Kızımın Söyledikleri

Albunualalalal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2016
3.556
4.609
Konuyu nereye açacağımı bilemedim ama yazmaya da çok ihtiyacım var. 20 gündür kızımın babaannesi ve dedesi yanımızda. Babaanne davranışlarına, konuşmalarına pek dikkat etmez. Ben de misafir diye bir şey demek istemiyorum. Aslında demek istiyorum fakat küsüyor diye eşim sus dedi, mecburiyetten susuyorum. Işe gittiğimizde buradalarken yanlarında bırakmıştık. Bazı davranışlarından dolayı eşimle konuştum, bakıcisina götürüyorum artık. Umarım unutur. En büyük korkum bu davranışları bilinçaltına atması. Hosuma gotmeyen bazi davranislari sunlar:
Iki keredir kızımın yanında göğüslerini açıp gel em demesi, çocuğun bebeğini alıp bak emiyor sende gel demesi vs en sınır olduğum konu. Seni yiyeceğim diye sever, giydururken kaçar bazen, kollarını bacaklarını ısırır öper. Göbeğinden öper.
Kızım 19 aylık ve aklında kaldığı kadar konuşulanları, gün içinde yaptıklarını anlatır. Giydirirken " babaanne memişi emecek, memisi yiyecek" dedi kendini işaret ederek. Şok oldum. Bebekken de bezini değiştirirken özel bölgesini öperken yakalamıştım. Bezini falan ben evde iken değiştirmesine izin vermiyorum. Sadece ben soyup giydirip balyozunu yaptırıyorum. Ama ben yokken neler yapıyor neler diyor bu kadın hiçbir fikrim yok. Geçen gün de tuvaletin kapısını açık birakmis( ben evde temizlik yapiyordum) kızıma tuvaletten gel tuvaletimi yapıyorum diyor. Ben annesi olarak tuvalete gireceğimi, kapının kapalı olması gerektiğini, beni kapının önünde beklemesi gerektiğini anlatıyorum. Yanıma almadım genelde çok zor bir durumda kalmadıkça. Emmek istediginde her ortamd olmayacagini, memenin her yerde herkesin yanında açılmayacağını söylerim. Öperken yanaklardan kafadan burundan öpülür fakat ağızdan öpülmez diye anlatırım ki babaannesi onu da yapıyor sanırım. Çocuğumu bunlara maruz bıraktığım için kendimi kötü bir anne gb görüyorum. Bu kadın dışarıdaki kötülüğün farkında değil mi anlamiyorum. Özel bölgelerini öğretmek için erken olduğunu düşünüyordum fakat Bugün babaanne memişten ağızdan opulmez diye söyle dedim. Umarım tüm söylemlerini davranislarini unutur.

Albunualalalal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2016
3.556
4.609
Kesinlikle imkanınız varsa bırakmayın babaannesine ...bakıcı tutun...büyükler nasil bu kadar anlayışsız olabiliyor ya..inanamıyorum
Bakıcısı var zaten. Misafir geldiler diye bıraktım ama bırakmayacağım artık. Rabbim günah yazmasın ama gidecekleri günü iple çekiyorum.

Devys

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
92
74
Malesef cogu insanlarda var boyle hareketler. Benim kaynanamda pek lafina dikkat etmeyen bir insandir, dengesiz konusmalari hareketleri cok sever. Oyle ki bir ortam icinde bile 18+ laflar soyler, ki ben boyle seylerden asla haz etmem. Ilk baslarda sizin yaptiginiz gibi sustum kirmamak icin, sonucta misafir, baska ulkeden gelmis. ama baktim olmuyor, o konustukca ben tepkimi cok sert gosterdim :) ve ise yaradi.

Esiniz annesi kusmesin diye sizi susturuyor ama cocugunuzun terbiyesi elden gidiyor.
19 aylik cocugunuz, ama uzulmeyin bunlari unutacaktir, bir iki ay sabredip verdiginiz terbiyeye devam edin. Cocuk ozune donecektir mutlaka. Yeterki sizinle esinizin dedigi bir olsun!
Ama o kirilmasin bu kirilmasin su kusmeSIn diye susmayin, olan size olacak!!

