• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kedide kardiyomiyopati

fisilfisil

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
175
220
7yasinda bi oğlumuz var Ankara kedisi gecn hfta kardiyomiyopati oldgnu iki gun ust uste embolelerle,ataklarla ogrendik. Ilaclar vs her seyi yapyorduk ki kisa surede tekrar yasadk. Smdi hava verlyo nefesi iyi degil. Bu yollardan gecen birileri var mi? Biz bittik ne zorms ne aciyms yasli da degil şu an resmn savaşıyor.:KK43:

mlkctk

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2011
5.063
2.087
Merhaba kardiyomiyopatilerin çeşidi var diye biliyorum
Benim kedime hipertrofik kardiyomiyopati teşhisi konuldu 2 ay önce.
Ilaç kullanıyoruz ve emboli olmadı
Solunumu güç
Sizi üzmek istemem ama tedavisi yok bu hastalığın
Ve çok sinsi bir hastalık belirti vermiyor
Belirtisi de genelde solunumla ilgili olduğu için doktorlar ciğere odaklanıyor.
Biz hastalığı kabullendik.
Size de çok geçmiş olsun.
Kedinizin günlerini güzel geçirmesine gayret edin...

fisilfisil

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
175
220
Cok sık atak yasanmasndan korkuyoruz. Aci cekmesinden..iyilesmycgni kabullendik simdiden ama ilk ataktan sonra ilaclari almamza ragmn ilk hfta icnde tekrar oldu:KK43: sznki kac yasnda? Ilaclari duzgun kullaninca acisiz agrsz bzmle uzun yillar kalir mi? Cok skntlı gunler gecrdk gecryorz azalir mi ilaclarla bu hastalkla yasanir mi uzn yillar? :KK43: cvbnz icn cok tesekkur edyorum. Ayrica sze de gecms olsun Allah onlari bize bagslasin

mlkctk

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2011
5.063
2.087
Cok sık atak yasanmasndan korkuyoruz. Aci cekmesinden..iyilesmycgni kabullendik simdiden ama ilk ataktan sonra ilaclari almamza ragmn ilk hfta icnde tekrar oldu:KK43: sznki kac yasnda? Ilaclari duzgun kullaninca acisiz agrsz bzmle uzun yillar kalir mi? Cok skntlı gunler gecrdk gecryorz azalir mi ilaclarla bu hastalkla yasanir mi uzn yillar? :KK43: cvbnz icn cok tesekkur edyorum. Ayrica sze de gecms olsun Allah onlari bize bagslasin
Dua edelim ikisi de emboli olup felç kalmasın.
Bizim doktorumuz bu hastalığın tedavisinin olmadığını düzenli ilaç kullanarak emboli riskini azalttığımızı ama ilaç ve düzenli kontrolle 6 yıldır yaşayan hastası olduğunu da söyledi.
Bizimki 6 yaşında british ve genetik yatkınlığı olan bir türmüş.

Ben her sabah ya da ses gelmediği her an acaba yaşıyor mu diye kontrol ediyorum.
Sürekli fotoğraf ve videosunu çekip anı biriktiriyorum elimizden başka bir şey gelmiyor maalesef.

fisilfisil

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
175
220
Dua edelim ikisi de emboli olup felç kalmasın.
Bizim doktorumuz bu hastalığın tedavisinin olmadığını düzenli ilaç kullanarak emboli riskini azalttığımızı ama ilaç ve düzenli kontrolle 6 yıldır yaşayan hastası olduğunu da söyledi.
Bizimki 6 yaşında british ve genetik yatkınlığı olan bir türmüş.

Ben her sabah ya da ses gelmediği her an acaba yaşıyor mu diye kontrol ediyorum.
Sürekli fotoğraf ve videosunu çekip anı biriktiriyorum elimizden başka bir şey gelmiyor maalesef.
Sizinkinde hic emboli olmadi mi? Nasil anladnz hastaligi?bzm emboli oldu. Ama sadece nefeste sorun oldu. Yogun bakim vs duzeltildi sonra tekrar oldu. Insallah yillarca,aci cekmeden,saglikla bizmle kalirlar..tesekkur ederim💕

mlkctk

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2011
5.063
2.087
Sizinkinde hic emboli olmadi mi? Nasil anladnz hastaligi?bzm emboli oldu. Ama sadece nefeste sorun oldu. Yogun bakim vs duzeltildi sonra tekrar oldu. Insallah yillarca,aci cekmeden,saglikla bizmle kalirlar..tesekkur ederim💕
Biz de emboli hiç olmadı şükür.
Zaten nefes alıp vermede sıkıntısı vardı
Öksürük krizi geçirdi bi kaç defa
Astım zannettiler
Tekrar olunca yine bir röntgen çekildi sorun ciğerde diye düşünülüp kalpte büyüme görüldü
Zaten kedimiz çok narin sürekli kusardı kabız olurdu biz doktordan çıkamıyorduk.
En son kalp doktoru çağırdık bunun üstüne ekokardiyografi yaptı
Şu an düzenli ilaç kullanıyor kusmaları düzeldi ama nefesi yine zor.
Koşup oynuyor 2. Kedimizle birlikte.
Biz de korkarak bekliyoruz...

fisilfisil

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
175
220
Allah yardmcmz olsun hepimizn zor..Allah kolaylik versin.. cevaplarnz icin cok cok tesekkur edyorum. Fazla yorulmasn dikkat edin. Sagolun..insallah uzn yillar saglikla onlarla yasarz

Yukarı Alt