Kizlar yagli saclar icin yardim

Blacksuide

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
222
332
33
Bir gün yıkamasam 2. Gün saçından yağ akıyor resmen. Çalıştığım için hergun yıkıyorum. Sinuzit olduğu içinde hergun baş ağrısı. Anlayacağınız kısır döngüye girdim. Sampuan önerisi olur kür olur. Önerileriniz nelerdir bekliyorum

freudyenpsk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2018
1.097
4.072
Saçınızı yikadiginiz suyun derecesini dusurun ve mesela haftasonundan başlayarak 1 gün yıkayıp 1 gün kuru şampuan ile gecistirin. Saç zamanla alışıyor. Biz küçükken annelerimiz haftada 1 2 yıkardı saçlarımız 4 5 günde yaglanirdi. Alıştırınca saç daha çok yağ salgılıyor. Birde yağlı saçlara yönelik kil içerikli yağ salınımını dengeleyen şampuan bakim kremleri var onları araştırıp alın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mucizeyzey

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
58
42
27
Bir gün yıkamasam 2. Gün saçından yağ akıyor resmen. Çalıştığım için hergun yıkıyorum. Sinuzit olduğu içinde hergun baş ağrısı. Anlayacağınız kısır döngüye girdim. Sampuan önerisi olur kür olur. Önerileriniz nelerdir bekliyorum
Aynı sıkıntıdan ben de müzdaribim.Geçen yağlanmaya karşı sirkeli su iyi geliyor diye okudum ama henüz denemedim tabi.Saçımızı normal şampuanlayıp yıkadıktan sonra ilave bir durulama suyuna biraz sirke koyup yıkarsak yağlanmayı azaltıyo yazıyodu.Dediğim gibi denemedim henüz.Kokar mı sirke diye de tereddütlerim var.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-09-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Blacksuide

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
222
332
33
Aynı sıkıntıdan ben de müzdaribim.Geçen yağlanmaya karşı sirkeli su iyi geliyor diye okudum ama henüz denemedim tabi.Saçımızı normal şampuanlayıp yıkadıktan sonra ilave bir durulama suyuna biraz sirke koyup yıkarsak yağlanmayı azaltıyo yazıyodu.Dediğim gibi denemedim henüz.Kokar mı sirke diye de tereddütlerim var.
Ben onu denedim saçı parlak yapıyor ama bende yaglanmayapek etkisi olmadı acikcasi

isimsiz871

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
1.939
3.321
27
Eşiminde saçları çok yağlıydı
Sabah yikasa aksamı yapış yapış olurdu
Bide cok dökülürdü saçları

Biomen greyfurt özlü şampuanını kullanıyo 3 senedir çok memnunuz kesinlikle tavsiye ederim
Dökülmeside durdu yağlanmasıda

( marketlerde bulunması cok zor biz hiç biyerde bulamiyoruz internetten sipariş veriyoruz)

Blacksuide

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
222
332
33
Eşiminde saçları çok yağlıydı
Sabah yikasa aksamı yapış yapış olurdu
Bide cok dökülürdü saçları

Biomen greyfurt özlü şampuanını kullanıyo 3 senedir çok memnunuz kesinlikle tavsiye ederim
Dökülmeside durdu yağlanmasıda

( marketlerde bulunması cok zor biz hiç biyerde bulamiyoruz internetten sipariş veriyoruz)
Eşim de öyle. Bu şampuanı bı deneyebiliriz. Çok teşekkür ederim

papatyabuketi

İyi çocukolursan belki Şirinleribile görebilirsin
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
1.968
1.484
Ersağ kremsiz şampuan, kullanın dua edeceksiniz.

Durummleyla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
2.294
2.033
Banyodan cıkarken son durulama suyunuza yarım limonu sıkın o suyla durulayın cıkın.yglanmayı geciktirio

Neyleym

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
1.441
2.118
26
Aynı sıkıntı bende de vardı bnm cildimde saçlarım gibi çok yağlanıyor buda sivilce çıkmasına sebep oluyordu doktora gittim bir hap verdi onu kullandım bir süre artık eskisi gibi yağlanmıyor saçlarım kurtuldum o kirli görüntüden.

BayanPekmez

İnce düşünen incinir
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2020
742
1.416
Aynı sıkıntı bende de vardı bnm cildimde saçlarım gibi çok yağlanıyor buda sivilce çıkmasına sebep oluyordu doktora gittim bir hap verdi onu kullandım bir süre artık eskisi gibi yağlanmıyor saçlarım kurtuldum o kirli görüntüden.
Hapin adi ne

MelodiminEsi

Hiç ayrılmadık seninle... ♥
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
5.920
9.062
Saçın beslenmek için yağa ihtiyacı var ve her gün yıkadığında otomatik olarak daha çok yağ üretiyor ben bu şekilde biliyorum. Çalışsan da en azından bir gün yıkama topla saçını. Şampuan olarak Otacı markanın sitesine gir bak doğal ve paraben, silikon, alkol içermiyor yıllardır kullanırım. Isırgan otlu olan yağlanma karşıtı

BayanPekmez

İnce düşünen incinir
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2020
742
1.416
O ilaç karaciğer hormonlarını baskiliyor aslinda ciddi sivilce sorunlarında verilir. O yüzden vermemiştir dr
Ben şimdi yağlı bakimlar yapıyorum o yüzden biraz arttı ama az yikayarak 2 güne çıkardım. Bazen 3 gün idare ediyor ama çok nadir.
Ama yikasam her gün yikarim ağırlaşıyor.

Eda2019

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
404
726
28
İlk önce yağlı yiyecekleri hayatınızdan çıkararak başlamalisiniz saçların ve cildin yağlanması hormonlarla ilgilidir hormon bozukluğunuz varsa ciltte yağlanma sivilce ve saçta yağlanma cildiyeye gidip kontol ettin, cilt tipinize göre uygun ürünleri verecektir.hic bir şampuan ve kür de kalıcı bir çözüm bulamazsınız onlar hep geçici