Kaynananizla konusun, boyle seylerden hoslanmadiginizi soyleyin, bu devir onlarin devrinden cok cok baska oldugunu anlatmaya calisin,

Elmiy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2019
20
8
Konuyu nereye açacağımı bilemedim ama yazmaya da çok ihtiyacım var. 20 gündür kızımın babaannesi ve dedesi yanımızda. Babaanne davranışlarına, konuşmalarına pek dikkat etmez. Ben de misafir diye bir şey demek istemiyorum. Aslında demek istiyorum fakat küsüyor diye eşim sus dedi, mecburiyetten susuyorum. Işe gittiğimizde buradalarken yanlarında bırakmıştık. Bazı davranışlarından dolayı eşimle konuştum, bakıcisina götürüyorum artık. Umarım unutur. En büyük korkum bu davranışları bilinçaltına atması. Hosuma gotmeyen bazi davranislari sunlar:
Iki keredir kızımın yanında göğüslerini açıp gel em demesi, çocuğun bebeğini alıp bak emiyor sende gel demesi vs en sınır olduğum konu. Seni yiyeceğim diye sever, giydururken kaçar bazen, kollarını bacaklarını ısırır öper. Göbeğinden öper.
Kızım 19 aylık ve aklında kaldığı kadar konuşulanları, gün içinde yaptıklarını anlatır. Giydirirken " babaanne memişi emecek, memisi yiyecek" dedi kendini işaret ederek. Şok oldum. Bebekken de bezini değiştirirken özel bölgesini öperken yakalamıştım. Bezini falan ben evde iken değiştirmesine izin vermiyorum. Sadece ben soyup giydirip balyozunu yaptırıyorum. Ama ben yokken neler yapıyor neler diyor bu kadın hiçbir fikrim yok. Geçen gün de tuvaletin kapısını açık birakmis( ben evde temizlik yapiyordum) kızıma tuvaletten gel tuvaletimi yapıyorum diyor. Ben annesi olarak tuvalete gireceğimi, kapının kapalı olması gerektiğini, beni kapının önünde beklemesi gerektiğini anlatıyorum. Yanıma almadım genelde çok zor bir durumda kalmadıkça. Emmek istediginde her ortamd olmayacagini, memenin her yerde herkesin yanında açılmayacağını söylerim. Öperken yanaklardan kafadan burundan öpülür fakat ağızdan öpülmez diye anlatırım ki babaannesi onu da yapıyor sanırım. Çocuğumu bunlara maruz bıraktığım için kendimi kötü bir anne gb görüyorum. Bu kadın dışarıdaki kötülüğün farkında değil mi anlamiyorum. Özel bölgelerini öğretmek için erken olduğunu düşünüyordum fakat Bugün babaanne memişten ağızdan opulmez diye söyle dedim. Umarım tüm söylemlerini davranislarini unutur.
Suan o kadini bogazlamak istedim😠 bizde de vardi bi iki defa memesini açmış guya bebekleri emziriyor. Kizim da bi yeltendi merak etti, kostum hizlica yanindan aldim götürdüm. Eşime soylersem de uyarirdi zaten. Bidaha yaptigini görmedim ki yalnz birakacagm bir durum yok hani kizima ben bakıyorum çalışmıyorum suan. siz uyarin sert ve kesin bir dille yoksa eşiniz yapamaz. Pes etmeyin her hareketinde uyarin yazik o masum bebege yeri geliyor biz opmeye kiyamiyoruz ya😠😠

kulis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
1.023
525
İnanamıyorum tıpkı benim kaynanam ya sürekli meme açıp emzirme hareketi ve sizin anlattığınız şeyleri yapar. Çocuğuma o bakmasın diye işimi bıraktım. Konuşunca laftan anlamıyor eşimde anneme laf söylemem diyor köşe bucak kaçırıyorum kızımı😤

gkaraca

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2019
542
303
Dikkat edin siz ama o kadar da korkmayin eskiler bu sekilde yaşamiş görmüşler gayet normal bu. Ama simdiki dunya cocuklar icin zor. Cocugu bu kotu dunyaya hazirlamak icin siz her ayrintiya dikkat edin. Kesin onlemler alin

dreamy07

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2012
5.643
5.865
Sinir oldum kadına, bence uzak dursun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt