Kitap Severlerin Buluşma Noktası ♥

kansevde

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
Çok güzel distopik bir roman ancak Çevirisinden dolayı zor okunan bir kitap. Yeni basımları nasıl bilmiyorum ama eski basımı sıkıntılıydı
İlk baskıyı okuyan arkadaşımla sohbetimizde farkettim o sıkıntıyı . Dost Körpe'nin çevirisiyle okuduğum yeni baskıda geçen mükemmel alıntılardan bahsederken yüzüme hiç okumamış gibi bakması üzücüydü .

Geveze_kelebek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.619
Merhaba
Haluk Tatar'ın Zafer Sızlanarak Kazanılmaz eserini okudum, çokça istifade ettim.
Nihat Atsız 'ın Bozkurtlar kitabını okumaya başlıyorum bugün.
Ayda en az 5 kitap okuyorum sabit.
Nihat değil Nihal 🙈. Ruh adam kitabını da tavsiye ederim çok severek okumuştum

fataldanger

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
669
Arkadaşlar aranızda Siddhartha'yı okuyan var mı? Kitabın akıcılığında mı sıkıntı var yoksa bende mi odaklanma sorunu var çözemedim. Başlayalı kaç gün oldu daha 53.sayfasındayım. Ve okumak için kendimi zorlamam gerekiyor. 10 dakika boyunca okumakta bile zorlanıyorum, sıkılıyorum. Burada bu kitabı okuyup da benim gibi düşünen var mı merak ediyorum?

Verano_porteno

Bslgc: 66 gncl: 65 hdf: 52
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.337
Arkadaşlar aranızda Siddhartha'yı okuyan var mı? Kitabın akıcılığında mı sıkıntı var yoksa bende mi odaklanma sorunu var çözemedim. Başlayalı kaç gün oldu daha 53.sayfasındayım. Ve okumak için kendimi zorlamam gerekiyor. 10 dakika boyunca okumakta bile zorlanıyorum, sıkılıyorum. Burada bu kitabı okuyup da benim gibi düşünen var mı merak ediyorum?
Hermann hessenin baska bir kitabini okumustum narziss ve goldmund, Ben de dilini sevmemistim. Ama yillar oldu belki de o zaman bana hitap etmiyordu bilemiyorum.

latiska

BAŞLANGIÇ:62,7 GÜNCEL: 62 HEDEF:56
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.360
selam gece kuşları...
ne kadar uzun olmuş gelmeyeli buraya...
jack london-martin eden adlı kitabı-pdf haliyle okudum... aylardır bitirmeye çalışıyordum sanırım.
kitabı çok beğendim... okumayanlara öneririm....
ama pdf okumak bana göre değil sanırım... güya daha çabuk bitirecektim...peh..
gerçi işlerim çok yoğundu bu aralar...
şimdi neye başlasam???

ucundan sapiens e başlamıştım, ona mı devam etsem

HappyMommy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.221
Bana akıcı gelmişti. Belki de sevdiğiniz tarz değildir, o zaman da kitap ilerlemiyor gibi geliyor...

HappyMommy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.221
selam gece kuşları...
ne kadar uzun olmuş gelmeyeli buraya...
jack london-martin eden adlı kitabı-pdf haliyle okudum... aylardır bitirmeye çalışıyordum sanırım.
kitabı çok beğendim... okumayanlara öneririm....
ama pdf okumak bana göre değil sanırım... güya daha çabuk bitirecektim...peh..
gerçi işlerim çok yoğundu bu aralar...
şimdi neye başlasam???

ucundan sapiens e başlamıştım, ona mı devam etsem
Saphiens uzun zamandır okumayı sürekli ertelediğim kıymetli kitaplarım arasında. O kadar çok methini duydum ki, okuyup bitirmek istemiyorum. Bir köşede bakışıyoruz:) Ben de artık başlamayı düşünüyorum.

latiska

BAŞLANGIÇ:62,7 GÜNCEL: 62 HEDEF:56
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.360
Saphiens uzun zamandır okumayı sürekli ertelediğim kıymetli kitaplarım arasında. O kadar çok methini duydum ki, okuyup bitirmek istemiyorum. Bir köşede bakışıyoruz:) Ben de artık başlamayı düşünüyorum.

ben şöyle bi 10-15 sayfa okumuştum... hayli ilgimi çekti.
iş yoğunluğum sebebi ile ara verdim çünkü kafamda başka işler yokken ve zaman ayırarak okumam gereken bir kitap gibi. roman değil sonuçta. bu nedenle yazlığa götürüp orada keyfini çıkaracağım ben de... umarım hayal kırıklığı yaşamayız, olumlu kadar olumsuz eleştiri de okudum hakkında...

Yukarı Alt