• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Kendisi veya eşi Herpes ya da HPV olan var mı..?

Rafflesia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
20
0
Merhaba bilgesu84,
Benim bildiğim kadarıyla bunlar sadece risk. mutlaka bunları yaşıyacaksın diye bir şey yok. Uçuk çıkmaması için en önemli olan bağışıklık sistemini güçlü tutmak. Her ilişkide yaşamazsın, ağız kenarında çıkanda olduğu gibi bağışıklığın zayıf düştüğü, moralinin bozuk olduğu zamanlarda çıkar.

E

EU3

Ziyaretçi
malesef bu artık cok insanda var cınsel yolla bulasıyor genelde erkeklerden bulasıyor ama onlar kabul etmıyor eger boyle bı suphen varsa hemen doktora gıt ıhmal cok fena oluyor ıylesme surecı gecmıs olsun sımdıden

bahar82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
405
3
kizlar konu eski ama bilen lutfen yardim etsin bu aksamdan beri kafayi yiyiyorum doktorum aradi 2-3 hafta once rutin kontrollerim icin doktora gittigimde smear testi de yapilmisti ve sonucta hpv virusu bulunmus bir kac cesidi varmis sanirim benim ki hem yuksek risk hemde dusuk risk denenmis ne yapicagimi sasirdim internetten arastirdim kimisinin rahim agzi kanserine bile yol acabilecegi yaziyor doktorda haftaya sali gunue randevu verdi lutfen bilen yazsin cok uzgunum:KK43:

seda_22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2009
13
0
evet bende mayis ayinda ameleyat oldum :KK43: sigil cikdi cok kötü bi ameleyatti sonrasinda gelen acilar agrilar..ve su an yine cikdi :KK43: ne yapicami bilmiyorum tekrar ameleyat ve o acilari cekmekden korkdugum icin hastaneye bile gitmedim :KK43: ! doktorum bana bu ömür boyu böyle süre bilir demisdi,cunku benim hic bagisiklik sistemim yoK ufaklikdan beri oyuzden hep cika bilirmis bende :KK43:

bahar82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
405
3
evet bende mayis ayinda ameleyat oldum :KK43: sigil cikdi cok kötü bi ameleyatti sonrasinda gelen acilar agrilar..ve su an yine cikdi :KK43: ne yapicami bilmiyorum tekrar ameleyat ve o acilari cekmekden korkdugum icin hastaneye bile gitmedim :KK43: ! doktorum bana bu ömür boyu böyle süre bilir demisdi,cunku benim hic bagisiklik sistemim yoK ufaklikdan beri oyuzden hep cika bilirmis bende :KK43:
canim cevap verdigin icin saol ve gecmis olsun ben 10 gun oldu doktora gittim biyopsi aldi 1 hafta sonra belli olucak sonuclari ama benim gorunurde hic bir yerimde sigil yok senin sigiller rahimin icindemiydi yoksa disarda miydi benimde disarda olmadigina gore icerdeler demek ki seninkiler cok ileri boyuttamiydi da ameliyat oldun birde birsey daha doktorun bu virusun illaki cinsel yolla bulastigini soyledi mi yoksa baska yerlerden de gecebiliyormuymus?

PinkFloyd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
72
1
Herkese Merhaba,
HPV ve rahim ağzı kanseri konusundaki bilgilerimi paylaşmak için bir başlık açtım.
Sorusu olanlara, orada yardımcı olmaya çalışacağım.
Henüz üyelik durumum izin vermediği için foruma link yapıştıramıyormuşum.
Konuya Jinekoloji bölünün altında HPV virüsünün etkileri (Rahim ağzı kanseri ve siğiller) başlığından ulaşabilirsiniz.

aceliker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
57
0
kizlar konu eski ama bilen lutfen yardim etsin bu aksamdan beri kafayi yiyiyorum doktorum aradi 2-3 hafta once rutin kontrollerim icin doktora gittigimde smear testi de yapilmisti ve sonucta hpv virusu bulunmus bir kac cesidi varmis sanirim benim ki hem yuksek risk hemde dusuk risk denenmis ne yapicagimi sasirdim internetten arastirdim kimisinin rahim agzi kanserine bile yol acabilecegi yaziyor doktorda haftaya sali gunue randevu verdi lutfen bilen yazsin cok uzgunum:KK43:
canim cevap verdigin icin saol ve gecmis olsun ben 10 gun oldu doktora gittim biyopsi aldi 1 hafta sonra belli olucak sonuclari ama benim gorunurde hic bir yerimde sigil yok senin sigiller rahimin icindemiydi yoksa disarda miydi benimde disarda olmadigina gore icerdeler demek ki seninkiler cok ileri boyuttamiydi da ameliyat oldun birde birsey daha doktorun bu virusun illaki cinsel yolla bulastigini soyledi mi yoksa baska yerlerden de gecebiliyormuymus?
Devgili bahar,
Acaba rahatsızlığınız ne durumda? Deneyimlerinizi bizimle de paylaşır mısınız?

bahar82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
405
3
Devgili bahar,
Acaba rahatsızlığınız ne durumda? Deneyimlerinizi bizimle de paylaşır mısınız?
canim kusura bakma kimse cevap yazmayinca soruma bende bu bolume pek girmemistim gormemisim yazdigini biyopsi sonucum temiz cikti gecen hafta tekrar doktoruma gittim kulak cubuguna benzer birseyle asit surdu rahimin icindeki sigillere 1-2 dakikalik bir islemdi korktuguma deymedi 1 ay sonra tekrar cagirdi bu seferde dondurucaz gibi birseyler dedi gittigimde gorucem ne yapicak bu arada esimin de cinsel organinda kucucuk sigil vardi onunda doktoru benden gectigini soyledi iki taneydi ama kirmizi mercimegin yarisindan bile kucuktuler birini yakti digerini de biyopsi icin aldi daha 2 gun oldu sonuclar temizdir buyuk ihtimal dedi ama garanti olsun diye bakicagini soyledi simdilik bu kadar

aceliker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
57
0
Baharcım mutlu habere çok sevindim, tekrar geçmiş olsun.
Aman bu HPV denilen illete karşı aşılanmayıda ihmal etme.

bahar82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
405
3
Baharcım mutlu habere çok sevindim, tekrar geçmiş olsun.
Aman bu HPV denilen illete karşı aşılanmayıda ihmal etme.
asiyla ilgili bilgileri ben nette okumustum ama doktorum hic birsey bahsetmedi neden acaba benimde aklima gelip sormadim bir dahaki gittigimde mutlaka soriyim cok tesekkur ederim

Yukarı Alt