• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kediler ve bozuk yiyecekler?

Cileklivanilinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
2.694
5.261
Ya çok merak ettiğim bir şey var kediler bozuk balık,bozuk salam falan yer mi? Annemle bu konuda anlaşamıyoruz sokaktaki kedilere bozuk balık vermeye çalışıyor fakat o çok mide bozar yani balık bu sonuçta ölüme kadar götürebiliyor bozuk hali. Ben verme diyorum ne olacak yer onlar diyor her şeyi çok bildiğini düşünen insanlara bayılıyorum keşke ben de böyle olsam. Bu konuda bilginiz var mı? Bir sakıncası olur mu kedilere bozuk yiyecek vermenin?

otur SIFIR

ΛŁŁ -SТΛЯ ---> 26.4.20* Baslangic:62.1 Guncel:61.2
Pro Üye
16 Ekim 2012
32.382
95.873
Bir sakıncası olur mu kedilere bozuk yiyecek vermenin?
Yok canim en fazla ölürler.

Bu sekilde iyilik de yapilmaz, vicdan da rahatlatilmaz. Kendinizin yiyemeyecegi şeyi hayvanlara da vermeyin. Cok istiyorsa anneniz once test edebilir.

sparrow

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
208
406
kendi yemediğinizi tabi hayvana vemeyin tavuk kemiği özellikle asla vermeyin boğuluyorlar.
ama şöyle bir şey biliyorum kedilerin bağırsak yapısı farklı olduğu için kolay kolay zehirlenmezler. çope atmayalım günah diyip başka canlının günahına girmemek bence en doğrusu.

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
9.783
50.994
Ya çok merak ettiğim bir şey var kediler bozuk balık,bozuk salam falan yer mi? Annemle bu konuda anlaşamıyoruz sokaktaki kedilere bozuk balık vermeye çalışıyor fakat o çok mide bozar yani balık bu sonuçta ölüme kadar götürebiliyor bozuk hali. Ben verme diyorum ne olacak yer onlar diyor her şeyi çok bildiğini düşünen insanlara bayılıyorum keşke ben de böyle olsam. Bu konuda bilginiz var mı? Bir sakıncası olur mu kedilere bozuk yiyecek vermenin?
Bozuksa yemezler zaten. Kediler bu konuda çok hassas hayvanlardır, kendilerini rahatsız edecek şeyleri yemezler genellikle. Ama yine de kendi yemediğiniz şeyleri kedilere vermeyin hatta mümkünse kendi yediklerinizi de vermeyin. Kedi maması verin besleyecekseniz.

Cileklivanilinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
2.694
5.261
Bozulmuş yiyeceği farketmeden insan yer zehirlenir de kedi o gaflete düşüp yemez, düğme burunları sağolsun 😉 Yine de tabi bozulduğundan emin olunan bir yiyeceği kedilere verme girişimi de ilginç geldi bana, vicdanlı olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu sanırım 👐🏻
Anlatamıyorum ki. Yerler nolucak bi şey olmaz onlara deyip duruyor. Aldım çöpe attım en sonunda.

Kriyos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
36
61
Kendisi yesin ne olacak ki

torarikar

"Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." Atatürk
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2017
3.652
3.936
Ben asla vermem. Kendim yiyemeyeceğim hiçbir şeyi hiçbir canlıya vermem. Hatta geçen gün marketten ekmek almıştım nasıl olduysa birden poşet elimden düştü ekmek yere düştü. Artık yiyemeyeceğimiz için ıslatıp hayvanlara verdim ama onda bile rahatsız oldum yere düşmüş şeyi verdiğim için. Anneniz çok rahatmış.

Yukarı Alt