kızlar sizce normal doğum mu sezeryan mi?

Ozlm0907

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
322
58
7 haftalik hamileyim kizlar simdiden arastirma yapıyorum normal dogummu yoksa sezeryanmi daha zor. Ben normalden korkuyorum ama sezaryan da sonra basliyor cilesi. Bilemedim. Lütfen beni de bilgilendirirmisiniz. Kolay degil ikisi de ama normalden cok korkuyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kapade

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
75
25
Ben de endişeliyim ilk hamileliğim fakat sıkıntılı bi durum olmadığı sürece normal doğum bence hem anne hem bebek için en doğalı bu ve sezaryanın etkisini ömür boyu hissediyorsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-06-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

severussnape

bir pko lu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
1.569
3.415
7 haftalik hamileyim kizlar simdiden arastirma yapıyorum normal dogummu yoksa sezeryanmi daha zor. Ben normalden korkuyorum ama sezaryan da sonra basliyor cilesi. Bilemedim. Lütfen beni de bilgilendirirmisiniz. Kolay degil ikisi de ama normalden cok korkuyorum
canım ikisi hakkında bilgi sahibi ol elbette ama bunu kendine bir tercih meselesi haline getirme..tabiiki öncelik hem senin hem bebeğin için adı üstünde normal doğum..tehlikeli bir durum sözkonusu olursa ameliyata başvurulur..bende normal doğumdan çok korkuyordum ancak hiç sezaryen olmayı düşünmedim..gebelik eğitimine katıl muhakkak..korkularını yenmede çok etkili oluyor..sağlıkla kucağına alırsın umarım..bu arada çok zor normal doğum yada çok zor sezaryen geçiren var tam terside var ..her doğum kişiye özeldir..normal doğuma kendini hazırla Allah korusun farklı bir durumda iyiki sezaryen var

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
2.757
8.133
Her doğum kadına özeldir. Kimi için sezaryen daha iyi bir seçenek iken kimine normal doğum . Adı üstünde ‘normal’ tüm şartlar uygunsa elbette normal doğum daha iyidir ama çokta ‘normal doğum ‘ diye diretmemek gerek . Ben 5 gün hastanede normal doğum sancısı çektim 5 gün .. 5.günde artık istemiyorum çocuk filan dedim (allah affetsin , allah korusun bebeğimi ) en sonunda bebeğimin de kalp atışları çok düşünce acil sezaryene aldılar . Oh be dünya varmış dedim . Bundan sonra normal doğum düşünmem asla. Ama kuzenim normal doğum yaptı çok rahat bir doğumdu . Kesinlikle normal doğum diyor . Demem o ki , herkesinki farklı . Şimdiden çok düşünüp stres yapma derim , elbette araştır , ama bazen teori ile pratik birbirine uymuyor .
Allah kolay kapılardan geçirsin seni ve bebeğini ❤🧿

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
2.757
8.133
canım ikisi hakkında bilgi sahibi ol elbette ama bunu kendine bir tercih meselesi haline getirme..tabiiki öncelik hem senin hem bebeğin için adı üstünde normal doğum..tehlikeli bir durum sözkonusu olursa ameliyata başvurulur..bende normal doğumdan çok korkuyordum ancak hiç sezaryen olmayı düşünmedim..gebelik eğitimine katıl muhakkak..korkularını yenmede çok etkili oluyor..sağlıkla kucağına alırsın umarım..bu arada çok zor normal doğum yada çok zor sezaryen geçiren var tam terside var ..her doğum kişiye özeldir..normal doğuma kendini hazırla Allah korusun farklı bir durumda iyiki sezaryen var
Ne güzel yazmışsın 👌🏻

Ozlm0907

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
322
58
Her doğum kadına özeldir. Kimi için sezaryen daha iyi bir seçenek iken kimine normal doğum . Adı üstünde ‘normal’ tüm şartlar uygunsa elbette normal doğum daha iyidir ama çokta ‘normal doğum ‘ diye diretmemek gerek . Ben 5 gün hastanede normal doğum sancısı çektim 5 gün .. 5.günde artık istemiyorum çocuk filan dedim (allah affetsin , allah korusun bebeğimi ) en sonunda bebeğimin de kalp atışları çok düşünce acil sezaryene aldılar . Oh be dünya varmış dedim . Bundan sonra normal doğum düşünmem asla. Ama kuzenim normal doğum yaptı çok rahat bir doğumdu . Kesinlikle normal doğum diyor . Demem o ki , herkesinki farklı . Şimdiden çok düşünüp stres yapma derim , elbette araştır , ama bazen teori ile pratik birbirine uymuyor .
Allah kolay kapılardan geçirsin seni ve bebeğini ❤🧿
Teşekkür ederim arastirmalar yapiyorum şimdiden 😍😍

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Ozlm0907

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
322
58
Çok teşekkür ederim beni cok aydinlattin. Simdiden katilmalimiuim egitime . 7 haftalik hamileyim.

severussnape

bir pko lu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
1.569
3.415
Çok teşekkür ederim beni cok aydinlattin. Simdiden katilmalimiuim egitime . 7 haftalik hamileyim.
evet daha çok erken öğrendiklerini unutursun şöyle 5 aylık vs olunca başlayabilirsin :) ben 34 haftalıkken gitmiştim :) beslenmene lütfen dikkat et asla abur cubur vs tüketme..gıdalarımız ne hale geldi görüyorsun..hamilelik doğum bebek bakımı vs kitaplar araştırmaya okumaya başla..alışveriş için indirimleri takip et..cinsiyet belli degil ama bazı büyük eşyalarda renk önemli değil mor anakucağı mesela :) ..

Yukarı Alt