kıskançlık yüzünden şiddet gören bayanlar

J

jelibon17

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi: jelibon17
arkadaşlar aşırı kıskançlık nedeniyle kadınına şiddet uygulayan bir erkek düşünün. kadın bunun önüne nasıl geçebilir?
ayrılsın demeyin çünkü öyle bir şansı yok...
adam psikopatlık derecesinde çok seviyor.ve çooook kıskanıyor.
herhangi bir çözüm öneriniz varmı?

gurbaa prenses

KK'nın Haylaz Kızı
Pro Üye
23 Temmuz 2007
11.243
203
niye ayrılmak gibi bi şansı yok?
tapulu malı mı herifin?
hangi devirde yaşiyoruz ki şiddete katlanmak zorunda hissediyor kendini?
kadın biraz mazosist değilse ayrilmamasi için tek bir neden yok :kahve:
cocukmuş maddi durummuş aile faktörüymüş falan fırt hikaye geçin bunları :1closedeyes:

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.394
20
o kadar cok sevıyorsa neden sıddet gosterıyor...
o zaman ...neden konuşmuyorda...sıddet...
seven bunu yapmaz..ancak hastadır ...bunu yapıyorsa....
bunun adı sevmeksede kalsın...mumkunse sevmesın....
bunada kadın nasıl dayansın...o da celıkten yapılmadı...
tabıkı sonu ayrılık olur....

daylight

Popüler Üye
Pro Üye
6 Mayıs 2008
2.433
23
38
şiddetin HİÇBİR dayanagı açıklaması olamaz ne demek çok seviyor kıskanıyor da dövüyor o erkek müsvettesinin yanında duran bayan da kişilik erozyonuna ugrar yakında şiddeti haklı bile görür çözümunu ben daha uzaklarda görüyorum elkadar sabiye tecavüz eden caniyı de sokakta sadece kadın oldugu için sıkıştırılan şöfor kadını taciz eden adamı da eşine kızkardeşine şiddet uygulayan manyakı da yetiştiren bir kadın sevgili anneler sizlere büyük ödevler düşüyor burda bizler medeni olalım ki zihni saglıklı erkekler yetiştirelim

daylight

Popüler Üye
Pro Üye
6 Mayıs 2008
2.433
23
38
hz ali birgun sormuşlar biri sana kötülük yapsa ne yaparsın diye 'iyilik ederim demiş 1,2,3 aynı yanıt sonuncudan sonra yine kötülük ederse demişler : 'ONDAN UZAK DURURUM' demiş annem o adam kadından uzak kalsın daha doyurucu olur yoksa ruhiyatında açtıgı yaralar hiç kapanmayacak şekli alacaktır öyle sevgi mevgi kesmez hale gelecektir (lütfen kendimizin farkına varalım bir erkegın bize zarar vermesıne enzaından engel olalım dur diyelım hadi eskılerımız o zamanki şartlar geregince daha ezilmişler ama biz yeni nesil şansımızın ve aklımızın kozunu lehimize çevirelim)

cemre_SU

halasının kuzusu:)
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
4.934
8
35
insan sevdiği kişiye neden şiddet uygulasın ki sanırım hasta o vatandaş

yercekimlikaranfil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
4.414
53
Ayrılsın. Şartları ne olursa olsun kendini kurtarsın. Ama ayrılmamayı tercih ediyorsa derhal eşini doktora götürsün. Bu hastalık. Sevgi zarar vermeyi içermez asla.

yaralim

Kizim...Askim...
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
2.562
2
Maço, hasta, dengesiz bir insanla neden kalinsin ki ?
sevgi yada kiskançlik yuzunden siddet uyguluyor diyenlere inanmiyorum ben
gozunu morarttim askim kusura bakma, sinir etmeseydin beni pataklamazdim...diyen biri normalmidir ? hastamidir ?
olmaz...
siddeti nasil onleyecek kadin ? ......
ayrilik en mantiklisi

