• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kediler ve bozuk yiyecekler?

Processes

Trolsever
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
2.162
4.088
Ya çok merak ettiğim bir şey var kediler bozuk balık,bozuk salam falan yer mi? Annemle bu konuda anlaşamıyoruz sokaktaki kedilere bozuk balık vermeye çalışıyor fakat o çok mide bozar yani balık bu sonuçta ölüme kadar götürebiliyor bozuk hali. Ben verme diyorum ne olacak yer onlar diyor her şeyi çok bildiğini düşünen insanlara bayılıyorum keşke ben de böyle olsam. Bu konuda bilginiz var mı? Bir sakıncası olur mu kedilere bozuk yiyecek vermenin?
Aç kaldıkları için yerler, Hastalanıp ölürler. Bozulmadan verseniz?

Sademkubra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
79
26
Ya çok merak ettiğim bir şey var kediler bozuk balık,bozuk salam falan yer mi? Annemle bu konuda anlaşamıyoruz sokaktaki kedilere bozuk balık vermeye çalışıyor fakat o çok mide bozar yani balık bu sonuçta ölüme kadar götürebiliyor bozuk hali. Ben verme diyorum ne olacak yer onlar diyor her şeyi çok bildiğini düşünen insanlara bayılıyorum keşke ben de böyle olsam. Bu konuda bilginiz var mı? Bir sakıncası olur mu kedilere bozuk yiyecek vermenin?
Onlarda bir canli kendi yemediklerimizi hayvanlara yedirmemeliyiz

Thrive60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
281
640
Komşunun buzluktan çözdürüp verdiği (bozuk da değil) balık yüzünden baktığımız kediyi veterinere yatırdık, ağır ishal ve kusma nedeniyle ölümden döndü. Sokak kedisi olduğu için de sadece 400 tl aldılar.

Anneniz israf etmek istemiyor olabilir, sonuçta etin “boşa gitmemiş” olduğunu düşünüyor. Bizim kedinin halini görseydi bozuk etleri kediler yemesin diye çift poşete koyup atardı, bırakın kediye vermeyi.

Buzlukta arkada kalanları öne çekmek en temiz çözüm

Karamellasepeti

Çok pati az insan çok huzur
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
3.147
5.297
Bozuksa yerler arkadaşlar yemezler diye bir şey yok. Yemeselerdi hayvanlar zehirlenip ölür müydü hiç ? Raf ömrü dolmuş ama bozulmamış gıdalar verebilirsiniz. Mesela buzdolabında açık halde 3 gün bekleyen et artık sizin damak tadınıza uymaz ama bozukta değildir hayvanlar afiyetle yer. Veya son kullanma tarihi bir iki gün geçmiş ama hiç açılmamıştır onlar da bozuk olmaz

Seridina

Sigrun❤️N-ıl-Ze-O
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2016
7.543
11.942
Yani benim gördüğüm kadarıyla sokak kedileri de her şeyi yemiyor. Bozuk gıdalar hiç sanmıyorum ki yesinler.

UpToSky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
926
1.680
Benim gördüğüm kendi yiyemeyecegimiz kivamda bir yiyeceği dostlara da ikram etmiyoruz. Onlara özel mamalar hariç. Onda bile son tüketim tarihi kovaliyoruz... Anneniz verse de siz alıp uzak coplere atın. İmha edin.

Trombostik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2020
183
370
Komşunun buzluktan çözdürüp verdiği (bozuk da değil) balık yüzünden baktığımız kediyi veterinere yatırdık, ağır ishal ve kusma nedeniyle ölümden döndü. Sokak kedisi olduğu için de sadece 400 tl aldılar.

Anneniz israf etmek istemiyor olabilir, sonuçta etin “boşa gitmemiş” olduğunu düşünüyor. Bizim kedinin halini görseydi bozuk etleri kediler yemesin diye çift poşete koyup atardı, bırakın kediye vermeyi.

Buzlukta arkada kalanları öne çekmek en temiz çözüm
Buzluktaki bir sey neden bozulur ki?
Elektrik kesilmedigi, yanlış cozdurulmedigi sürece bozulmaz diye biliyorum

Feminas

Thé hafız ✌
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
1.551
9.590
Büyük ihtimalle yemezler zaten
Ama benim başıma sşöyle birsey geldi mama aldık veren adam bozuk birsey vermiş sanırım kedim ateslendi ve birdaha vermedim bazen bozuk şeyleri yiyebiliyorlar.
Kendimiz yiyemeyecegimiz kötü ve bozuk gıdaları hayvalara vermemeliyiz can bu basit birsey değil .

Thrive60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
281
640
Buzluktaki bir sey neden bozulur ki?
Elektrik kesilmedigi, yanlış cozdurulmedigi sürece bozulmaz diye biliyorum
Uzun süre önce aldıklarını söylediler, sitede iki defa 8-10 saatlik elektrik kesintisi oldu, tekrar tekrar çözünüp donduğunu tahmin ediyoruz, bu durumda bakteri çok hızlı çoğalabiliyormuş.

Yukarı Alt