kızlar oruç tutabilecekmisiniz..

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
17. haftamdayım..kendimi çok şükür iyi hissediyorum..ancak oruç tutup tutmama konusunda tereddütlüyüm.kendimden değilde bebeğimden korkuyorum.doktorumada ulaşamadım.sizler ne yapacaksınız?kazaya bırakırsam sonra tutamamaktan korkuyorum.

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
ancak tabiki bebişimin ve benim saglıgım en önemlisi.1 gün denemek istiyorum.eger tutabılrısem en azından bir kaç gün tutarım belkı.birde ramazan ayının bereketınden yarrlanmak ıstıyorum..oruç tutunca insan daha mutlu ve huzurlu oluyor..ama dedıgım gıbı bebeğimin saglıgı öncelıklı..

ESRAXE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
28
sahi napcaz biz ramazanda,tecrübeli anneler yardıııııııııımmmmm!!!!!!!!!!

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
sahi napcaz biz ramazanda,tecrübeli anneler yardıııııııııımmmmm!!!!!!!!!!

internette biraz araştırdım..hamılelıkte oruç için en uygun aylar 3-5. aylar arası dıyor..tabi hamılelıgı normal seyredenler için...annem ve kayınvalıdem hamıle ıken oruc tutmuslar bır sorun olmamıs cok şükür ama bana kıyamıyorlar..sen tutma dıyorlar ikiside..anne yüreği işte..bakalım yarın ola hayrola...allah sabrını verir..

hfzhfz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
benimde eşim kesinlikle tutmıycaksın diyo. bende korkuyorum bebişime birşey olur diye.. napcam bilmiyorum..

ESRAXE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
28
sağol serçe .a.s. ben tam 5 aylık hamileyim,gerçi öğün kaçırınca çok midem bulanıyor,açlığa tahammul edemiyorum hamilelikten dolayı,çok şükür hiç orucumu bırakmadım ama, bende bir gün deniyebilirim

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
sağol serçe .a.s. ben tam 5 aylık hamileyim,gerçi öğün kaçırınca çok midem bulanıyor,açlığa tahammul edemiyorum hamilelikten dolayı,çok şükür hiç orucumu bırakmadım ama, bende bir gün deniyebilirim

bende bır ögün yemeyınce midem kazınıyor..bakalım hayırlısı..hihoyyyt

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
hiçbir doktor tutabilirsiniz demiyo. su ve tuz kaybı olacağından kesinlikle tutmayın diyorlar. Önemli olan bbişlerin sağlığı hanımlar. Sonra kaza yapılır

kardelenx

canım oğlum BERTUĞ'um
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
valla benim doktorum tutmamamı söyledi 12 saat bebeklerde aç ve suzuz kalınca beyindeki hücreler için iyi değil dedi beyin oluşumu devam ettiği için sakıncalıymış.

bernice

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Ben de tutmak isterim ama 3-4 saatte bir acıkıyorum, yemeyince zaten düşük olan tansiyonum dibe çöküyor.Çok susuyorum biirde. Ben de düşündüm en iyisi fidye vermek dedim. Günlüğü 3 YTL ymiş.Tüm ramazanın fidyesinin yemeğinin parasını bir muhtaç kişiye verdim.İnşallah Allah kabul eder.

Yukarı Alt