kilo vermek bu kadar m─▒ zor­čśĆ

Serpico19

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
28 Ocak 2019
Emoji Skoru
4.277
Pek almamissin guzel aslinda ama son iki ay bebek dogum kilosunu almaya basliyor senin aldigin kilonun yarisini aliyor son ayda guzel beslenmeye bak olur mu cok takinti yapma aslinda dogumda yaklasik 8 kilo gidiyor ama sonrasi fena iste ben bi pakrt biskuvi koca bi bardak pekmezli su icip yatiyordum aman bebege sut olsun diye ilk zamanlar kilo yapmadi ama bebek ek gidaya gecipde emme azalinca bana mis gibi kilolar kaldi
Iste sutu en guzel su ve dereotu yap─▒yor onlarda en sagl─▒kl─▒ seyler. Ben sagl─▒kl─▒ beslen─▒yorum ama son aylarda ald─▒klar─▒mdan korkmay─▒m cunku sagl─▒ks─▒z yem─▒yorum yuruyuste yap─▒yorum. Al─▒rsa bebek alacak anlas─▒ld─▒­čśü

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 08-08-2019

Hamileli─čimin 38. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 19 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin ba─č─▒rsaklar─▒nda bulunan mekonyum (ilk d─▒┼čk─▒) genelde do─čumdan sonra v├╝cudun d─▒┼č─▒na at─▒l─▒r, fakat bazen, do─čum gecikti─či durumlarda bu do─čumdan ├Ânce yani bebek anne karn─▒ndayken olabilir. Bu ikinci durumda d─▒┼čk─▒ maddesi amniyotik s─▒v─▒ i├žinde bulunacakt─▒r. Ekstra bir enerjiye sahip oldu─čunuzu d├╝┼č├╝n├╝yorsan─▒z bu enerjiyi kullanmak yerine do─čumunuz i├žin saklay─▒n─▒z.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2950 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 49.8 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Sweet mummy

­čî╣­čî╣­čî╣­čî╣­čî╣­čî╣­čî╣­čî╣
├ťZG├ťN
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
6 ┼×ubat 2019
Emoji Skoru
434
Ya┼č
28
Iste sutu en guzel su ve dereotu yap─▒yor onlarda en sagl─▒kl─▒ seyler. Ben sagl─▒kl─▒ beslen─▒yorum ama son aylarda ald─▒klar─▒mdan korkmay─▒m cunku sagl─▒ks─▒z yem─▒yorum yuruyuste yap─▒yorum. Al─▒rsa bebek alacak anlas─▒ld─▒­čśü
Ay kuzum bebek agladikca diyosun ki sutum mu yetmiyor o an ne kadar koca kari formulu varsa deniyosun :spor: aman ac kalmasin mama vermek zorunda kalmayayim diye

fairymoon

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
14 Aral─▒k 2018
Emoji Skoru
22
Ya┼č
23
merhaba k─▒zlar 27 yasindayim 167 boyunday─▒m ama 65 kiloyum ve bir an ├Ânce vermek istiyorum evlendikten sonra daha cok kilo ald─▒m ozellikle seker ve cikolta bagmlsym gunluk bir suru tuketyorum ne yapmaliyim yaa aranizda vardr kilo verenler yada cabalayanlar yazrdim lutfen yazda geliyor forma girelim artikÔŁĄ­čĄę
Ayn─▒ boyday─▒m sizinle ve kilonuz bana normal geldi :KK16: art─▒k ben sizden daha kilolu oldu─čum i├žin midir bilinmez, ama yine de sizin bilebileceginiz bir durum... E─čer kendimizi daha rahat hissedecekseniz, zayiflamalisiniz...

Sadece ┼čeker ve ├žikolata ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒n─▒zla ilgili yorum yapabilirim.

