• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kızlar köpek sahipleneceğiz sizce hangisi? ❤️

himawari

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
1.432
2.063
büyük ırk sorun olmazsa bu 3ü arasından golden bence.pug bana hiç tatlı gelmiyor yani yine sevmem mi önüme gelse tabiki severim ama evcil hayvan olarak almam.bunda basık yüzünün etkisi çok mesela tüysüz olduğu için üzüldüğüm sfenks ve basık yüzlü persian kediler.ben onları görünce çok üzülüyorum sanki hep burunları tıkanık gibi nefes alıyorlar diye düşünüyorum.pugların genetik olarak gözlerinde sorun olabiliyor.bir arkadaşımın var biraz bakım isteyen bir ırk.şu cins hayvan düşmanlarındanda gına geldi artık her cins hayvan başlığının altında 1-2 tane duyar kasan cins hayvan karşıtı insanlar:KK53:tamam hadi kabul herkes sizin kadar yüce gönüllü olup melez bir hayvan sahiplenemiyor işte bitti gitti bu kadar gelip duyar kasınca cins hayvan alacak insan bundan vazgeçmiyor sadece egonuzu tamin etmiş oluyorsunuz.boş yere ne gerek var insanları germeye:KK64:ömür boyu iyi baktıktan sonra istediği cinsi beslesin insanlar.buna kimse karışamaz ama benim tavsiyem kesinlikle petshoptan almayın yavruyu hem hastalıklı oluyorlar hemde iş ahlakları yok hayvanları kötü koşullar içinde yaşatıyorlar bu şekilde hem eziyet edip hem üstünden para kazanan insanların hayvanseverler üzerinden nasiplenmesini istemem.daha profesyonel insanlara veya evinde yavrusu olup sahiplendiren insanlara yönelin.

goldensnitch

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2020
176
96
Lütfen suratı basık köpek ırklarını tercih etmeyin. Kesinlikle üretilmemesi gereken ırklar fakat insanların hoşuna gidiyor diye satılıyorlar. Çok sıkıntı çekiyorlar. Nefes zorlukları horlamalar gaz çıkarmalar. Yüzemiyorlar bile. Alıp da üremesine sebep olup acı çektirmeyin.
Pug saf kan bi
büyük ırk sorun olmazsa bu 3ü arasından golden bence.pug bana hiç tatlı gelmiyor yani yine sevmem mi önüme gelse tabiki severim ama evcil hayvan olarak almam.bunda basık yüzünün etkisi çok mesela tüysüz olduğu için üzüldüğüm sfenks ve basık yüzlü persian kediler.ben onları görünce çok üzülüyorum sanki hep burunları tıkanık gibi nefes alıyorlar diye düşünüyorum.pugların genetik olarak gözlerinde sorun olabiliyor.bir arkadaşımın var biraz bakım isteyen bir ırk.şu cins hayvan düşmanlarındanda gına geldi artık her cins hayvan başlığının altında 1-2 tane duyar kasan cins hayvan karşıtı insanlar:KK53:tamam hadi kabul herkes sizin kadar yüce gönüllü olup melez bir hayvan sahiplenemiyor işte bitti gitti bu kadar gelip duyar kasınca cins hayvan alacak insan bundan vazgeçmiyor sadece egonuzu tamin etmiş oluyorsunuz.boş yere ne gerek var insanları germeye:KK64:ömür boyu iyi baktıktan sonra istediği cinsi beslesin insanlar.buna kimse karışamaz ama benim tavsiyem kesinlikle petshoptan almayın yavruyu hem hastalıklı oluyorlar hemde iş ahlakları yok hayvanları kötü koşullar içinde yaşatıyorlar bu şekilde hem eziyet edip hem üstünden para kazanan insanların hayvanseverler üzerinden nasiplenmesini istemem.daha profesyonel insanlara veya evinde yavrusu olup sahiplendiren insanlara yönelin.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Empatiniz için ise ayrı teşekkür ediyorum. Haklısınız pug gibi basık yüzlü hayvanların zahmeti biraz daha fazla sık sık yüzündeki kıvrımlarının gözlerinin burnunun temizlenmesi gerekiyormuş. Kabul ediyorum çok güzel bir ırk değil ama o tipi ve masum bakışları bana çok şirin geliyor nedense :KK68: Ve evet kesinlikle haklısınız zaten bir çiftlik ya da evinde yavrusu olan birinden almak istiyorum en azından anne sütü almış olsun. Hoppa

