Kitap Severlerin Buluşma Noktası ♥

kitapkahvehuzur

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2018
680
11.674
Murathan Mungan-Üç Aynalı Kırk Oda bitti...
Sinan Meydan- Sarı Paşam adlı kitabını okumaya başladım.
Kitap 20.yüzyılın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün psikolojik ve düşünsel köklerine yapılan derin ve büyülü bir yolculuğun gerçek hikayesini anlatıyor...
Tarih içinde tarih olan bir kitap tavsiye ederim ❤❤❤

ucukgenclik

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2013
4.354
10.915
2020'de 50 ve üstü kitap okuma hedefim. @latiska benimde şuan için okumak istediğim kitaplar. Bir de 1Q84-Haruki Murakami bu eseri okuduğunda yorumlarını merak ediyorum.

İlber Ortaylı - Türklerin Tarihi
İlber Ortaylı - Tarihin Sınırlarına Yolculuk
İlber Ortaylı - Tarihin Işığında
Lauren kate - Azap
Lauren Kate - Düşüş
Platon - bütün yapıtları serisi ilk dört kitabı devamını bulursam onlarda
Spinoza - Törebilim
Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında
Irvin D. Yalom - Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek
Friedrich Nietzsche - İyinin ve Kötünün Ötesinde
Friedrich Nietzsche - Böyle Buyurdu Zerdüşt
İnka serisi 1,2,3
Turgay Merih - Soğuk Savaş ve Türkiye
Charles Kırdleberger- Cinnet, Panik, Çöküş Mali Krizler Tarihi
Eflatun - Sokratesin Savunması
Ahmet Arslan - Sokrates Öncesi Yunan Felsefesi
Catherine Fisher - Çöl
Catherine Fisher - Güneş

ucukgenclik

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2013
4.354
10.915
Murathan Mungan-Üç Aynalı Kırk Oda bitti...
Sinan Meydan- Sarı Paşam adlı kitabını okumaya başladım.
Kitap 20.yüzyılın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün psikolojik ve düşünsel köklerine yapılan derin ve büyülü bir yolculuğun gerçek hikayesini anlatıyor...
Tarih içinde tarih olan bir kitap tavsiye ederim ❤❤❤
Sarı paşam kitabını da okuma listeme eklemeyi şuan çok istedim. Paylaşım için teşekkürler.

latiska

BAŞLANGIÇ:62,7 GÜNCEL: 62 HEDEF:56
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
1.674
3.539
2020'de 50 ve üstü kitap okuma hedefim. @latiska benimde şuan için okumak istediğim kitaplar. Bir de 1Q84-Haruki Murakami bu eseri okuduğunda yorumlarını merak ediyorum.

İlber Ortaylı - Türklerin Tarihi
İlber Ortaylı - Tarihin Sınırlarına Yolculuk
İlber Ortaylı - Tarihin Işığında
Lauren kate - Azap
Lauren Kate - Düşüş
Platon - bütün yapıtları serisi ilk dört kitabı devamını bulursam onlarda
Spinoza - Törebilim
Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında
Irvin D. Yalom - Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek
Friedrich Nietzsche - İyinin ve Kötünün Ötesinde
Friedrich Nietzsche - Böyle Buyurdu Zerdüşt
İnka serisi 1,2,3
Turgay Merih - Soğuk Savaş ve Türkiye
Charles Kırdleberger- Cinnet, Panik, Çöküş Mali Krizler Tarihi
Eflatun - Sokratesin Savunması
Ahmet Arslan - Sokrates Öncesi Yunan Felsefesi
Catherine Fisher - Çöl
Catherine Fisher - Güneş
Güzel liste, sadece Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında kitabını okumuşum bu listeden, okuduğum ilk Yalom kitabıydı ve çok beğenmiştim, 1998'in son günü bitirmiştim.... Listeni göz önünde bulundurursak, sevebileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyorum... keyifli okumalar...

latiska

Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
1.674
3.539
Heba -Hasan Ali Toptaş
Az-Hakan Günday

Bu iki kitabı da bitirdim. Hasan Ali Toptaş'ın 2., Hakan Günday'ın okuduğum ilk kitabı. Her iki kitabı da çok beğendim, sanırım Heba bir tık daha iyiydi bana göre... tavsiye ederim..

Şu an Puslu Kıtalar Atlası adlı kitabı okuyorum. 55. sayfadayım, ne bileyim, çok da keyif almıyorum şimdilik...belki devamında sarar beni...

ucukgenclik

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2013
4.354
10.915
Güzel liste, sadece Irvin D. Yalom - Nietzsche Ağladığında kitabını okumuşum bu listeden, okuduğum ilk Yalom kitabıydı ve çok beğenmiştim, 1998'in son günü bitirmiştim.... Listeni göz önünde bulundurursak, sevebileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyorum... keyifli okumalar...
O tarihlerde annemde okumuştu ve çok sevdiğini söylemişti. O zamanlar Sofi'nin Dünyası çok değerli bir eserdi. Bana da onu almıştı ama bana ağır gelmişti okuyamamıştım.
Tesekkur ederim. :KK68:

latiska

Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
1.674
3.539
O tarihlerde annemde okumuştu ve çok sevdiğini söylemişti. O zamanlar Sofi'nin Dünyası çok değerli bir eserdi. Bana da onu almıştı ama bana ağır gelmişti okuyamamıştım.
Tesekkur ederim. :KK68:
Sofinin dünyasını o dönemlerde ben de almıştım, ağır değil de sanki biraz sıkıcı gelmişti, ve ben de bitirmemiştim, ama kafamın bir köşesinde bitirmem konusunda hatırlatıcı bir sinyal yanıp sönüyor...

latiska

Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
1.674
3.539
merhaba ben çok iyiyim . bebeğim 2 aylık oldu ama bu 2 aylık süreçte bile okumaya devam ettim :) siz nasılsınız
sağlıklı ve mutlu bir ömrü olsun bebeğinizin... her anından keyif alacağınız ve tabi çok yorulacağınız ve ayrıca hiç bitmeyecek bir sürece -anneliğe başlamış oluyorsunuz... kolay gelsin size de :)

ucukgenclik

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2013
4.354
10.915
Sofinin dünyasını o dönemlerde ben de almıştım, ağır değil de sanki biraz sıkıcı gelmişti, ve ben de bitirmemiştim, ama kafamın bir köşesinde bitirmem konusunda hatırlatıcı bir sinyal yanıp sönüyor...
Bu sinyal bende de var hatta geçen gün elime aldım geri bıraktım.
Şuan İlber Ortaylı'nın eserine başladım fakat hala aklımda başka kitaplar var.

latiska

Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
1.674
3.539
Puslu kıtalar atlası bitti..10 üzerinden 7 veriyorum kitaba... anlatıldığı kadar beğenmedim kitabı, muhtemelen yüksek beklentiyle okudum.

Azra Kohen-Gör Beni 160. sayfadayım... çok keyifli bir kitap. Kohen'in okuduğum 5. kitabı, Kitapların basım sırası: Fi_Pi-Çi üçlemesi, Aeden ve Gör Beni, her kitap bir öncekinden daha iyi...

Yukarı Alt