┼×ekerli g─▒dalar ve ├žikolata maalesef hayat─▒m─▒z─▒ asl─▒nda tehdit ediyorlar. Bize s├╝sl├╝ paketler i├žinde, cazip bir halde sunulsalar da, asl─▒nda insan sa─čl─▒─č─▒n─▒ tehlikeye atmaktan ba┼čka bir i┼člevleri yok. Ve t─▒pk─▒ sigara ve alkol gibi asl─▒nda ba─č─▒ml─▒l─▒k yap─▒yorlar.

Canan Karatay ve daha bircok uzman, ┼čekerin zararlar─▒ ile ilgili kitaplar yazm─▒┼člar, internette bununla ilgili ├žok├ža gazete yaz─▒s─▒ ve makale var. Okuman─▒z─▒ tavsiye ederim.

Ben de ├Ânceden ├žok ┼čekerli g─▒da vs tuketirdim. (Kilo almamin yegane sebebi budur asl─▒nda.) Ama sonradan, ├Ânce ins├╝lin direnci, sonras─▒nda ise i├ž organlar─▒mda ya─članma ortaya ├ž─▒k─▒nca, birka├ž g├╝nd├╝r s├╝ren bir diyetle hepsine son vermek durumunda kald─▒m...(ger├ži ins├╝lin direncim d├╝┼čm├╝┼č ┼ču an i├žin ama ailemde ┼čeker hastal─▒─č─▒ riski oldu─čundan dolay─▒ riskim her daim var. Dikkat etmek zorunday─▒m...)

Asl─▒nda bir ┼čeyleri yerken farkindaligimizla yemek gerekiyormu┼č. Her ┼čeyi, ├ž├Âp tenekesi misali midemize atmamak laz─▒mm─▒┼č. (Bilhassa ben ├Âyle yap─▒yordum.) Ben bunu ├žok ge├ž ├Â─črendim...

┼×eker hastal─▒─č─▒n─▒n bir├žok zarari var. En basitinden yaralariniz bile ge├ž iyile┼čiyor. Hatta i├ž organlar─▒n iflas─▒na kadar gidebiliyor ├žok ileri vakalarda. ─░├ž organlar─▒ mahvediyor yani... (Babamdan biliyorum.)

─░┼čte asl─▒nda bir ┼čeyin zararlar─▒n─▒ bilirsek, onu tuketmemek i├žin bir korku duygusu olusturursak, zararl─▒ ┼čeylerden kendimizi daha kolay koruyabiliriz.

Sunu unutmay─▒n; hayat, her ne kadar isyan etsek de, bazen ├Âlmek istesek de, TATLIDIR. Hayat, biz i├žinde olmad─▒─č─▒m─▒z s├╝rece anlams─▒zd─▒r.

Ve ayn─▒ zamanda, sa─čl─▒─č─▒m─▒z─▒n elden gitmesi durumunda da, hi├žbir ┼čeyden tat alamayiz.

┼×ekerden vazge├žmek zor de─čil(mi┼č). Annem hep bana, "Asl─▒nda ┼čekeri kessen, otomatikman kilo vereceksin" derdi. Do─čru s├Âyl├╝yormu┼č.

Hi├žbirimiz, bahanelerimizden daha g├╝├žs├╝z de─čiliz. Ancak bahanelerimize o kadar anlam y├╝kl├╝yoruz ki, b├╝y├╝yor da b├╝y├╝yor.

yaren060716

ÔŁĄ
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
17 Nisan 2019
Emoji Skoru
43
Ayn─▒ boyday─▒m sizinle ve kilonuz bana normal geldi :KK16: art─▒k ben sizden daha kilolu oldu─čum i├žin midir bilinmez, ama yine de sizin bilebileceginiz bir durum... E─čer kendimizi daha rahat hissedecekseniz, zayiflamalisiniz...

Sadece ┼čeker ve ├žikolata ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒n─▒zla ilgili yorum yapabilirim.

