kızlar oruc tutuyormusunuz

A

aysegul84

Ziyaretçi
bn bes gundur nıyetlıym cok sukur fazla zorlanmıyrm ama korkuyrmda bısey olmaz ınsallah doktorada sormadım bı cok kısıde bı sorun olmayacagını soyledı ama fıkırlerınızı beklıyrm hoscakalın
cnm bende tutuyorum tvde izledim iftar ile sahur arası dengeli beslenildiği takdirde bol su tüketilirse ve anne zorlanmıyorsa oruç tutulabilirmiş zaten zorlanırsak bozabiliriz bizim için bir sakınca yok ben oruç tutmaya başladığımdan beri metabolizmamın güçlendiğini hissettim yatmadan önce muhakkak süt içiyorum iftar ile sahur arası 2 lt su içiyorum iftarda muhakkak sebze tüketiyorum sahur da da muhakkak çorba ile başlangıç yapıyorum bu nedenle herşey yolunda sen de kafana takma ama yinede doktorunla görüşmeni tavsiye ederim:emir_bebek:

serya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
43
0
Benim doktorum oruç kesinlikle dedi suan bebegim 12 haftalik yasakladi elbet vardir bi bildiği bence riske atma derim sonucta senden kaynaklanmiyo icinde rahat olsun yani sonradan pisman olma

LaLeX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
59
0
Arkadaşlar 12 saatten fazla bir süre açlık çekiyorsunuz ve hamilesiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki bebeğinizi aç bırakıyorsunuz ve organ oluşumu sırasında gerekli maddelerden yoksun bırakıyorsunuz. Kazanacağınız hiçbir sevap bebeğinizden önde değildir. Bebeğimin ilk orucu diye bir laf etmişsiniz ki iki kez okumak zorunda kaldım. Ben de bir anneyim ve sadece o minik yavruların hatrına bunları yazıyorum lütfen biraz mantıklı hareket edin. Yoksa kimsenmin orucu sevabı beni ilgilendirmez. Maalesef iletişim kuramıyorlar ki size dertlerini anlatabilsinler.

nita85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
260
0
bende 14 haftalık hamileyim oruç tutmuyorum dinimiz bize tutmama hakkını vermiş sonradan kaza yapabilirz.bu dönemde kendimize iyi bakmak gibi bi sorumluluğumuz var bi can tasıyoruz çünkü.bende acıkmıyorum ama çok susuyorum.

ELF-RCP

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
162
0
arkadaşlar ramazan ayındayız ve hepimiz elhamdurullah müslümanız bunun bilincindeyiz ve hepimiz oruç tutmak isteriz zaten senede bir kere yapmış olduğumuz 1 aylık bi görev amaaaaaaaaa söz konusu bebek oldumu işler değişir en başta bebişlerimizin sağlığı açlığı tokluğu şu an herşeyi bizim elimizde bi oturup düşünmek lazım bennn çok uzun saatler aç kalırsam bebek içimde ne durumda olur bunu bence doktora bile sormyaa gerek yok kendi aklımız bizi bu konuda yönetebilir ben 14+3 haftalık gebeyim ve oruç tutmuyorum buna en başta bebek için yapmıorum hem sonra kendi vücut direncim için yapmıorum çünkü bebek için benim vücut direncimde önemli yapmayın gözünüzü seviyim bir can var karnımızda onun bize ihtyacı var 1 ay tutmayın eğer çok dini görevinizi yerine getirmek istiyorsanız kii hepimiz istiyoruz artık bebeğimiz mamayla beslenebilicek yemekle beslenebilicek duruma gelir sizde kaza orucunuzu tutarsınız ama şu an asla tutulmamalı benim fikrim bu ayrıca arkadaşım bebeğinin şu an tuttuğu oruç kabul olmaz öle bi cümle var orda bebeğimde ilk orucunu tutuyo die benim bunu aklım almadı açıkçası:1no2:

@ycel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
145
0
Bende ilk günler tuttum fakat 10 haftaların içindeydim.Daha sonra tutmamaya başladım.Allah korusun oluşma devresinde olduğu için ben korktum açıkçası ve bu sorumluluğu alamadım.Artık yavaş yavaş kazalarını tutarım.Bende acımıyordum oruçlu iken fakat benim acıkmamam bebeğin de iyi olması demek değil.ben tutmamayı tercih ettim herkezin kendi kararını kendi versin.hayırlı ramazanlar.

Yukarı Alt