Kızıl saç üzerine bir hikaye

Chocolita

Gupguru
Pro Üye
Emoji Skoru
73.749
Ben boyayı alıp saçıma açıcı uygulamadan evde boyuyorum, sonra da marketlerde uygun fiyata 15, 20 tl ye saç kremleri oluyor. Onların kızıl için olan serisini alıyorum. Rengin aktığını düşündükçe yeniden boyuyorum, zeminde kızıl olduğu için her seferinde daha kolay istediğim renge ulaşıyorum.

Önemli olan boyayı alırken kırmızının tonuna iyi dikkat edebilmek. Bak mesela bu renklerde hafif turunculuk var akınca turuncu olacağını az çok kestiriyorum.
Eki Görüntüle 2278149

Eki Görüntüle 2278147 Eki Görüntüle 2278148 Eki Görüntüle 2278150

Bu sebeple kutuların üzerine dikkatlice bakıyorum biraz da deneyerek tabi test ediyorum. Son zamanlarda şununla boyuyorum. Resmî aşağıya bırakırım. Çok kızıl değil resimdeki kızdan çok az daha koyu ama beni mutlu ediyor. 🤗

Eki Görüntüle 2278151
Saç kremı alıyorum dedın, yani şampuan kullanmıyor musun? Sadece saç kremi mi kullanıyorsun? Mesaj için çok teşekkür ederim. Ben pembe yansımalı kızıl düşünüyorum turuncu degil de :)

Chocolita

Gupguru
Pro Üye
Emoji Skoru
73.749
Kızıl saç sevdasına belime kadar olan saçlarımı kaybettim ben :KK43:
18 19 yaşlarında kızıl aşkıyla gidip yaptirmistim ortalama ayda bir boyadım cok aktığı için. Sonunda yaklaşık 6 7 ay sonunda saçlarım yandı ve küt kestirmek zorunda kaldim ve direk siyaha döndüm iyice kötü oldular ve bidaha toparlanmadi maalesef :KK43:
Her ay boyatınca sıkıntı olmustur çok üzüldüm canım.. İşte bende bulaşmadan önce aklımdaki tüm soruları gidermek istiyorum. Mesela kızıl olup saçını 3 ayda bir 4 ay da bir boyayan bir blooger gördüm. Saçlari benim kahve saçlarımdan bile sağlıklı. Ama o çokça para veriyor bakım ürünlerine. Bende o kadar harcama yapamasam bile sizlerin neler kullandıgını merak ettim. Sen mesela ne zamanda bir yıkardın saçlarını neyle yikardın?

CurukElma

9. Takım mezunu✌
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
16.549
Ben de kızıl sevdasından saçımdan oldum sonra uzun süre kına yaptım ama kışın kullanışlı olmuyor :KK43:
En sonunda saçım bayağı seyreldi tepem görünüyor moral bozukluğuyla kısacık kestirdim:) 3 ay boya sürmedim şampuanımı uzun süre inceleyip organik madde den yapılmış aldım ,bakımlar bakımlar sabır ,şimdi düzeliyor :) ve saçlarım yoğum görünsün diye ombre yaptırdım :.)oryale rağmen bir şey olmadı :)
Bi ara bende kina yapmistim ama kinayla renk degistirmekte iskence resmen bidaha yapmadım. Gecen senede bi sari deneyim dedim bana gitmedi simdi rengim siyah en iyisi bu kızıldan sonra

CurukElma

9. Takım mezunu✌
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
16.549
Her ay boyatınca sıkıntı olmustur çok üzüldüm canım.. İşte bende bulaşmadan önce aklımdaki tüm soruları gidermek istiyorum. Mesela kızıl olup saçını 3 ayda bir 4 ay da bir boyayan bir blooger gördüm. Saçlari benim kahve saçlarımdan bile sağlıklı. Ama o çokça para veriyor bakım ürünlerine. Bende o kadar harcama yapamasam bile sizlerin neler kullandıgını merak ettim. Sen mesela ne zamanda bir yıkardın saçlarını neyle yikardın?
2 3 günde bi yikiyodum canim ama sampuanimi hatirlamiyorum 9 10 sene oncesi çünkü

