Kendine Güvenen Kadınlara Özel

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.509
Emoji Skoru
20.852
Yaş
55
f'emine 2006 Koleksiyonu
Dişiliği, saraylı estetiğini ve zarafeti f'emine markası altında topladığı takılarına yansıtan Emine Saygan, 2006 yaz koleksiyonunu tamamladı. 2006 yazı için kadınsı ve romantik takılar hazırlayan Emine Saygan, kreasyonunda iddialı tasarımlara imza attı.

İnciler, Sedefler ve Pastel Renkler Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Danteller, fırfırlar ve kurdelelerle neşelenen yaz modasına özel koleksiyonda kum, keten, krem ve pastel renkler göze çarpıyor. 925 ayar gümüş ve altın, saflık ve doğallığın simgesi incilerle süslenirken, sedefler, doğal taşlar ve özellikle Ametist ve Calcedon da f'emine takılarının yaz koleksiyonunda önemli yer tutuyor. Zincirli tasarımların dikkat çektiği takılarda incilerin yanı sıra Opal de hem gümüş hem de altın kaplamalı gümüşlerle beraber kullanılıyor.Kendine Güvenen Kadınlara Özel Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Küpeler ve Bilezikler yaz koleksiyonunun vazgeçilmez takıları arasında yer alıyor. f'emine koleksiyonunda, özellikle sallantılı ve iri küpeler ile yine sallantılı ve kalın bilezikleri kendine güvenen kadınların beğenisine sunuluyor.

Işıltılı ve Çarpıcı Bir Koleksiyon
Yaz koleksiyonundaki tasarımlarında telkarinin yanı sıra organze ve saten kurdeleler, ipek floştan püsküller de yer alıyor. Pul payet yoğunluğunun yerini uçuşan malzemelere bıraktığı 2006 yazında örgüler ve özellikle çiçek motifleri takılara yansıyor. Denizci modasının geri dönüşüyle koleksiyonda yerini bulan altın zincir ağırlıklı tasarımlar, geceleri yerini ışıltılı, Swarovski kristallerine bırakıyor. Yine gösterişli, çarpıcı ve büyük takıların ağırlıklı olduğu yaz koleksiyonu takı severleri bekliyor.
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!


F'emine ve Emine Saygan Hakkında

Emine Saygan iş hayatına 1994 yılında ortağı olduğu Ayem Tekstil firmasında yöneticilik yaparak başladı. Saygan, 1998-1999 yıllarında Antik A. Ş.'de Sanat Tarihi Antika ve Dekorasyon,1998-2004 yılları arasında ise Elma Sanat Atölye'sinde sır üstü porselen dekorlama eğitimi aldı. Porselen konusunda uzun süre çalışmalar yapan Emine Saygan, bu konuda bireysel ve karma sergilerde de yer aldı. 2002 yılında takı tasarımı konusunda çalışmaya başladı ve 2004 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Takı Bölümü'nde eğitim aldı. Altın, gümüş ve yarı değerli taşlarla tasarım yapan Saygan, trendler ve moda akımlarından bağımsız feminen ve çarpıcı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

İstanbul'da Şaşkınbakkal'da markasının adını taşıyan f'emine tasarım atölyesinde ürünlerini sergileyen ve satışını yapan Emine Saygan, atölyenin dekorasyonunda da yaratıcılığı ve farklı tarzını ortaya koymuş. Tipik bir takı dükkanından çok, dekorasyonu, ürünlerin farklı sergilenme tarzı, sıcak atmosferi ve ziyaretçilerini bekleyen sürprizleriyle bir gidenin mutlaka bir kez daha gitmek isteyeceği özel bir mekan f'emine...
 
G

gizmoo

Ziyaretçi
kokos biri olarak abartılı takıları canlı renkleri seviyorum. Swarovski taslarının işlemeleride beni alıp götürüyorzemuszemus
 
Yukarı Alt