CitlembiK

Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet...
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
3.721
1.998
neden ayrılamıyor? birde şu kadını olmak nedir yahu? sevgilisi olursun , karısı olursun ama kadını olmak nedir?
Ayrıca şiddetin asla ve asla kabul gören bir tarafı yoktur..
Dayak yedim , neden eşim beni çok seviyor kıskanmışta ondan ... yapmayın Allah aşkına ya bu nasıl bir mantık.
kendimizi kandırmkatan başka birşey değil bu... Hee çıkar yolu yoktur , sığınıcak kapısı yoktur,
o evden çıktığında gireceği bir dam altı yoktur , sokakta kalmamak için daha beter zora düşmemek için katlanmak zorunda kalır dieycek bir şey yok..
Ama çalışacak gücü varsa , kuru ekmeğini kazanıyorsa kendini her koşulda koruyup kimseye el açmıyacaksa o zaman neden katlandığını anlamam , anlayamam.....

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.550
20
Ayrılamıyorsa tek çözüm var adamı tedavi ettirmek.

em38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2010
1
0
bende 2,5 yıldır evliyim.Eşim nişanlılık döneminde bazı küçük belirtiler göstermişti ama ben çok aşık olduğum için düzeleceğini umdum ve oralı olmadım.Ancak evlendikten sonra hayat kabusa döndü.Pantolon giydim dar dedi etek giydim kısa dedi.bedenime bol ve oturmayan şeyler almaya başladık.Bir banka çalışanıyım ve süklüm püklüm işe gitmek hiç hoş karşılanmıyor.Düşünün antalyada yaşıyoruz ve beni denize sokmuyor.Üzerine gidip hakkımı savunmak istediğimdede şiddet gördüm.İnanılmaz küfür ve hakaretlere katlandım.Her sabah beni işe bırakırken hadi gene şovuna başla bakalım şovenist kadın hadi sergile kendini inasanlara diyerek ve çok kötü kelimeleri sarfederek beni işe yolluyor.Evde kırılmadık şey delinmedik eşya kalmadı sinirlerine hakim olamıyor ve bazen mutfaktaki bıçakları oraya buraya fırlatıyor.En sonunda dayanamayıp aileme bahsettim onlar beni derhal kurtarmak istedi ama ben ayrılma niyetimi belli edince bir çocuk gibi ağlıyor ve yalvarıyor onu bırakmamam için.Garip bir merhamet duyuyorum onu seviyomuyum yoksa acıyomuyum onun farkında değilim.psikiyatriste gittim anlattım asla değişmeyeceğini ve psikopati teşhisi koydu.yarın oda gidecek dra çünkü başka türlü olamyacağını anladı.ama benim tahammülüm kalmadı.çok az bir güce daha ihtiyacım var kurtulmk için Allahım nolur onuda versin.

OFFPOFFF

çok özledim...
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
3.757
10
36
em38 yazdıkların yani yaşadıkların..niye ayrilamiyorsun?onu anlayamadım..hiç kolay seyler değil bunlar..isin de var ailen de sana destek..neden ona karsı sorumluluk duyuyorsun?Dr a gittiğinde duzelebilecek mı?zaten sevmiyorum diyorsun..o düzelse de sen duzelebilecekmisin?nisanliyken az da olsa görmüşsün aslında..keske o zaman farkına varsaydın..
bu şiddet olayını veya kıskançlık olayını sevgiliyken veya nisanliyken görmek lazım..denemek lazım..mesela ben normalde mini etek giymem veya dekolte,spor giyinirim ama bu sene yılbaşında bir elbise giydim annem bile kısa dedi..ama ben yinede onu diydim erkek arkadaşımın yanında ve hiç kısa fln demedi..kötü bir yorum hiç yapmadı..şaşırmıştım..ama hoşuma da gitti kötü bir yorum yapmaması..bu sekilde denemek lazım..şiddette aynı sekilde..kavga ederken bazen zorlamak lazım,hem sınırlarını görmek için hemde şiddete başvuruyor mu görmek için..şükür bundan da gecti..zaten sevgililik donemi veya nisanlilik donemi karşındaki insanı tanımak için var..bu tanıma sürecini iyi değerlendirmek lazım..

