Kizlar bakar misiniz lutfen­čÖĆ

Mavi mavi1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Mart 2017
289
122
32
Herkese merhaba kizlar. 33+4 gunluk dogum yaptim kronolojik4 aylik duzeltilmis 2 bucuk aylik kizim var. Yuz ustu durunca Kafasini falan tutabiliyo cok sukur bakiyo bazen gulumsuyo. Bugun kayinvalidem ayagini basmadigini soyledi acikcasi daha once hic bastirmamistim bende. O da simdiye dik basmasi lazimdi niye basmiyo vs vs dedi. Bastirinca basmayip ayaklarini cekiyo. Bende zayen bayan panik oldugum.icin inanilmaz evham yaptim ve korktum. Biliyorum her bebek bir olmaz ama sizin bebekler ne zaman basti ayaklarini. Dr a hafta ici goturucem.insaallah­čÖĆ­čÖĆ­čÖĆ­č弭čĺÖ­čĺÖ­čĺÖ

TeAmoIG

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2020
2.990
5.785
Korkulacak bir┼čey yok bunda . Benim bebe─čim de 33 haftal─▒k do─čdu geli┼čimi 32 de kalm─▒┼čt─▒.. onlar─▒n geli┼čimi kendi ay─▒na g├Âre ilerliyor.. Evet do─čdu─ču i├žin 4 ayl─▒k diyoruz ama asl─▒nda geli┼čim do─čacaklar─▒ aya g├Âre ki benim tan─▒d─▒─č─▒m zaman─▒nda ve 4 bu├žuk kilo do─čdu y├╝r├╝meye ba┼člayana kadar basm─▒yordu ayakla─▒r─▒n─▒n ├╝zerine.. her ├žoccu─čun geli┼čimi farkl─▒d─▒r..

Kelebekcikk56

├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Eyl├╝l 2018
478
341
Panik yapma bence her ├žocuk farkl─▒d─▒r
Benim kuzenimin ikizleri vard─▒ mesela. Biri 10 ayl─▒kken y├╝r├╝meye ba┼člad─▒ digeri 17 ayl─▒kken y├╝r├╝d├╝. Oturmaya da 9 aydan sonra ba┼člam─▒┼čt─▒. O y├╝zden rahat ol insallah bide daha ├žok k├╝├ž├╝k bebe─čin yaa ne basmas─▒ benimki de 9 ayl─▒k ne emekliyor ne kendi oturabiliyor anca destekli. Her cocuk farkl─▒d─▒r stres yapma insallah kaynananin dedigine de tak─▒lma herkes bir┼čey der durur..

Mavi mavi1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Mart 2017
289
122
32
Ay ne bileyim yaaa kendi kendime aradtirma yapip duruyorum.surekli endiselendim cok. Basmasi lazim niye basmiyo deyince.

Kelebekcikk56

├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Eyl├╝l 2018
478
341
Ya basmas─▒ icin ├žok erken daha can─▒m . 6 ayl─▒k falan olsun hele bi ozaman ba┼člarlar basmalara s─▒k─▒nt─▒ yapma in┼čallah. Ben normal g├╝n├╝mde do─čum yaptm erken degil ama gene de benimki bile basmiyo can─▒ istemiyo daha dogrusu. Ayaklar─▒n─▒ havaya kaldiriyo ­čśé

TeAmoIG

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2020
2.990
5.785
Ay ne bileyim yaaa kendi kendime aradtirma yapip duruyorum.surekli endiselendim cok. Basmasi lazim niye basmiyo deyince.
Aman kz b─▒raksana b├╝y├╝kler her┼čeyi ├žok iyi bilirler bilmion mu ? ­čśü Doktor bile bir sorun olmad─▒g─▒n s├Âyleyecek g├Âr├╝rs├╝n.. nettin ara┼čt─▒rma bir┼čey g├Âz├╝n├╝ seveyim.. nette iyi bir durum ama k├Ât├╝ de olabilir deyip daha ├žok kafa kar─▒┼čt─▒r─▒yorlar.

