1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
 3. Notu Gizle

Kıskanırım döverim!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Gulpare tarafından 22 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  22 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 1. Gulpare

  Gulpare Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  'Seni çok seviyorum. Gölgenden bile kıskanıyorum' diyen erkek, olayı şiddete kadar götürüyor. Uzmanlar, kendisine güveni olmayan kişilerin bu tavırları sergilediğini belirtiyor.  Bazı insanlarda kıskançlık hat safhadadır ve bazen zarar verir. Kompleksli kişiler, kendilerini güvensiz ve yetersiz hisseder ve ilişkilerinde kıskançlık sergiler. Psikolog Aslıhan Tokgöz Tozlu, "Aynı zamanda kişinin gerçek ben (sahip olduğuna inandığı özellikler) ile olmak istediği ben (sahip olmak istediği özellikler) arasında büyük farklılıklar varsa, bu kişiler de kıskanmaya eğilimlidir. Zenginliğe, üne, popülerliğe ve fiziksel çekiciliğe önem veren kişiler de ilişkilerinde kıskanmaya yatkındır" diye konuştu.

  DAYAK NEDENİ!  Evliliklerde ve sevgili ilişkilerinde fiziksel şiddetin sebeplerinden birinin de sıklıkla kıskançlık olduğunu söyleyen Tozgöz, "Kıskançlıkta kadınlar ve erkekler birbirlerinden farklı davranır. Kadınlar, bu duyguyu kabul ederken, erkekler genellikle inkar eder. Kadınlar eşlerinin başka kişiyle duygusal yakınlaşma olmadan sadece cinselliği yaşamalarına, ilişkilerini sürdürme uğruna tolerans gösterirken, erkeklerse eşlerini kıskandıklarını savunarak, cinsellik olsun ya da olmasın karşı cinsi beğenmelerini kabul edemez.

  KADINI SUÇLUYOR..
  .
  Kıskançlık ortaya çıktığında, kadınlar genelde kendilerini suçlarken, erkekler de tipik olarak eşlerini veya üçüncü kişiyi suçlar. Genel olarak kişi, eşinin karşı cinsten birini kendi yerine koyduğunu fark ettiğinde, kendisini yetersiz hisseder ve bundan dolayı kıskanır. Aslında bu sorun özgüvenle ilgilidir. Kendisine güveni olan insanlar, sağlıklı ve uzun süreli, kıskançlığın da zarar yaratmayacağı ilişkiler kurar" dedi.
   
 2. 27 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 3. ko-ko

  ko-ko Ziyaretçi

  Şiddet kendini ifade edemeyen insanların başvurduğu barbarca bir yoldur.
  sebep her ne olursa olsun.
   
 4. 28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 5. Gulpare

  Gulpare Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Rica ederim canim ne demek..Bi dahakine yerli uzmanlarin konularini koyarim senin icin olur mu?:)))
   
 6. 28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 7. tülay64

  tülay64 Ziyaretçi

  benim eşimde aşırı derece kıskançtır ama çok şükür bir tokat bile vurmadı...