- Janna -

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Ekim 2011
8.370
4.065
Toy poodle diyorum. Seçeneklerde yok ama ben böyle zeki bir köpek türü görmedim. Aynı zamanda tüyleri de dökülmüyor. Benim evladım gibi oldu, tek kötü yani çok bağlanıyorsun bir şey olur diye ödün kopuyor gerçekten çocuğun gibi oluyorlar. Ben onu yalnız bırakamıyorum malesef. Yalnız bırakınca ağlıyor ve mutsuz oluyor.
köpek sahiplenecekseniz hep onunla olmanız lazım. 2-3 saatten fazla yalnız kalınca üzülüyorlar. Yada yanına aynısından bir arkadas sahiplenmeniz gerek.

- Janna -

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Ekim 2011
8.370
4.065
Bu arada evimizin bahçesinde golden da baktık. Bu sene kaybettim onu. Bakımı gerçekten zor. Bir kere yediği yemek miktarı cok fazla,kemirme huyu canı sıkılırsa özellikle aşırı fazla. Evdeki esyaların cogunu kemirebilir iyi egitilmezse.
Sık sık bakımı yaptırılmalı ve tüyleri taranmalı.(bu toy poodle icinde geçerli bu arada yoksa tüyleri kıtık oluyor ve hayvan acı cekiyor deri cekildiği icin)
Birde goldenların ömürleri biraz daha kısa kücük ırklara göre malesef.

goldensnitch

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2020
176
96
Bu arada evimizin bahçesinde golden da baktık. Bu sene kaybettim onu. Bakımı gerçekten zor. Bir kere yediği yemek miktarı cok fazla,kemirme huyu canı sıkılırsa özellikle aşırı fazla. Evdeki esyaların cogunu kemirebilir iyi egitilmezse.
Sık sık bakımı yaptırılmalı ve tüyleri taranmalı.(bu toy poodle icinde geçerli bu arada yoksa tüyleri kıtık oluyor ve hayvan acı cekiyor deri cekildiği icin)
Birde goldenların ömürleri biraz daha kısa kücük ırklara göre malesef.
toy poodle ın zekasını ben de duymuştum zaten en zeki köpek ırklarında ilk 3 teymiş. Golden çok tatlı ama benim aklım nedense pug a gidiyor

- Janna -

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Ekim 2011
8.370
4.065
toy poodle ın zekasını ben de duymuştum zaten en zeki köpek ırklarında ilk 3 teymiş. Golden çok tatlı ama benim aklım nedense pug a gidiyor
Bakımını hergün yaparım tararım,ayda bir traş ettirir yıkarım dersen toy poodle derim canım ben.
ama tabi aklına ne yatıyorsa onu sahiplen. Pug koku yapıyor diye biliyorum

goldensnitch

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2020
176
96
Bakımını hergün yaparım tararım,ayda bir traş ettirir yıkarım dersen toy poodle derim canım ben.
ama tabi aklına ne yatıyorsa onu sahiplen. Pug koku yapıyor diye biliyorum
peki toy poodle hiç koku yapmıyor mu bir de çok büyük mü bakımını yaparım zaten inanılmaz keyif alıyorum o konuda kendime güvenim tam da boyutu nasıl

- Janna -

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Ekim 2011
8.370
4.065
peki toy poodle hiç koku yapmıyor mu bir de çok büyük mü bakımını yaparım zaten inanılmaz keyif alıyorum o konuda kendime güvenim tam da boyutu nasıl
Boyları degisik teacup ,toy,minyatür ve standart olarak gidiyor.
Benimki toy boy. Teacup asırı kücük ve savunmasız oldugu icin istemedim. 4 kilo benim minnoş😂
Yalnız ben neredeyse 2 sene önce aldım. O fiyatı söyleyim özelden. Mayısta 2 yasına girecek oglum.

Yukarı Alt