kızlar oruc tutuyormusunuz

nilaylay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
68
8
bn bes gundur nıyetlıym cok sukur fazla zorlanmıyrm ama korkuyrmda bısey olmaz ınsallah doktorada sormadım bı cok kısıde bı sorun olmayacagını soyledı ama fıkırlerınızı beklıyrm hoscakalın

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
15
şu an ilk 3 aylık dönemde olmalısınız bu dönem bebeğinizin organlarının oluştuğu dönem sorduğunuz bilir kişiler bunu da biliyor mu acaba ayrıca hamile ve emziklilerin oruçlarını kaza edebileceklerini de

zakkum6644

Ela Seni ÇOK Seviyorum...
Kayıtlı Üye
1 Mart 2008
1.169
1
bence de bebeğin sağlığıyla oynanamak gerekiyo, herne olursa olsun, siz de güçsüz kalabilirsiniz, geçen gün tv de hamileler tutmadığı oruçlarda kaza orucu tutabilirmiş. Allah sizin niyetinizi bildikten sonra insanlığınıza güvendikten sonra bebeği de düşünmek zorundasınız bence.

zakkum6644

Ela Seni ÇOK Seviyorum...
Kayıtlı Üye
1 Mart 2008
1.169
1
bence de bebeğin sağlığıyla oynanamak gerekiyo, herne olursa olsun, siz de güçsüz kalabilirsiniz, geçen gün tv de hamileler tutmadığı oruçlarda kaza orucu tutabilirmiş diye duydum. Allah sizin niyetinizi bildikten sonra insanlığınıza güvendikten sonra bebeği de düşünmek zorundasınız bence.
için rahat olsun. dinler zorluk çektirmek için olmaz sanırım:)

11MayisSilam

ღSensizlik Bana Cok Zorღ
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
1.068
4
Hamilelikte oruc tutmak zorunlu degil diye biliyorum ..
Önemli olan bebegin sagligi ..
Yeterli beslenemezsen bebeginin sagligi tehlikeye girebilir .
Hele ki bu uzun günlerde . Vücudun su ihtiyaci hamilelikte 2 kat artiyor .
Bence orucunu daha sonra kaza yapmak üzere ertele derim .
Yine de sen bilirsin ..
Allah yadimcin olsun .. :1hug:

nilaylay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
68
8
13. haftadayız kaza orucu tutabılecegımı elbette bılıyrm ama asırı bı aclık hıssetmedıgım ıcın oruc tutuyrm ınsallah bı sorun olmaz ve bebegımle beraber guzel bı ramazan gecırırız...beraber ılk ramazanımız bu onunda ılk orucu....canım kuzum benım

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Pro Üye
3 Temmuz 2008
2.533
7
açlık hissetmemekle iş bitmiyor ama bebeğin amniyon sıvısının 3-4 saatte bir içtiğimiz sularla yenilendiğini biliyormusunuz mesela bence yaptığınız riskli ileride allah korusun bir sorun olursa pişmanlık çekmek istemezsiniz değil mi doğumdan sonra bütün zamanlar sizin istediğiniz gibi kaza edersiniz

demircool

Popüler Üye
Pro Üye
6 Haziran 2008
4.413
19
ya ben doktoruma sordum ve fazla acıkmassan basın dönmezse sorun olmaz dedi ve ben 4 ayınmı bitirmiş bulunnmaktayım.bıakın tutabilenler tutsun.hem kac kişi hamileliginde tutmadıgı orucları ödemiş cok merak ediyorum dogrusu

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
15
ya ben doktoruma sordum ve fazla acıkmassan basın dönmezse sorun olmaz dedi ve ben 4 ayınmı bitirmiş bulunnmaktayım.bıakın tutabilenler tutsun.hem kac kişi hamileliginde tutmadıgı orucları ödemiş cok merak ediyorum dogrusu
elbette bırakıyoruz ,arkadaşımız endişelerini belirtmiş ben ve sanırım diğer arkadaşlar da düşüncelerini yazıyorlar tutup tutmamak yine ona kalmış bebek de onun bebeği sonuçta

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Pro Üye
3 Temmuz 2008
2.533
7
bizim bırakıp bırakmamak gibi bir durumumuz olamaz buraya niye konu açmış merak ettiği için biz de bildklerimizi paylaşıyoruz karar yine kendisinin sonuçta ben karışamam ki kazasını da eden eder etmeyen etmez bize ne bana tutmuyo ki orucu kendsi için tutuyor

Yukarı Alt