahiplenmek bize sürpriz oldu ama o halde de birakamazdim, ilan da verdim sahiplenmek isteyen olmadı, maması orta kalitedeki mamalar, umarım zamanla kalitesini artirabiliriz :)

takviye vitamin vs kullanıp tüy konusunda fayda gören oldu mu??
Doken kedi herturlu dokuyor. Duzenli tarama vitaminler biraz ise yariyor.. asilarini duzenli yaptirdiginiz takdirde saglik acisindan zarari yok ama ortalik hergun supurge istiyor malesef. :KK43: kumlarda anti bakteriyel oluyor genelde.. uzerini kapadigi zaman mikrop bulasmamaso icin

Adrasteia_

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2011
396
345
Ben de o elekli paspaslardan kullanıyorum, 100'de 100 olmasa da %70 azaltı diyebilirim (evde 4 kedi var). Tüy sorununa en iyi çözüm düzenli taramaktır, yavru iken alıştırırsanız daha iyi çünkü genelde büyüdükten sonra pek hazetmiyorlar. Ayrıca o bahsettiğiniz eldivenlerden ben aldım ama böyle kadife gibi olanlardan aldım internette bulabilirsiniz, resmini de gönderiyorum. Resmen bir mucize, harika temizliyor, ve bir de kolay, tavsiye ederim. Ayrıca kıyafet üzerine yapışan tüyleri ise rulo ile temizleyebilirsiniz ama temizlenmeyenler maalesef çamaşır makinesinde de diğer çamaşırlara yapışıyor ve kıyafetler genellikle tüylü çıkıyor. Bunun için pahalı ama kesin çözüm kurutma makinesi. Bizim 4 kedimiz var, çamaşır asacak yerimiz de kısıtlı olduğu için tavsiye üzerine kurutma makinesi aldık taksitli. İnternette olumlu yorumlar okudum, tam inanmadım, kurutma makinesi kullanan hayvan sahiplerine sordum hepsi tavsiye etti. Ben de sonuçtan memnun kaldım, çamaşır ve kıyafetlerde tüy derdinden böyle kurtuldum diyebilirim. Eki Görüntüle 2586081
Merhaba, biraz alakasiz olacak ama okuyunca sormak istedim. Dediginiz dogru kurutma makinesi tuylere cozuk oluyor ama benim bir kac kazagim makinede cektigi icin artik kazaklari atmaya cesaret edemiyorum. Sizin makinenin markasi ne ve kac saatlik programda kurutuyorsunuz kazaklari?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Adrasteia_

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2011
396
345
Tuyleri icin iyi icerikli mama gerekiyor. Eve bulasan tüy sorununu da bulgus'ta buldum, tuy toplayici aldim memnunum. Rulolara para yetistirmekten bikmistim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gul2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
2.313
3.812
Merhaba, biraz alakasiz olacak ama okuyunca sormak istedim. Dediginiz dogru kurutma makinesi tuylere cozuk oluyor ama benim bir kac kazagim makinede cektigi icin artik kazaklari atmaya cesaret edemiyorum. Sizin makinenin markasi ne ve kac saatlik programda kurutuyorsunuz kazaklari?
Benim kurutma makinem arçelik, kazakları hassas programda kurutuyorum. Çeken olmadı.

Yukarı Alt