Kız bebek için tavsiyeleriniz var mi

Sylvia Plath

Bütün dünya ölüme düşer kapattığımda gözlerimi.
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Hanımlar merhaba. İkinci çocuğu düşünüyorum bu muhtemelen son çocuğum olacak. bir oğlum var bir de kızım olsa iyi çok olurdu. Bunun için tavsiyeleriniz var mi? Sirke ile vajinal duş öneriliyor bu sirke elma sirkesi mi? Neler uygulaya bilirim, bilenler varsa yardımcı olabilir mi?

yuvarlanan asi bir panda

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2018
8.068
21.066
Nasip neyse o olur pazardan elma, armut almıyorsunuz sonuçta. Sağlıklı olsun deyin cinsiyet seçmek yerine.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-01-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

SnowySecret

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
404
997
Sirke mi 😕
Sirke ile vajinal dus ilk kez duyuyorum gerçekten yani yumurtlamadan 2-3 gun once iliski duydum cin takvimi duydum saga sola yatma duydum ama sirke cok sacma geldi suan da bana.. ayrica bolunme ile alakali bu ve Allahin takdiri siz ne yaparsaniz yapn.Allahin dedigi oluyor bunlar hep hurafe bence..
Halam dogum yapti kiz oldu Dogulu ya yediremedi kendine.. ben 1 tane daha doguarayim da erkek anasi olayım dedi 😂😂😂 yapmadığı sey denemedigi yontem kalmadi.Ha dogurdu da hemde ikiz oldu 😊 ama ikisi de kiz😂😂suan 3kiz ile mutlu mesut yaşıyorlar 😂😂
Bence hayirlisini dileyin.herkesin gonlunde elbet bir tane vardir fakat yok sirke yok saga yatma falan sacma sapan isler bunlar ☺

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Sirke mi 😕
Sirke ile vajinal dus ilk kez duyuyorum gerçekten yani yumurtlamadan 2-3 gun once iliski duydum cin takvimi duydum saga sola yatma duydum ama sirke cok sacma geldi suan da bana.. ayrica bolunme ile alakali bu ve Allahin takdiri siz ne yaparsaniz yapn.Allahin dedigi oluyor bunlar hep hurafe bence..
Halam dogum yapti kiz oldu Dogulu ya yediremedi kendine.. ben 1 tane daha doguarayim da erkek anasi olayım dedi 😂😂😂 yapmadığı sey denemedigi yontem kalmadi.Ha dogurdu da hemde ikiz oldu 😊 ama ikisi de kiz😂😂suan 3kiz ile mutlu mesut yaşıyorlar 😂😂
Bence hayirlisini dileyin.herkesin gonlunde elbet bir tane vardir fakat yok sirke yok saga yatma falan sacma sapan isler bunlar ☺

Arkadaşlar, hayırlısını elbette diliyorum. Ama ben de bunun için yapılacak birşey varsa yapmak istiyorum. Gerisi Allah'a kalmış.

SnowySecret

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
404
997
Arkadaşlar, hayırlısını elbette diliyorum. Ama ben de bunun için yapılacak birşey varsa yapmak istiyorum. Gerisi Allah'a kalmış.
Valla ben iste yumurtlama gununde degilde 2-3gun girilen iliski faLn duydum bazilari yapiyor cin takvimi falan onu da deneyin isterseniz ama sirke bana acaip sacma geldi ne yalan soyliim😕
Rabbim gonlunuze gore versin

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.200
5.613
Hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle.
Vajinal anlamda sirke vs gibi birşey aman kullanmayın demeye geldim. Malum ph dengesinden tutun da yapısını bile bozabiliyor dış müdahaleleler.
Gönlünüzden geçen gelir bu defa umarım 🤗

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Valla ben iste yumurtlama gununde degilde 2-3gun girilen iliski faLn duydum bazilari yapiyor cin takvimi falan onu da deneyin isterseniz ama sirke bana acaip sacma geldi ne yalan soyliim😕
Rabbim gonlunuze gore versin

Ben de sirkeyi burada okudum hem de birçok konuda ama o konuları bulacak vaktim yok maaalesef. Bunu deneyen biri görse de yazsa keşke. : (

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle.
Vajinal anlamda sirke vs gibi birşey aman kullanmayın demeye geldim. Malum ph dengesinden tutun da yapısını bile bozabiliyor dış müdahaleleler.
Gönlünüzden geçen gelir bu defa umarım 🤗

Sirkenin amacı zaten o bölgeyi asidik yapmakmis. Kız spermler asitli ortamda yasayabildikleri diğerleri yasayamadiklari için. Bakalım, hayırlısı.

