Kız bebek için tavsiyeleriniz var mi

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
5.251
10.175
Birde kızımız olsun sayfası vardı oraya bakın🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pembeumutlar

Bu da geçti çok şükür, sağlıkla gel miniğim.👼🏻🍀
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
4.250
7.129
Kim ne derse desin ve yapsın Allahın takdiri demeye geldim. Yediğimiz içtiğimiz yaptığımız şeyler cinsiyeti etkilemez. Allah sağlıklı evlat nasip etsin oğlunuz varmış kızınız olsun istemeniz çok normal ama özellikle cinsiyet için birseyler yapmak istemek bana çok ters ve saçma geliyor.🤷‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Bahar2930

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
1.252
2.516
36
Hanımlar merhaba. İkinci çocuğu düşünüyorum bu muhtemelen son çocuğum olacak. bir oğlum var bir de kızım olsa iyi çok olurdu. Bunun için tavsiyeleriniz var mi? Sirke ile vajinal duş öneriliyor bu sirke elma sirkesi mi? Neler uygulaya bilirim, bilenler varsa yardımcı olabilir mi?
Valla bacim benimde kizim olcak inanin oyle hic dikkat etmedim sadece ilk basdan berli kizim olmasini cok istedim taa genclikden buyana odanpek fazla iliskiyede gormedim 2 kez girdim ve 1 gun aralikla girdim sonuc kiz oldu 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

BenCigdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2018
377
458
Ci
Hanımlar merhaba. İkinci çocuğu düşünüyorum bu muhtemelen son çocuğum olacak. bir oğlum var bir de kızım olsa iyi çok olurdu. Bunun için tavsiyeleriniz var mi? Sirke ile vajinal duş öneriliyor bu sirke elma sirkesi mi? Neler uygulaya bilirim, bilenler varsa yardımcı olabilir mi?
cinsiyeti genetik olarak belirleyen erkek dna sıdır. Eşinize bir şeyler yapmanız lazım bu mantıkla düşününce. Spermden geçen kromozomlarla belli oluyor. Ayrıca nasipten öte yol yok bu düşünceniz yerine dua etmeyi tavsiye ederim..🙏 çünkü elimizden gelen bir durum değil..

She-

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
3.806
2.247
Kadının yumurtası gelen spermleri seciyormus. Bir de kadın asidikse kızı alkaliysa erkeği dolluyormus.
Bu bilgileri kimler veriyor Allah aşkına ya. O kadar komikki inanmiş olmaniz da ayri Bi trajedi. Hadi bakalım şansınız bol olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-06-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Sylvia Plath

Bütün dünya ölüme düşer kapattığımda gözlerimi.
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.836
3.292
Mesajım ve beklentim çok açık halbuki. Bu sayfada, yukarıda sabit konu var erkek bebek için ugrasanlar var. Binlerce sayfa. Ben ilkmisim davranılması çok tuhaf Neyse, bir şey demiyorum. : )