• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Kızım süt içmiyor

yelizzzzzzzzzz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2015
1.446
910
Arkadaşlar 2 yaşında kızım var süt ve süt ürünü yediremiyorum zorla bile yediremiyorum kusuyor doktora gittim alıştır diyor da alismiyor ne yapabilirim fikri olan varmı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-04-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 201 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak parmaklarında yumuşak tırnaklar gelişmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin tırnakları, tırnak yatağında büyümeye başlayacak. Kadınların %90 nında gebelik boyunca çatlaklar meydana gelecektir. Eğer cildiniz yumuşaksa ve kilo alma sürecinizi düzenli ve azar azar olacak şekilde ayarlayabilirseniz, çatlatların oluşum şansını azaltabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

filmgibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2014
5.010
8.305
Sut zaten vermeyin. Oğlum 25 aylik sut hic vermedim. 22 ay anne sutu aldi, inek sutu vermiyorum
Makarnasini pilavını tamamen peynir alti suyuyla yapiyorum. Malesef peynir yemiyor.
Yumurtasının icine karper koyuyorum onu fark etmiyor.
Yogurt severek yiyor cok sukur

Minik Meleklerim

Hayat i yaşamak için yarın çok gec !
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Nisan 2017
37.689
184.417
Meyve suyu ile karistirsaniz

Biliyorum çok kötü ama ben çay ile alistirmistim ilk oğlumu önce yarı yarıya koydum sonra azaltıp azaltıp sadece süt olarak icirmeye devam ettim ama hergun miktarı azaltarak vereceksiniz sevdiği şeyin .

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 45 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 156 cm. Başlangıç Kilom :86 Kg. Şimdiki Kilom :82.2 Kg.

Peri anne

Kıdemli anne
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2017
2.025
2.156
Sut lazim degil ama peynir yogurt yemeli
Labne sevebilir belki
Yumurtaya krepe omlete makarnaya karistirabilirsiniz Yogurt corbasi yapabilirsiniz

pearlshine

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
31 Ocak 2012
1.359
2.811
Sütü önermiyorlar artık zaten, ama yoğurt mutlaka yemeli, ben de ilk kızıma muz,yoğurt, bebe bisküvisi karışımı verirdim onu severek yerdi, bir de babymix bebek yoğurdu var onu sade olarak yerdi, değişik şekillerde deneyin ,sevdiği bir şeklini bulabilirsiniz inşallah. İkinci kızım 14 aylık, emziriyorum ,inek sütü vermedim hiç, ama örneğin brokoli çorbası yapıyorum süt katıyorum içine, mıhlama yapıyorum su yerine süt koyuyorum, bu şekilde bir şeylere karıştırarak verebilirsiniz

yelizzzzzzzzzz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2015
1.446
910
Sütü önermiyorlar artık zaten, ama yoğurt mutlaka yemeli, ben de ilk kızıma muz,yoğurt, bebe bisküvisi karışımı verirdim onu severek yerdi, bir de babymix bebek yoğurdu var onu sade olarak yerdi, değişik şekillerde deneyin ,sevdiği bir şeklini bulabilirsiniz inşallah. İkinci kızım 14 aylık, emziriyorum ,inek sütü vermedim hiç, ama örneğin brokoli çorbası yapıyorum süt katıyorum içine, mıhlama yapıyorum su yerine süt koyuyorum, bu şekilde bir şeylere karıştırarak verebilirsiniz
Beyaz gördüğü hiç birşeyi yemiyor öyle tat duygusu gelişmiş ki ne kattiysam içine anlayıp yemiyor yoğurdu sütü peyniri yumurta yiyor hasladigimda

Bebeğinizin el ve ayak parmaklarında yumuşak tırnaklar gelişmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin tırnakları, tırnak yatağında büyümeye başlayacak. Kadınların %90 nında gebelik boyunca çatlaklar meydana gelecektir. Eğer cildiniz yumuşaksa ve kilo alma sürecinizi düzenli ve azar azar olacak şekilde ayarlayabilirseniz, çatlatların oluşum şansını azaltabilirsiniz.

heja

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
2.504
790
41
Beyaz gördüğü hiç birşeyi yemiyor öyle tat duygusu gelişmiş ki ne kattiysam içine anlayıp yemiyor yoğurdu sütü peyniri yumurta yiyor hasladigimda
allah yardımcınız olsun keşke bir fikir verebilseydim benim büyük kızım aynen öyleydi çok çaba sarf ettim ama maalesef ben bir çare bulamadım şuan büyüdü ama hala yemiyor umarım sizinki yer

yelizzzzzzzzzz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2015
1.446
910
allah yardımcınız olsun keşke bir fikir verebilseydim benim büyük kızım aynen öyleydi çok çaba sarf ettim ama maalesef ben bir çare bulamadım şuan büyüdü ama hala yemiyor umarım sizinki yer
İnşallah canim

maydanozsuyu

My little sunshine🌞
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2019
3.483
6.231
27
Tek kalsiyum kaynağı süt ve süt ürünleri değilki.
Marul sütten daha çok kalsiyum içerir misal.
İlla direkt içmek yemek zorunda da değil.
Çorba olur börek olur bir şey olur yer kasmayın çocuğu.
Süt hele boşverin
Probiyotik alsın mı istiyorsunuz turşu turşu suyu şalgam zeytin bunlar da probiyotik hem de yoğurda göre daha zengin
Yemiyor mu bunları da probiyotik damla alın günde 5 6 damla verin. Bu kadar....
Ben de sevmem yoğurt misal. Peynir pek yemem süt içmem...
Hiç eksikliğim yoktur
Kalsiyum seviyem her zaman üst sınırda...
Bağırsaklarım sağlıklıdır

portakalcandir

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
787
1.929
Tek kalsiyum kaynağı süt ve süt ürünleri değilki.
Marul sütten daha çok kalsiyum içerir misal.
İlla direkt içmek yemek zorunda da değil.
Çorba olur börek olur bir şey olur yer kasmayın çocuğu.
Süt hele boşverin
Probiyotik alsın mı istiyorsunuz turşu turşu suyu şalgam zeytin bunlar da probiyotik hem de yoğurda göre daha zengin
Yemiyor mu bunları da probiyotik damla alın günde 5 6 damla verin. Bu kadar....
Ben de sevmem yoğurt misal. Peynir pek yemem süt içmem...
Hiç eksikliğim yoktur
Kalsiyum seviyem her zaman üst sınırda...
Bağırsaklarım sağlıklıdır
Doktorlar da bilgilerini güncellemeli arada değil mi? Çocuk yemiyor ve doktor diyor ki alıştır. Demesi kolay o kadar katı konuşuyorlar ki. Bir de tek kalsiyum sanki sütte var. Badem, tahin, susam da kalsiyum kaynağıymış ayrıca. Ben süt içir mutlaka diyen doktor hiç duymadım. Süt aksine iştah kapatır ve kansızlık yapar. Hem bebeklerin vücut algıları daha gelişmiş. Kendilerine zarar veren şeyleri daha iyi anlarlar. Yemek istemiyorsa zorlama. Zarar veriyordur belki. Laktoz intoleransı varsa çok ciddi karın ağrısı yapar süt ürünleri ve süt. Bende var ordan biliyorum. Hayatta süt içmem. İçersem yere atarım kendimi sancıdan. O yüzden içmiyordur belki.

http://instagr.am/p/B0biS1qgle1/

Son düzenleme: