kızlar hamılelık şekeri olan varmı?

Powerfull

Babam Görse Gurur Duyardı Benle :D
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2011
1.961
1.978
ilk hamileliğimde bendede çıkmıştı diyetisyene yönlendrdi doktorum ve doğuma kadar diyetle devam ettim ama çokda uymadım esasında sorunsuz bi şekilde geldi kızım dünyaya şükür.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

m_merall

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2012
25
0
peki şeker ölçümünde şeker değerlerin neydi.... yardımcı olursan cok sevınırım ne yıyorum ne içiyorum bışey oluack dıye

m_merall

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2012
25
0
ilk hamileliğimde bendede çıkmıştı diyetisyene yönlendrdi doktorum ve doğuma kadar diyetle devam ettim ama çokda uymadım esasında sorunsuz bi şekilde geldi kızım dünyaya şükür.

peki şeker ölçümünde şeker değerlerin neydi.... yardımcı olursan cok sevınırım ne yıyorum ne içiyorum bışey oluack dıye

rosetta06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2011
112
0
2013 mart annesiyim benim de gebelik şekerim vardı hatta gebelik yüksk tansiyonumda vardı çok sıkı bir diyet yaptım bazen açlıktan ya da tatlı krizinden ağladım ama yemedim diyetle şekeri kontrol altına aldık ve 38. haftaya kadar kızımı karnımda tuttum:KK70:
zayıf doğdu ama çok güçlüydü hala da öyle önemli olansağlıkla sıhhatle doğması
başka anneler bebişleri için yerken sen yememeyi öğreniyorsun farkımız bu
allah yardımcın olsun inşallah

deepeliza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
116
17
benimde yarın kontrolüm var şeker yüklemesi yapılacak dedi doktorum inşallah sorun çıkmaz Allah hepimizin yardımcısı olsun

nilerr

Şahtın Şahbaz Oldun
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2012
73
1
Bende bugün ilk şeker yüklemesini yaptırdım şekerli sıvı alımından sonra 170 çıktı şekerim. 1 hafta sonra yeniden yükleme yaptıracağım. Bugün 50 gr yükleme yapıldı haftaya 100 gr yapılacak. Eğer o zamanda yüksek çıkarsa diyete başlatacakmış doktorum. Diyetle de devam ederse insülin veriliyormuş. Çok fazla şeker tüketen biri de değilim aslında ama sanırım başka etken sebepler var.
Çok şükür bebeğim iyi, 880 gr 35 cm 26 haftalık hamileyim. Ama birazcık buruldum doktor seni etkilemez ama bebeğin rahatsız olur dedi :KK43: Umarım haftaya gittiğimde yüksek çıkmazda sorunsuz bir hamilelik geçiririm. Zaten panik atak ve anksiyete sorunlarım var. Sorun küçük olsa da çok büyükmüş gibi görünüyor bana... Neyse Allah hepimize sorunsuz rahat bir hamilelik sonucu bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin.

kmr32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
226
10
Bende bugün ilk şeker yüklemesini yaptırdım şekerli sıvı alımından sonra 170 çıktı şekerim. 1 hafta sonra yeniden yükleme yaptıracağım. Bugün 50 gr yükleme yapıldı haftaya 100 gr yapılacak. Eğer o zamanda yüksek çıkarsa diyete başlatacakmış doktorum. Diyetle de devam ederse insülin veriliyormuş. Çok fazla şeker tüketen biri de değilim aslında ama sanırım başka etken sebepler var.
Çok şükür bebeğim iyi, 880 gr 35 cm 26 haftalık hamileyim. Ama birazcık buruldum doktor seni etkilemez ama bebeğin rahatsız olur dedi :KK43: Umarım haftaya gittiğimde yüksek çıkmazda sorunsuz bir hamilelik geçiririm. Zaten panik atak ve anksiyete sorunlarım var. Sorun küçük olsa da çok büyükmüş gibi görünüyor bana... Neyse Allah hepimize sorunsuz rahat bir hamilelik sonucu bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin.
hamilelik şekeri için bende diyet yapıyorum. canını sıkma sadece şekerli yemiyorsun. iğnelerini de olursan oldu bitti. zaten şekerle aran yokmuş senin için çok daha rahat. yasakları yemezsen bebişinine bir şey olmaz. ben tatlı hastasıyım , sütlaçlar gözümün önünden geçiyor.hele bal yiyememek :KK43:
ohhh neyse doğuma az kaldı.

yazgelini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2011
322
196
50mg lık yüklemem dün yapıldı.154 çıktı sonuç
100lük yapılması gerekir dedi doktorum. cuma günü yaptırmam uygun olurmu acaba yoksa 1 hafta geçsin mi üstünden
:18:

karanfilll

Sonsuz şükürler Allah'ım..
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2011
1.230
206
bendede hamilelik şekeri çıktı 75lik yüklemede 1.saat değeri 218 çıktı şimdilik diyet verildi ve sabah akşam ölçüm yapıyorum inşallah diyetle düşer yoksa insülin iğnesine başlicam..bende tatlı seven ve yiyen biri değilim bakalım diyetle düşer inşallah..

Yukarı Alt