İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Kendisi veya eşi Herpes ya da HPV olan var mı..?

06ankara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2009
68
0
asiyla ilgili bilgileri ben nette okumustum ama doktorum hic birsey bahsetmedi neden acaba benimde aklima gelip sormadim bir dahaki gittigimde mutlaka soriyim cok tesekkur ederim
Sevgili Bahar doktorundan öğrendiklerini lütfen bize aktarmayı ihmal etme.
Bu arada sanırım Amerika'da yaşıyorsunuz. Eğer öyleyse, bildiğim kadarıyla orada bu aşı zorunlu aşılar listesinde olmalı.
Amerika'daki uygulamayı da bizimle paylaşır mısınız?

bahar82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
405
3
Sevgili Bahar doktorundan öğrendiklerini lütfen bize aktarmayı ihmal etme.
Bu arada sanırım Amerika'da yaşıyorsunuz. Eğer öyleyse, bildiğim kadarıyla orada bu aşı zorunlu aşılar listesinde olmalı.
Amerika'daki uygulamayı da bizimle paylaşır mısınız?
canim kusura bakma cok olmus sen yazali gormemistim evet ben amerikada yasiyorum bu carsamba aksami doktorda randevum var asiyi mutlaka konusucam doktorumu sevemedim bir turlu su islerim bitsin degistiricem hemen kendisini simdi tedavimi yarida birakip farkli bi doktora gitmek istemiyorum adamin agzindan cimbizla laf alabiliyorsun bakalim asi icin ne diyecek yazarim mutlaka buraya

PinkFloyd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
72
1
Ben de Amerika'daki doktorların aşı konusundaki önerilerini merakla bekliyorum.

06ankara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2009
68
0
Bugün bir şey öğrendim çok üzüldüm. Bir kız arkadaşım var, bir yıl önce evlendi. Sanırım bizim kızda HPV varmış ve bizim damada da bulaştırmış. Doktor bulgulara bakınca bir yıldan daha eski bir zamana dayanabileceğini söylemiş. Tek tesellimiz basit bir HPV türü olması. Kansere neden olan değilmiş.
Ben durumu bilmiyordum, yeni öğrendim. Akşam ziyaretlerine gideceğim ve her ikisine de aşı yaptırmalarını önereceğim.

aceliker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
57
0
Sanırım bahar hanım artık foruma pek giremiyor. Umarım sağlığı yerindedir ve en kısa zamanda tekrar aramıza döner.

masumgul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
23
1
genital herpes uçuk var bende arkadaşlar. bekarım ama evliliğimi ne derece etkiliycek mutsuz mu olucam ben :KK43: ağlamak istiyorum ya

06ankara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2009
68
0
genital herpes uçuk var bende arkadaşlar. bekarım ama evliliğimi ne derece etkiliycek mutsuz mu olucam ben :KK43: ağlamak istiyorum ya
Canım öncelikle geçmiş olsun.
Bence ilk yapman gereken şey bir hekime başvurarak tedaviye başlaman. HEmen ardından da bir daha bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için rahim ağzı kanseri aşısı yaptırmalısın.

PinkFloyd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
72
1
Canım öncelikle geçmiş olsun.
Bence ilk yapman gereken şey bir hekime başvurarak tedaviye başlaman. HEmen ardından da bir daha bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için rahim ağzı kanseri aşısı yaptırmalısın.
Sn masumgul, Sevgili dostum 06ankara'nın mesajındaki işaretlediğim kısmı biraz açıklamak istiyorum.
Teorik olarak her hangi bir tür HPV virüsü size bulaştıysa, diğer türlerinde bulaşma ihtimali var demektir.
Sizde diyelim ki uçuk yapan veya siğil yapan HPV olsun. Yani size o tür bulaşmış olsun.
Bir dahaki sefere, rahim ağzı kanseri yapan da size bulaşabilir.
O nedenle aşı olmalısınız ki bu kanserden korunabilesiniz.

masumgul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
23
1
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar ama ben evlenene kadar ilişkiye girmem zaten kimseylşe birkez yaşadım bunu ve hastalık kaptım. buna üzülüyorum zaten. tek eşlilik olcak hayatımda. ben sadece evliliği ne derece etkiler eşimle mutlu olurmuyum bunu merak ediyorum. hastalık aktifken ilişkiden kaçınılır hastalık geçince normal devam eder mi nedir bunu öğrenmek istiyorum

06ankara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2009
68
0
Sn masumgül,
Lütfen HPV virüsünün sadece cinsel ilişkiyle bulaşacağı yönündeki genel YANLIŞ kanıya siz de kapılmayın.
Bence sorularınızı bir doktora danışmalısınız. O da büyük ihtimalle aşılanmanın öneminden bahsedecektir.

Yukarı Alt