Kitap biti

hslaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
68
58
29
Evet gercekten cok sabir gerektiriyor. Ben de ilaclamayi dusunuyorum tekrar ama hangi ilaci kullanacagimi bulamadim:/ Bir de yanlis bir ilac kullanirsam direnc gelistirmelerinden korkuyorum.
Siz en cok hangi ilacin faydasini gordunuz acaba?
bizim suan ciktiklari yerlerde profesyonel ilaclamadan kalan ilaclar hala duruyor aslinda. Cunku baska boceklerin o bolgede oldugunu hala goruyorum. Fakat bu kitap bitlerine etki etmiyor ilaclar

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
30
Evet gercekten cok sabir gerektiriyor. Ben de ilaclamayi dusunuyorum tekrar ama hangi ilaci kullanacagimi bulamadim:/ Bir de yanlis bir ilac kullanirsam direnc gelistirmelerinden korkuyorum.
Siz en cok hangi ilacin faydasini gordunuz acaba?
K othrine ,chyrsamed insektisit.safa tarım böcek ilacı arada bir raid ucu inçe uzun olan sprey gibi küçük delikler için.bayer decis birde şu hamam böceği için olan şiringa yemlerden sıkmıştım köşelere falan hatta onun üzerine gelen yapışmış kalmış tam bitti diyorum bakıyorum bi yerde yavrusu.bu ara incelemeyi bıraktım tekrar ilaçlamaya devam hemen bitmiyor moralinizi bozmayın.en azından insan kanınemmiyormjş

hslaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
68
58
29
Denenecek herseyi denemissiniz :) aslinda bu bahsettiginiz hamambocegi icin olan jelin uzerine gelince yapisip oluyorlarsa, ben bu jeli butun duvarimla yatay bir sekilde sursem nasil olur supurgeliklerden cikanlarin yapisip orada olmesi icin? Daha sonra duvardan temizlenebilir bir sey mi? Bir de safa tarimin hangi ilacini kullanmistiniz?

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
30
Denenecek herseyi denemissiniz :) aslinda bu bahsettiginiz hamambocegi icin olan jelin uzerine gelince yapisip oluyorlarsa, ben bu jeli butun duvarimla yatay bir sekilde sursem nasil olur supurgeliklerden cikanlarin yapisip orada olmesi icin? Daha sonra duvardan temizlenebilir bir sey mi? Bir de safa tarimin hangi ilacini kullanmistiniz?
Safa tarım Bermuda yazıyor.silinebilir jel dediğin minik mercimek gibi sıkmıştım ben

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
30
Migros’tan almıştım bion.ama Bayer falan hepsi aynı işi görüyor.hatta ben boraks duymuşsunuzdur patates ile hazırlıyorlar hamam böceği için o tozdan alıp deneyeceğim birde

hslaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
68
58
29
Migros’tan almıştım bion.ama Bayer falan hepsi aynı işi görüyor.hatta ben boraks duymuşsunuzdur patates ile hazırlıyorlar hamam böceği için o tozdan alıp deneyeceğim birde
Boraks ve borik asit benim de evimde bulunuyor ben de deneyebilirim ise yariyorsa

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
30
Bazı yerlerde okumuştum su ile seyreltilir sıkılır diye.normalde herkes patates haşlamış ve borsks ile o jel ilaç gibi yapıp kullanıyor

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
30
Boraks ve borik asit benim de evimde bulunuyor ben de deneyebilirim ise yariyorsa
En azından belli bir bölgede su ile karıştırıp diğer bölgede toz olarak deneyip gözlemleyebilrsin.parke birleşim yerlerinden çıktı benim yavruları süpürgelik hariç bildiğin odanın ortası diyeyim oralara ışıkla bakınca gördüm kağıt bile zor giriyor yani.

napoleon28

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2020
468
627
33
acaba uçan karıncalar için olan ve R ile başlayan spreyden kitaplara mı sıksanız? kaşınmaya başladım bende de çok kitap var. of be Allah yardımcınız olsun. :temizlik:

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :48 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
30
acaba uçan karıncalar için olan ve R ile başlayan spreyden kitaplara mı sıksanız? kaşınmaya başladım bende de çok kitap var. of be Allah yardımcınız olsun. :temizlik:
Teşekkürler ismi kitap biti olmasına rağmen kitaplarımda görmedim hiç.daha çok parke kenarlarındalar bahsettiğiniz tarz ilaç denedim var olanlar hemen ölüyor ama sürekliliği yok maalesef

napoleon28

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2020
468
627
33
Canım benim evde uçan karınca vardı. Çıktıkları yuvaları tespit ettim. Birkaç yerinde evin. Oralardan geliyorlardı oralara sıktım sonra azaldı ve tamamen bittiler. Belki işe yarar.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :48 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

1Sen

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
21.376
34.291
Evet bir kez yaptirdik ama cok etkili oldugunu dusunmedigim icin ikinci kez yaptirmadik cunku ilaclattigimiz yerlerden bir kac gun sonra yine cikiyorlardi

Her ilaçlama en az iki kere yapılmalıdır. İkinci uygulama yumurtalar için yapılıyor.

yapamadimbenonu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2011
33
8
Merhabalar, bu böcekten maalesef bende muzdaribim. Yeni taşıdığım su basması oldu ve sonra evde tuvalet ve banyolarda fayans değişikliği yaptık. Ondan sonra çıktı sanırım. Sisleme diyorlar onla ilaçlama yapıldı arkasından görünce bu sefer normal ilaçlama yapıldı ve hala görünüyor kothrine denedim. Diatomik toprak denedim. Son olarak tarım ilacı satılan yerden alfa ve icon marka ilaç aldım karıştırın sıkın dedi. Onu da yaptım ama hala çok olmasada görüyorum. Ve ben banyo dolapları ayna kenarı derzler koridor da süpürgelik üzerinde ve bi arada yatak odasında soyunma odasının önünde ve ebeveyn banyo sunun önünde gördüm. İlaçlamacılar tam bilmiyor.ezbere konuşup duruyorlar. Ama bilgili bir ilaçlamacı evinizde bir yerde kesin nem vardır dedi nem ölçer aldım nem yok gibi. Lokal bi yerde vardır dedi onu bulun dedi ama bulamıyorum firma da çok ilgili ve bilgili ama İstanbul da. Şüphelendiğim yerlerde nem ölçtüm ama nem yok. Bu ilaçlar da zararlı. 3 küçük çocuk var içim eriyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Çözüm bulan olursa paylaşırsanız çok sevinirim.