UfuruktenPrenses

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
13.780
10.373
Eee ayrılamıyorsa kocişim bana aşık desin,dayağı yesin,poposunun üstüne otursun..???

SEVDE788

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
556
1
31
em38 nasıl bi hakarettir bu kocanın yağtığı ya bence kesinlikle hasta ve sana zarar veerbilir dikkat et

Chess

Nirvana
Pro Üye
13 Ağustos 2009
53.801
58.590
bende 2,5 yıldır evliyim.Eşim nişanlılık döneminde bazı küçük belirtiler göstermişti ama ben çok aşık olduğum için düzeleceğini umdum ve oralı olmadım.Ancak evlendikten sonra hayat kabusa döndü.Pantolon giydim dar dedi etek giydim kısa dedi.bedenime bol ve oturmayan şeyler almaya başladık.Bir banka çalışanıyım ve süklüm püklüm işe gitmek hiç hoş karşılanmıyor.Düşünün antalyada yaşıyoruz ve beni denize sokmuyor.Üzerine gidip hakkımı savunmak istediğimdede şiddet gördüm.İnanılmaz küfür ve hakaretlere katlandım.Her sabah beni işe bırakırken hadi gene şovuna başla bakalım şovenist kadın hadi sergile kendini inasanlara diyerek ve çok kötü kelimeleri sarfederek beni işe yolluyor.Evde kırılmadık şey delinmedik eşya kalmadı sinirlerine hakim olamıyor ve bazen mutfaktaki bıçakları oraya buraya fırlatıyor.En sonunda dayanamayıp aileme bahsettim onlar beni derhal kurtarmak istedi ama ben ayrılma niyetimi belli edince bir çocuk gibi ağlıyor ve yalvarıyor onu bırakmamam için.Garip bir merhamet duyuyorum onu seviyomuyum yoksa acıyomuyum onun farkında değilim.psikiyatriste gittim anlattım asla değişmeyeceğini ve psikopati teşhisi koydu.yarın oda gidecek dra çünkü başka türlü olamyacağını anladı.ama benim tahammülüm kalmadı.çok az bir güce daha ihtiyacım var kurtulmk için Allahım nolur onuda versin.
bankacısın, bu küfürlere ve dayağa katlanıyorsun, eşin ağlayıncada bırakamıyorsun, canım sen iyi misin ya, ya kusuruma bakma ama sen de hiç normal değilsin, en az eşin kadar tedaviye ihtiyacın var

KiymiziAba

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2009
5.829
8

psikopat teşhisi koyduğu sen misin eşin mi?akannehir

böyle bi adamla yaşanmaz...
istediği kadar ağlasın peşinden. canını sokakta mı buldun sen:eek:lmaz:

mors

cantanem
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
4.084
7
esinizin yaptigi nasil ki psikopatcaysa,size uyguladigi siddete ragmen kendinize degil ona merhamet yada sevgi duyup cekip gitmemeniz saglikli bi dusunce degil.evde ruhsal anlamda hasta biri varsa evde yasayan diger bireylerde etkilenir ve kesinlikle tedavi gormesi gerekir..

sadece_ben

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
500
110
mrblar! ben erkek arkadaşımdan sırf dayağın sözünü ettiği için ayrıldım. Ona sakayla karışık salak demiştim. o da ağzını topla yoksa 2 tane geçirirm dedi bana. tabi ben de sıkıyorsa geçir dedim iyice sinirlendirdim onu. itekledi beni caddenin ortasında ee ben de ona bir kaç kez vurdum. bir daha kesinlikle yüzünü görmek dahi istemiyorum. bu kadarcık bir şey için şiddetin lafını eden ileride ne yapmaz?

Lullaby

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2009
3.061
9
niye ayrılamıyormuş ayrılsın valla dünya yansa umrum olmaz