• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kizlar sezeryan doğum olup normal doğum yapanlar varmı

hansela

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
126
245
Konuyu ssvd olarak araştırabilirsiniz. Ben de ssvd düşünüyorum. Şimdi birçok doktor bunu destekliyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-04-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 48 gün kaldı.

Bebeğiniz bu hafta içinde yaklaşık 10-15 mm. uzayacak. Bebeğiniz bugünden itibaren yaşamaya uyum sağlayacak gerekli olgunluğa ulaşmış durumda. Bu doğmak için doğum gününü bekleyemeyecek sabırsız bebekler için güven verici bir haberdir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 30-32 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 1900-2100 gr aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

LifeandFeel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2016
4.127
4.003
Canım ben Doğum yaptım bebek mekonyum yapmıştı ve ben aşırı hastaydım öksürük ateş iyiki normal oldu diyorum çünkü sezeryanda ağlamama ihtimali var ozaman bebeğin beyni zarar görebilirdi çünkü mekonyumu yapışkan gibiydi bizimkinin birde doğumdan sonrası boğmaca oldum başka anneler vardı hastanede tekrar sezeryan olan dikişleri açıldığı için muhtemelen benimde açılırdı o öksürükle. sormak istediğin birşey olursa cevaplarım ben özelde yaptım hiç devlete gitmedim

hansela

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
126
245
Özel hastanedemi düşünüyirsun yani yapilabiliyomu danistnmi doktora
Evet özel hastanede yapıyor. Doktorumu seçerken çok araştırdım. Ssvd'yi destekliyor. Geçen aylarda da yaptırdı. Ama son dakikaya kadar ne olur bilinmiyor bu durumlarda. İnşallah bir sıkıntı olmazsa şimdilik normal doğum görünüyor. Doktorum bir klinikte çalışıyor. Birçok hastane ile anlaşması var.

Bebeğiniz bu hafta içinde yaklaşık 10-15 mm. uzayacak. Bebeğiniz bugünden itibaren yaşamaya uyum sağlayacak gerekli olgunluğa ulaşmış durumda. Bu doğmak için doğum gününü bekleyemeyecek sabırsız bebekler için güven verici bir haberdir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 30-32 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 1900-2100 gr aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

hansela

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
126
245
Devlet hastanesinde doktora sordum ,sezeryansa sezeryan yapıyoruz ama özele sorun dedi hiçbir devlet ssvd yapmazmış.
Daha önce yapan duymuştum diye hatırlıyorum ama çok uzun zaman geçti. İlk doğumum ile arada çok zaman var. İlk doğumumdan sonra çok araştırmıştım. Tekrar rastlarsam size yazarım.

Yukarı Alt