• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kedimin ameliyatı

sibelizma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2016
20
13
Çok teşekkür ederim, size de tüm arkadaşlara da. Biz İzmir Karşıyakada bir klinikte yaptırdık bugün. Ameliyat başarılı geçti. İri bir bakla büyüklüğünde bir parça çıkardılar. Sağ over olduğu gibi içeride kalmış ve büyümüş; onu aldılar. Ancak parça çok yağ kaplamış ultrasonda görülemedi, açınca buldular. Şu an eve geldik. Kedinin durumu gayet iyi. Bandaj var bir hafta sonra kontrole gidecek bandajı alınacak. Şu an evin içinde dolaşıyor. Birazdan yemek vereceğim, henüz bir şey yeyip içmedi.
Veteriner dedi ki bazen içeride parça kalmasa bile kilolu ya da yağ kütlesi fazla olan hayvanlarda çok ender olmakla birlikte böbrek üstü bezinden salgılanan östrojen kızgınlık belirtilerine neden olabilirmiş. Ancak bu çok nadir görülürmüş. Neyse bizimkinden kocaman bir parça çıktı. Umarım artık kurtulmuştur.
Benim köpeğimin 2.ameliyatında 2 tane yumurtalık çıkardılar. Sağolsun ilk veteriner sadece uterus denilen yeri almış. 3. Kısırlaştırma da bulunur inş. Ne kadar ödeme yaptınız?

gul2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
2.313
3.812
Benim köpeğimin 2.ameliyatında 2 tane yumurtalık çıkardılar. Sağolsun ilk veteriner sadece uterus denilen yeri almış. 3. Kısırlaştırma da bulunur inş. Ne kadar ödeme yaptınız?
Ah inşallah sizin köpeğiniz de kurtulur. Üzüldüm kaç defa eziyet çekmiş hayvan. İlk veterinerin yaptığı çok yanlış ama ikinci veteriner nasıl bir hata yaptı ki hepsini alamadı mı?. Küçücük bir parça bile kopsa o yine hormon üretiyormuş. Bir de köpeğiniz kilolu mu? benim veterinerimin dediğine göre çok ender de olsa yağ kitlesi fazla olan bazı hayvanlarda bu ostrojeni böbrek üstü bezleri de üretiyormuş ve bu da kızışma belirtilerine sebep olabiliyormuş ama bu ender olurmuş. İşin kötüsü kalan parça bazen ultrasonda görülmeyebiliyor (benim kedininki görülemedi) bu yüzden kesin olarak da bilemeyiz, 2. veteriner parça mı bıraktı yoksa başka bir sebebi mi var. Ya açılıp bakılacak ya da MR da görülürmüş ama bunu için de yine hayvana narkoz veriliyor bir de 800tl ücreti varmış. Benim kedim iki kere narkoz almasın diye biz direkt ameliyatı kabul ettik ve şansımıza parça bulundu. Biz 1000tl verdik. Rakam yüksek ama zor bir ameliyat. Geçen sene konuştuğumuz başka bir veteriner de bu ücreti istemişti. Bir de yaptırdığımız yer normal kısırlaştırmayı 550tl'ye yapıyormuş bu da yüksek ama bununla kıyaslayınca fiyatı kabul ettik. Antibiyotiği ve ilaçları vb herşey içinde ekstra bir para ödemedik. Bir kereye mahsus antibiyotik iğne olduğu için ağızdan herhangi bir ilaç vermiyoruz. Umarım sizim köpeğiniz için de hayırlısı olur. Çok geçmiş olsun.

sibelizma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2016
20
13
Ah inşallah sizin köpeğiniz de kurtulur. Üzüldüm kaç defa eziyet çekmiş hayvan. İlk veterinerin yaptığı çok yanlış ama ikinci veteriner nasıl bir hata yaptı ki hepsini alamadı mı?. Küçücük bir parça bile kopsa o yine hormon üretiyormuş. Bir de köpeğiniz kilolu mu? benim veterinerimin dediğine göre çok ender de olsa yağ kitlesi fazla olan bazı hayvanlarda bu ostrojeni böbrek üstü bezleri de üretiyormuş ve bu da kızışma belirtilerine sebep olabiliyormuş ama bu ender olurmuş. İşin kötüsü kalan parça bazen ultrasonda görülmeyebiliyor (benim kedininki görülemedi) bu yüzden kesin olarak da bilemeyiz, 2. veteriner parça mı bıraktı yoksa başka bir sebebi mi var. Ya açılıp bakılacak ya da MR da görülürmüş ama bunu için de yine hayvana narkoz veriliyor bir de 800tl ücreti varmış. Benim kedim iki kere narkoz almasın diye biz direkt ameliyatı kabul ettik ve şansımıza parça bulundu. Biz 1000tl verdik. Rakam yüksek ama zor bir ameliyat. Geçen sene konuştuğumuz başka bir veteriner de bu ücreti istemişti. Bir de yaptırdığımız yer normal kısırlaştırmayı 550tl'ye yapıyormuş bu da yüksek ama bununla kıyaslayınca fiyatı kabul ettik. Antibiyotiği ve ilaçları vb herşey içinde ekstra bir para ödemedik. Bir kereye mahsus antibiyotik iğne olduğu için ağızdan herhangi bir ilaç vermiyoruz. Umarım sizim köpeğiniz için de hayırlısı olur. Çok geçmiş olsun.
Çok sağolun. Ankara'da fakültede 2.ameliyatı oldu. Özellikle uyardım düzgün kısırlaştırılmadı dikkat edin diye. 2 tane yumurtalık bulunca demekki bunlardan deyip detaylı bakmamışlar. Böbrek üstü bezleri vs için de hormon testi yapılabiliyormuş. Benim köpeğim daha yaşına girmemişti ve 1 yumurtalık yağlıydı aldıklarında. Dediğiniz gibi mr a para vermektense açtırıp baktırmak daha mantıklı ama işte parçayı bulabilecekler mi birde o var. Şuan 4 yaşına girecek ve 10 yıl daha yaşasa yılda 2 kere bu sıkıntıyı çekmeye değmez.

lupenda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2017
1.090
1.642
ankarada iseniz dışkapıda dışkapı veteriner kliniği Hayati Bey var ona götürün .
veterinerlik fakültesinin karşısında köprünün altında hemen.

Lyanna Mormont

Halaybaşı
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
8.171
23.807
Uterus dediğiniz yer rahim. İkinci ameliyatta iki yumurtalığı da aldılarsa üçüncü sefer niye gerekli? Yumurtalıkları alırken de mi parça bırakmışlar?

Yukarı Alt