Kısır erkek kedim her yere işiyor

sedoooooos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2019
41
10
Merhaba, 2018in başında bazı yerlere işemeye başladı kızgınlıktır dedik ama ihmal ettik kosırlaştırmayı şubatta yaptırdık fakat hala devam ediyor her yere evde perdeler vs herşey havada işemesin diye her yeri sirkeleri boca etmeme rağmen defalarca yıkamama rağmen pencereye peteğe duvara her yere yapıyor bu şekilde sorunu olup çözüme kavuşturan var mı çok yıprandım benim psikolojim bozuldu zaten temizlik konusunda takınıtlıyım sürekli iş yapmaktan bitik durumdayım sahiplendirmekte istemiyorum canımdan can gider ama dayanamıyorum srtık ruhsal çöküşteyim. Bunu yaşayan var mı?
 

asihan

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
415
333
İhmalinizin bedelini ödüyorsunuz suan sanırım.. 12 sene kedi baktım, simdi ise bi köpeğim var.
Aynı sorunu hem kedimde hem köpeğimde yaşadım. Kediler/Köpekler maalesef istemsizce yaptıkları seyleri zamanla alıskanlık haline getirip devam ettiriyorlar..
Bunu suçüstü yakalayıp orta seste HAYIR diyerek hafif popoya vurarak mutlaka tepkinizi gösterin. Kediler çok titiz hayvanlardır..
Gerekirse burnunu çişine dogru götürün hatasını anlasın.
Ardından sirkeli su, yada kolanya ile silebilirsiniz, sizin buradaki tavrınız tutumunuz yüksek oranda etki edecektir. Sabredin, pes etmeyin...
 
Yukarı Alt