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Bal çörek otu tarçın kürü ile genelde kız olduğunu okudum ikinci sayfada. Bu kürü kullanan var mı aranızda?

yellowbride

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2020
70
83
Benim ilk gebeliğim ve kızım olsun istiyordum. Ovulasyon gününden 3 gün önce ve sonrası her gün cinsel birliktelik, annenin birleşme günlerinde vitamin ağırlıklı beslenmesi (portakal suyu, limonata, bol meyve tüketimi), bu süre zarfında karşılıklı fazla protein alımından kaçınma, çin takvimi, rus takvimi şeklinde gebe kaldım. Sonuç kız :anneadayı::KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Benim ilk gebeliğim ve kızım olsun istiyordum. Ovulasyon gününden 3 gün önce ve sonrası her gün cinsel birliktelik, annenin birleşme günlerinde vitamin ağırlıklı beslenmesi (portakal suyu, limonata, bol meyve tüketimi), bu süre zarfında karşılıklı fazla protein alımından kaçınma, çin takvimi, rus takvimi şeklinde gebe kaldım. Sonuç kız :anneadayı::KK200:

Portakal ve limon kız bebek diyetinde önerilmiyor ama nasip bu işler ya. Demek ki olacaksa oluyor.

yellowbride

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2020
70
83
Portakal ve limon kız bebek diyetinde önerilmiyor ama nasip bu işler ya. Demek ki olacaksa oluyor.
Neden önerilmiyor? Ben her sabah portakal suyu içtim valla. Yaz ayında portakal aradım :KK22: Protein sperm kalitesini güçlendirir, yumurtayı döllemelerini kolaylaştırır. Y kromozomu zayıftır. Asidik ph'ta yaşayamaz ölür ve yumurtayı dölleyemez.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Neden önerilmiyor? Ben her sabah portakal suyu içtim valla. Yaz ayında portakal aradım :KK22: Protein sperm kalitesini güçlendirir, yumurtayı döllemelerini kolaylaştırır. Y kromozomu zayıftır. Asidik ph'ta yaşayamaz ölür ve yumurtayı dölleyemez.
Keşke doğru olsa eşim portakal yiyecek yeme diyorum. Bakalım, başlayayım öyleyse ben de.

mrvmrvmrv

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
65
41
Çin takvimi hayal kırıklığı olabilir benim için erkek diyordu ama kızım olacak. %100 yapabileceğiniz tek şey çok zahmetli ama kıbrısta tüp bebek embriyonun cinsiyetini seçebiliyorsunuz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-03-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hatice190358

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
2.723
3.216
21
Çin takvimi hayal kırıklığı olabilir benim için erkek diyordu ama kızım olacak. %100 yapabileceğiniz tek şey çok zahmetli ama kıbrısta tüp bebek embriyonun cinsiyetini seçebiliyorsunuz
Çin takvimi tamamen tesadüf ya ben hamile kalınca baktım da ne gösteriyor diye hep kız çıktı ama oglum olacak tutmuyor o

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-12-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Yazın portakal arayacak kadar nasıl emindi iz? Kimden duydunuz ve başka neler yediniz çok merak ediyorum

Hufezaa

ربّ هبلي من الصالحين 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1.424
3.280
Sirke ile vajinal duşu kız bebek için mi yapıyorlarmış ilk defa duydum 😅 biraz komik geldi mantıklı da değil. Ayrıca cinsiyetle ilgili yapılan şeyleri kadınlar neden yapıyor ki, cinsiyeti erkek belirlediğine göre x kromozom spermlerin artması için onların bişey yeyip içmesi veya yapması lazım mantıken 😂 hiç anlayamıyorum gerçekten

Sylvia Plath

Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Sirke ile vajinal duşu kız bebek için mi yapıyorlarmış ilk defa duydum 😅 biraz komik geldi mantıklı da değil. Ayrıca cinsiyetle ilgili yapılan şeyleri kadınlar neden yapıyor ki, cinsiyeti erkek belirlediğine göre x kromozom spermlerin artması için onların bişey yeyip içmesi veya yapması lazım mantıken 😂 hiç anlayamıyorum gerçekten

Kadının yumurtası gelen spermleri seciyormus. Bir de kadın asidikse kızı alkaliysa erkeği dolluyormus.

succulentaski

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
404
352
32
Böyle bir şey mi varmış gerçekten inanılmaz 😬

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-06-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)