• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kızım süt içmiyor

portakalcandir

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
747
1.827
Tek kalsiyum kaynağı süt ve süt ürünleri değilki.
Marul sütten daha çok kalsiyum içerir misal.
İlla direkt içmek yemek zorunda da değil.
Çorba olur börek olur bir şey olur yer kasmayın çocuğu.
Süt hele boşverin
Probiyotik alsın mı istiyorsunuz turşu turşu suyu şalgam zeytin bunlar da probiyotik hem de yoğurda göre daha zengin
Yemiyor mu bunları da probiyotik damla alın günde 5 6 damla verin. Bu kadar....
Ben de sevmem yoğurt misal. Peynir pek yemem süt içmem...
Hiç eksikliğim yoktur
Kalsiyum seviyem her zaman üst sınırda...
Bağırsaklarım sağlıklıdır
Doktorlar da bilgilerini güncellemeli arada değil mi? Çocuk yemiyor ve doktor diyor ki alıştır. Demesi kolay o kadar katı konuşuyorlar ki. Bir de tek kalsiyum sanki sütte var. Badem, tahin, susam da kalsiyum kaynağıymış ayrıca. Ben süt içir mutlaka diyen doktor hiç duymadım. Süt aksine iştah kapatır ve kansızlık yapar. Hem bebeklerin vücut algıları daha gelişmiş. Kendilerine zarar veren şeyleri daha iyi anlarlar. Yemek istemiyorsa zorlama. Zarar veriyordur belki. Laktoz intoleransı varsa çok ciddi karın ağrısı yapar süt ürünleri ve süt. Bende var ordan biliyorum. Hayatta süt içmem. İçersem yere atarım kendimi sancıdan. O yüzden içmiyordur belki.

http://instagr.am/p/B0biS1qgle1/

Son düzenleme:
Yukarı Alt