Kizlar bebeğiniz için yediklerinize dikkatediyor musunuz...özellikle gaz için...

elif445

anne
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
KIZLAR BENİM KIZIM 2 AYLIK OLDU AMA HALEN ŞİDDETLİ GAZ PROBLEMİMİZ VAR VE BENDE MECBURRİYETTEN GAZ YAPICI ŞEYLERDEN YEMİYORUM AMA HEMEN HEMEN HER ŞEY GAZ YAPIYORMUŞ ... BENDE BEBEĞİMİ BESLEYEMİYORUM BUYÜZDEN VİTAMİNİNİ ALAMIYOR BEBEĞİM HER ŞEYDEN SİZLER NELER YAPIYORSUNUZ NELER YİYORSUNUZ...:uhm:

happyhappy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
34
canım ben ılk 2 ay dikkat ettim kolik oldu bebegim doktorum dediki istedigini ye hicbisey olma
sonra istedigimi uedim bende
arada fark oldugunu dusunmuyorum
en azından bizde pek fark olmadi

elif445

anne
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Canim kolikle ne ilgisi var yemenin içimenin anlatirmisin...benim kizda da var gibi bu aralar cadiarzu...
canım ben ılk 2 ay dikkat ettim kolik oldu bebegim doktorum dediki istedigini ye hicbisey olma
sonra istedigimi uedim bende
arada fark oldugunu dusunmuyorum
en azından bizde pek fark olmadi

ozzdennn

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13
fasulye falan gaz yapar tabii ki onları yeme. zaten koliği varsa iyice azdırır bu onu. 3 ay dikkat edeceksin zaten. etini falan ye sen. onlar gaz yapmaz ki...

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
baklagiller tum sut ve sut urunleri sogan kereviz kuru uzum kayisi erik suyu lahana havuc brokoli b.lahanasi lahana karnibahar ve bugdaydan elde edilen gidalar asitli icicekler soda cola vs turp koklu sebzeler soya fasulyesi yagli gidalar kizartmalar kremali ve soslu yiyecekler ve toz icecekler bunlar bilinenler ben bu konuda sansliyim kizimda gaz kolik olmadi yinede bunlari yememeye ozen gosteriyorum gazi yok diye yersem yinede rahatsiz olabilir

elanurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
benim bebegimin çok şükür pek gaz problemi olmadı ama yinede dikkt ettim,gazlı içeceklerden uzak durdum halada druyorum,yemeklerden pek ayırt etmedim birde ayaklarımı sıcak tuttum anneler üşüttügünde bebeklerde gaz oldugunu duymuştum bunlar dışında pek bişy yapmadım......

elif445

anne
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
anladım dakızlar kızım pek iyi beslenemediği için çok üzülüyorum.......zaten bu yüzde de sütüm artık çok azaldı ne yapacağı şaşrdım sütüm artık neredeyse kesilecek ne yapacağım ben....senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
anladım dakızlar kızım pek iyi beslenemediği için çok üzülüyorum.......zaten bu yüzde de sütüm artık çok azaldı ne yapacağı şaşrdım sütüm artık neredeyse kesilecek ne yapacağım ben....senağlamasenağlamasenağlamasenağlama
kayisi suyu, su, bol bol az sekerli komposto ic ,tahin helvasi ye dereotu birde ama en onemlisi emzir izgara balik ye salata bu tarz seyler gazda yapmaz yilma bir kez biraktin mi kesilir emzirmeden ilik dus al kafana takma duzelir uzulursen iyice kesilir :teselli:

nisan annesi

bebegım
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
ben gazlı yiyecekler yesemde gazlıyı yemesemde gazlıydı (çünkü kolikti) ee bende yedim ama öyle abartılacak şekilde değil kısıtlı yedim 3 aya kadar sonra ALLAH vere yiyorum kzım 4 aylık koliğide bu aya kadar azaldı rahatım ama yinede bazen yapıyor gazdan dolayı eziyet

happyhappy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
34
canım yediklerimizden kolik olmuyorlar fakat kolik olduklari donemde insna panik oluyor ve acaba yedklerim de etkiliyor mu diye dusunuyor
ama benim doktorum etkilemedigini herseyi yiyebilecegimi soylemisti
ben de herseyi yedim :)pek zararini da gormedim!
kolik farkli bir olay bir donem ve o donem gecene kadar bisey fayda etmio bebislere
benimkine tek fayda sokakta arabayla tur attırmaktı

Yukarı Alt