┼×ekerli g─▒dalar ve ├žikolata maalesef hayat─▒m─▒z─▒ asl─▒nda tehdit ediyorlar. Bize s├╝sl├╝ paketler i├žinde, cazip bir halde sunulsalar da, asl─▒nda insan sa─čl─▒─č─▒n─▒ tehlikeye atmaktan ba┼čka bir i┼člevleri yok. Ve t─▒pk─▒ sigara ve alkol gibi asl─▒nda ba─č─▒ml─▒l─▒k yap─▒yorlar.

Canan Karatay ve daha bircok uzman, ┼čekerin zararlar─▒ ile ilgili kitaplar yazm─▒┼člar, internette bununla ilgili ├žok├ža gazete yaz─▒s─▒ ve makale var. Okuman─▒z─▒ tavsiye ederim.

Ben de ├Ânceden ├žok ┼čekerli g─▒da vs tuketirdim. (Kilo almamin yegane sebebi budur asl─▒nda.) Ama sonradan, ├Ânce ins├╝lin direnci, sonras─▒nda ise i├ž organlar─▒mda ya─članma ortaya ├ž─▒k─▒nca, birka├ž g├╝nd├╝r s├╝ren bir diyetle hepsine son vermek durumunda kald─▒m...(ger├ži ins├╝lin direncim d├╝┼čm├╝┼č ┼ču an i├žin ama ailemde ┼čeker hastal─▒─č─▒ riski oldu─čundan dolay─▒ riskim her daim var. Dikkat etmek zorunday─▒m...)

Asl─▒nda bir ┼čeyleri yerken farkindaligimizla yemek gerekiyormu┼č. Her ┼čeyi, ├ž├Âp tenekesi misali midemize atmamak laz─▒mm─▒┼č. (Bilhassa ben ├Âyle yap─▒yordum.) Ben bunu ├žok ge├ž ├Â─črendim...

┼×eker hastal─▒─č─▒n─▒n bir├žok zarari var. En basitinden yaralariniz bile ge├ž iyile┼čiyor. Hatta i├ž organlar─▒n iflas─▒na kadar gidebiliyor ├žok ileri vakalarda. ─░├ž organlar─▒ mahvediyor yani... (Babamdan biliyorum.)

─░┼čte asl─▒nda bir ┼čeyin zararlar─▒n─▒ bilirsek, onu tuketmemek i├žin bir korku duygusu olusturursak, zararl─▒ ┼čeylerden kendimizi daha kolay koruyabiliriz.

Sunu unutmay─▒n; hayat, her ne kadar isyan etsek de, bazen ├Âlmek istesek de, TATLIDIR. Hayat, biz i├žinde olmad─▒─č─▒m─▒z s├╝rece anlams─▒zd─▒r.

Ve ayn─▒ zamanda, sa─čl─▒─č─▒m─▒z─▒n elden gitmesi durumunda da, hi├žbir ┼čeyden tat alamayiz.

┼×ekerden vazge├žmek zor de─čil(mi┼č). Annem hep bana, "Asl─▒nda ┼čekeri kessen, otomatikman kilo vereceksin" derdi. Do─čru s├Âyl├╝yormu┼č.

Hi├žbirimiz, bahanelerimizden daha g├╝├žs├╝z de─čiliz. Ancak bahanelerimize o kadar anlam y├╝kl├╝yoruz ki, b├╝y├╝yor da b├╝y├╝yor.
yaa ne g├╝zel yazmissiniz oyle harikasiniz .dedklernizin tamamina katlyorum cunku gercekten cikolta tarzi urunler butun sistemi etkiliyo bende bunlardan oncelikle kurtulup sonra bdenimi zayflatmak istyorum v3 saglikli olsun istyorum

sarikzz

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 Haziran 2019
Emoji Skoru
1
Ya┼č
26
metobolizmas─▒ yava┼č insanlar i├žin evet zor.

Yukar─▒ Alt