• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kediler ve bozuk yiyecekler?

mlkctk

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2011
5.327
3.097
Vermeyin yerler hasta olurlar.
2 kedim var.
Annenize de selam kaş yapayım derken göz çıkartmasın.
Kendi yemediğin şeyi kimseye yedirme kuralını öğrenememiş.

Thrive60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
281
640
Küçük bir not düşeyim, et çiğ verilmiş, belki pişseydi bir şansımız olabilirdi :110:
Neyseki hızlı müdahele ile kurtardık, şimdi sitenin gözbebeği :KK200:

Ladysea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2010
600
449
Yemezler bozuk gıdayı benim kedim tabağındali haşlanmış eti bile yedikten sonra içine karıştırdığım kuru mamayı bidaha yemiyor kokuyor diye tabağı yıkamadan mama koysam yemiyor çok hassas burunları :KK66: o yüzden ben ona Lordun kedisimisin sen diye bazen kızıyorum

Mstfamls

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
568
896
Bizim kedi salam için deli olur aşırı düşkün. Babam bakkalın birinden denk gelmiş 5 liraya satilan hiç bilinmedik bir marka salam almis kedi için. O guzelim markaların salamlari için deliren kedi, kokladi ve geri çekildi. Artık içinde at eşek ne varsa kedi bile ucuz salami begenmedi, gerisini sen düşün artık.

Esraaii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2020
4
1
Ya çok merak ettiğim bir şey var kediler bozuk balık,bozuk salam falan yer mi? Annemle bu konuda anlaşamıyoruz sokaktaki kedilere bozuk balık vermeye çalışıyor fakat o çok mide bozar yani balık bu sonuçta ölüme kadar götürebiliyor bozuk hali. Ben verme diyorum ne olacak yer onlar diyor her şeyi çok bildiğini düşünen insanlara bayılıyorum keşke ben de böyle olsam. Bu konuda bilginiz var mı? Bir sakıncası olur mu kedilere bozuk yiyecek vermenin?

Esraaii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2020
4
1
Yerler evet ama sakın vermeyin sadece kuru mama sadece cunku karınlarında parazit oluyo ve bu ıc organlırınk ya as Tavas bıtırıyo şişiyorlar o uuzden. Çiğ et bile vermeyın

LaraPars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.735
4.095
Yerler evet ama sakın vermeyin sadece kuru mama sadece cunku karınlarında parazit oluyo ve bu ıc organlırınk ya as Tavas bıtırıyo şişiyorlar o uuzden. Çiğ et bile vermeyın
Yurdum insanı araştırmak yerine sokak hayvani diye neredeyse... tövbe est birşey diyecektim kendimi tutuyorum. Şu sokakta yaşayan hayvanlarinda hastalandığını zehirlendiğini hastalıklara yakalandığını anlayamiyor bazıları. Oyle bir potansiyelleri yok. Yer ne olcak diye önlerine herşeyi atıyorlar da allahtan hayvanlar o insanlardan daha zeki oldugu için yemiyorlar.
Annem senelerdir sokaktaki kedilere sabah ve akşam yemek verir. Özel hazırlıyor yiyeceklerini. Bozuk yemek vermek nasıl bir cahillik ve vicdansizlik seviyesi anlayamadım.

manikkk

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
1.142
828
bozuksa zaten kokar kediler her şeyi yemiyor zaten pimpirikli hayvanlar
siz verseniz de yemez bence, ama tabi yine de vermeyin

Yukarı Alt