Chocolita

Gupguru
Pro Üye
Emoji Skoru
73.749
Ben 5 yıl kızıl kullandım ,çaresi yok ,o koruyucu şampuanlarda renk pigmentleri var zaten ,bir ara kına yaptım evet 3 defa üst üste sabredip kına yaparsan da boya gibi kızıl oluyor ama kızıl hiç bir şekilde ilk günkü havasını korumuyor saonuç dökülen saçlar kırılan saçlar ,Ama en güzel kızıl ve en uzun süre kızıl tutan renk dersen schwarzkopf aşk alevi yada şarap kızılı derim ,ben kızılı bu kadar güzel renk veren bir boya tanımıyorum.
Ve ben sonunda 3 ay boyamadım kısacık kestirdim.Bu arada güzel bir kaş yaptırdım:) (moraller düzelsin diye) ısırgan tohmlu hindistan cevizi yağlı bepantenli bakımlar yapıp sarı ombre yaptırdım ,ve bugüne kadar neden yapmadım sorusunu kendime sora sora bir hal oldum :) tam 2 ay önce yaptırdığım ombre aynen duruyor ,dışardan hiç bir bakım ürününe para vermiyorum ,sadece şampuanım organik saçlarımı seviyorum
Kızıl emek sabır iyi bir sinir sistemi istiyor ve yazın çok zor güneş mahvediyor,
Kızılken hangi şampuanı kullandın peki? Ne zamanda bir yıkadın ve ne kadar zamanda aktı acaba :) ben türbanlıyım ama yapıcam bunu bir şekilde kendime bunu yaşatmadan rahat etmicem sanırım

Chocolita

Gupguru
Pro Üye
Emoji Skoru
73.749
Viyole kızıl patlican moru vs sevdalısı olaraktan yillardir tutuyorum kendimi girmeyin benim kanima🙈
Ne guzel de anlatmış konuyu yaf...yok yok yaz geldi hem...gidiyom ben burdan yaaaa😐
Kızıl çok fena insanın aklını çeliyor :/ zorla boyattıracak bana kendini ama yok benim dersimi almam için bu yoldan geçmem lazım ya herro ya merro artık :p

candy4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Bende 1 ay once sari sacimi kendim kizila boyadim cok guzel bi kizil tonuna ulastim.
2 hafta sonra solmaya basladi bidaha boya yaptim ustune yani 1 ayda 2 kere boyadim ki renk tam otursun
Ozel hicbisey kullanmiyorum konuyu takipteyim uzun sure kizildan vazgecmem o yuzden onerilere benmde ihtiyacim var
Hergun dus alirdim simdi 2 gunde bire dusurdum

ozlem nonan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
26
Canım ille kızıl diyorsan kremsiz şampuan kullan çok sıcak suyla yıkama tabi soğukla yıkayıp hasta da olma:)ben şu an yeşil anne moms green aloe veralısını kullanıyorum ,organik sls paraben yok çok inceledim en son bunda karar kıldım ,ben saçımı 3 günde en fazla 4 günde yıkıyorum,türbanlıysan terledikçe ilk hafta baş örtülerini boyayacak ,normalde zaten yastığın havluların kesin boyanacak :KK43:ombre dene bence eski aklım olsa kızıl kahve ombreler yaptırırdım

Chocolita

Gupguru
Pro Üye
Emoji Skoru
73.749
Bende 1 ay once sari sacimi kendim kizila boyadim cok guzel bi kizil tonuna ulastim.
2 hafta sonra solmaya basladi bidaha boya yaptim ustune yani 1 ayda 2 kere boyadim ki renk tam otursun
Ozel hicbisey kullanmiyorum konuyu takipteyim uzun sure kizildan vazgecmem o yuzden onerilere benmde ihtiyacim var
Hergun dus alirdim simdi 2 gunde bire dusurdum
Kızıl saçta en önemli şeyin sık yıkamamak oldugunu biliyorum. Ilık suyla sık yıkamıcaksın. O kuraldan bir yürümek istiyorum ama yıkadıgımda neyle yıkasam acaba :/ ayyy ben daha boyamadım o kadar heyecanlıyım kiii ama işte rengi korumak istiyorum. Sürekli boyarsak biz de saçlarımızı yakariz çalı süpürgesi gibi olur

Yukarı Alt