Mavi mavi1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Mart 2017
289
122
32
Ya basmas─▒ icin ├žok erken daha can─▒m . 6 ayl─▒k falan olsun hele bi ozaman ba┼člarlar basmalara s─▒k─▒nt─▒ yapma in┼čallah. Ben normal g├╝n├╝mde do─čum yaptm erken degil ama gene de benimki bile basmiyo can─▒ istemiyo daha dogrusu. Ayaklar─▒n─▒ havaya kaldiriyo ­čśé
Kaynanam.oyle deyince korktum basmali.diye. tecrubeli olanlarin fikrini sorayim dedim

Mavi mavi1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Mart 2017
289
122
32
Aman kz b─▒raksana b├╝y├╝kler her┼čeyi ├žok iyi bilirler bilmion mu ? ­čśü Doktor bile bir sorun olmad─▒g─▒n s├Âyleyecek g├Âr├╝rs├╝n.. nettin ara┼čt─▒rma bir┼čey g├Âz├╝n├╝ seveyim.. nette iyi bir durum ama k├Ât├╝ de olabilir deyip daha ├žok kafa kar─▒┼čt─▒r─▒yorlar.
Hemde nasul kafam corba su anda. Pandemiden dolayi dr sira fln alinamiyo ozelde de dr yok uf uf

zelihamm

├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Haziran 2020
377
296
20
Herkese merhaba kizlar. 33+4 gunluk dogum yaptim kronolojik4 aylik duzeltilmis 2 bucuk aylik kizim var. Yuz ustu durunca Kafasini falan tutabiliyo cok sukur bakiyo bazen gulumsuyo. Bugun kayinvalidem ayagini basmadigini soyledi acikcasi daha once hic bastirmamistim bende. O da simdiye dik basmasi lazimdi niye basmiyo vs vs dedi. Bastirinca basmayip ayaklarini cekiyo. Bende zayen bayan panik oldugum.icin inanilmaz evham yaptim ve korktum. Biliyorum her bebek bir olmaz ama sizin bebekler ne zaman basti ayaklarini. Dr a hafta ici goturucem.insaallah­čÖĆ­čÖĆ­čÖĆ­č弭čĺÖ­čĺÖ­čĺÖ
HAy─▒r ya korkma benim o─član 7 ay─▒nda bast─▒

annem0101

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Temmuz 2017
35
6
31
Benim k─▒z─▒m 33+5 'te do─čdu kronolojik 13.5 ayl─▒k d├╝zeltilmi┼č 1 ya┼č─▒nda hala bas─▒p siralamiyor bile bence ├žok erken ├žocu─čunuzun basmamasi

Kelebekcikk56

├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Eyl├╝l 2018
478
341
Kaynanam.oyle deyince korktum basmali.diye. tecrubeli olanlarin fikrini sorayim dedim
Anladim can─▒m. ┼×uan i├žin ├žok erken bence. Ilerde devam ederse doktora dan─▒┼č─▒rs─▒n ama sorun olmaz insallah. Doktorun daha iyi bilgilendirir seni.

ozelbir_i

la la la la.......
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Haziran 2015
3.351
5.861
33
Mutluluktan ayaklari yere basmiyor.deseydin ya kuzum

Elif2780

2 melek annesiÔŁĄ
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Ekim 2019
387
948
Bebe─činizi 2bu├žuk ayl─▒k olarak hesaplay─▒n. Bebekler ilk do─čduklar─▒ anda rwfleks olarak ayaklar─▒n─▒n ├╝st├╝ne basarlar. Sonra bu refleks kaybolur en ge├ž 5.aydan sonra tekrar bilin├žli olarak basmaya ba┼člarlar.k─▒z─▒mda da ben korkmu┼čtum 4ayl─▒k basm─▒yor diye doktorumuz b├Âyle a├ž─▒klam─▒st─▒ 15 g├╝n sonra basmaya ba┼člad─▒ Korkulacak bi┼če oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum ben

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 09-02-2021

Hamileli─čimin 14. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 183 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin kollar─▒ v├╝cut b├╝y├╝kl├╝─č├╝ne g├Âre nihayi oran─▒na eri┼čti fakat bacaklar─▒ hala v├╝cuduna g├Âre daha k─▒sa. Bebe─činizin dala─č─▒ art─▒k tamamen i┼člevsel. Hamileli─činiz s─▒ras─▒nda rahminizin a─č─▒rl─▒─č─▒ yakla┼č─▒k 360 kat artarak yakla┼č─▒k 28 gr dan yakla┼č─▒k 1,13 kg a ├ž─▒kacak.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 45 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 74 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n