kilolarım mı daha büyük bi dert eşim mi?

Liona Esposito

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
3.789
8.052
kızlar eşimin son zamanlardaki davranışlarını anlatmaya kalksam sabah olur. şuan öyle yorgun öyle kırgınım ki kısa keseceğim, hem de sizden tavsiye alacağım.

9 aylık bebeğim var kilolarımı veremedim. eşim son zamanlarda artık işi hakaret boyutuna vardırdı. "hayvan gibi göbeğin var, kı*ın patlayacak gibi." vs. demeler. sürekli bakışlarındaki beğenmezlik, tiksinmeli bakışlar, küçümsemeler, hakaretler. gerçi her halim her adımım adama batar oldu ya hayırlısı.

dün teyzesine davetliydik, yerde oturuyorum, teyzesinin de 6.sınıfa giden bi oğlu var. balonla oynuyordu balon bana geldi, ben de oturduğum yerde balona vurdum çocuğa gönderdim, çocuk bana tekrar attı, derken biz paslaşmaya başladık.
odada teyzesi, eşim, çocuk ve ben varız. eşim dur demeye başladı, teyzesi "bırak oynasınlar ne güzel işte her insanın içinde bir çocuk vardır" diyor, eşim hala pis pis bakarak dur diyor. neyse arabada giderken söyledi neden dur dediğini. balona vururken her tarafım sallanıyomuş, ayı gibiymişim, kollarım bilmem nasılmış, iğrenç görünüyormuşum.

daha başka kavga sebepleri de var öyle saçma ki ne benim yazmama değer ne de sizin okumanıza değer onları anlatmıycam.

işte böyle derdim. ben kilo vermek istiyorum ama eşim istiyor diye değil. gerçekten. uzun zamandır istiyorum. bi kıyafet beğenince bile "zayıflayınca alıcam" diye diye uzun zamandır kendime bişey de almıyorum. ikinci sebebi de tabiki gururumdan dolayı, bu lafları duymamak için.

eşimle zaten konuşmuyorum, uzunca bi süre de mecburiyet dışında muhatap olmayı düşünmüyorum. içimden de gelmiyor zaten. başka sorunlar da var belki başka konu açar anlatırım burda konu dağılmasın.

eşime olan düşüncelerinizi zaten yazacaksınız, sizden ricam yorumunuza ek olarak zayıflama tavsiyelerinde bulunun. özellikle de emziren anneler. çok çabuk acıkıyorum ve açken başım dönüyor kesinlikle aç kalamıyorum. öyle akşam şu saatten sonra yemek yemeyim olayını asla yapamıyorum, çünkü dermanım kalmıyor acıkınca. ve şekerli kahve bağımlısıyım. çözümlerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

Sinem989

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
5.043
9.309
Sana kimse kilon yüzünden ayı gibisin diyemez
Kim olursa olsun
Hele eşin olacak terbiyesiz hiç diyemez
Sırtında mı taşıyor seni ona ne
Beden senin kilo senin
Ne zaman hazır hissedersen o zaman verirsin
Benim bebeğimde 6 aylık
Bende veremedim kilolarımı
Çok acıkıyorum
Midem kazınıyor resmen ama şu laflardan birini bana söyleyecek adamın ümüğünü sıkarım

Liona Esposito

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
3.789
8.052
Net boşan..senin kocan zayıflamakla ehlileşmez..yarın öbür gün yaşlanıyorsun diye hakaret eder hastalansan Allah korusun Hastasın diye..özetle sevilmiyorsun bir bahane bulur bu adam eziyet etme kendine derim
sözleriniz beni hiç acıtmıyor. çünkü özellikle de altı çizili kısmı uzun zamandır ben de düşünüyorum. haklısınız. bu gerçekle yüzleşmek çok zor.

belkiimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2014
1.189
1.563
sözleriniz beni hiç acıtmıyor. çünkü özellikle de altı çizili kısmı uzun zamandır ben de düşünüyorum. haklısınız. bu gerçekle yüzleşmek çok zor.
Seni acıtmak için yazmadım eşler birbirini kilo için uyarabilir ama hakaret edemez ya da kilo aldı hastalandı vs diye sevmekten vazgeçmez ancak hiç sevilmiyorsan ya da bir ruh hastasıyla evliysen bu boyutta hakaret duyabilirsiniz her iki durumda da elinde sonunda terk edileceğin için bu nankör adama gençliğini yetirtmemeni tavsiye ederim

Liona Esposito

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
3.789
8.052
Sana kimse kilon yüzünden ayı gibisin diyemez
Kim olursa olsun
Hele eşin olacak terbiyesiz hiç diyemez
Sırtında mı taşıyor seni ona ne
Beden senin kilo senin
Ne zaman hazır hissedersen o zaman verirsin
Benim bebeğimde 6 aylık
Bende veremedim kilolarımı
Çok acıkıyorum
Midem kazınıyor resmen ama şu laflardan birini bana söyleyecek adamın ümüğünü sıkarım
başkalarının lafından çok etkileniyor. en basitinden bana çorap giy dedi geçenlerde. çorap giymeyip çıplak ayakla gitmek ayıp falan dedi. ben de en son yine teyzesine giderken giymedim çorap. teyzesi gile girerken ayakkabıyı çıkarınca sadece kendisinin duyacağı şekilde çorap giymediğimi gösterip espri yaptım. güldü geçti. sonra ordan çıkarken teyzesi "neden çorap giymemişsin üşürsün bebeğe geçer" falan dedi. evden çıktık, hareketleri görmeniz lazım. sinirden kuduruyor. arabaya bindik bağırmaya başladı "ben sana çorap giy demedim mi, bak dikkat çekiyor" bilmem ne. ama ne bağırma ne laf sayma. teyzesi o soruyu sormasa o kadar celallenmeyecekti. o kadar etkileniyo ki milletin tek bi lafından. çok saçma çok yorucu...

Yukarı Alt