kızlarrr hamileyim ve uyuyamıyorum

nora2010

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
8.055
4.060
kızlar kısmetse 1 hafta sonra 7 ayım dolacak ama 3 gundur gecelerı bır turlu uykuya dalamıyorum.saga don sola don yok.bu sabah 5te daha uyanıktım.aslında cok sukur hamılelıgımde ole cok zor gecmedı rahattım ama bu sorun olunca cok zor.kahve falan da ıcmem ama...bır sıkıntı sorunum da yok ama uyuyamıyorum.aynı durumu yasayan baska hamısler varmı acaba.sız nasıl uyuyorsunuz kızlar.yada tecrube etmıs kısıler acıl yardımmmmmmmmm....

Mntha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
504
15
canim ayni sorun bende var biir turlu tam uykuya dalamiyorum. dalsam bile birden bire hizli kalb carbintilari ile uyaniyorum. yada uzerimdeki agirliktan rahat yatamiyorum. saga sola donemiyorum. tam kendimi iyi hissetgim anda bu sefer bebegim kibiir kibir onu dinlemekten uyayamiyorum....Sanirim normal bu son aylarda agirlastik ardik:) ins az kaldi gelmelerine:))))
Allah kolaylik versin hepimize

E

EU3

Ziyaretçi
canım ben biyerde okudum vucüdun seni dogum sonrasında bebege sık sık kalkacagın için o döneme hazırlarmış nasıl ilk baslarda çok uyuyosun ozamanda depo yaparmış birde bebek büyüyo ya ondan ister istemez rahatsız ediyo agır oluyosun zaten hamileligin ilk ve son ayları biraz agır oluyo bende ikinciye hamileyim altı haftalık kök söktürüyo şimdiden yaramaz

nerbay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
188
4
34
kızlar aynı sorun bende de var,geceleri sürekli uyanıyorum.ya mide yanmasıyla uyanıyorum yada tuvaletimin gelmesiyle.sabahın 5inde kahvaltı etmek zorunda kalıyorum,mide ağrısından dolayı.sonra da uyuyabilmek için çok uğraşıyorum.bu arada bende 28 haftalık ikizlere hamileyim.

NisaNurum

Canım Kızım Canım oğlum
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
4.163
30
33
canım bu dönemlerde olur bebek hızla kilo alıyo ve büyüyo rahat yatamadığın için uykuyada dalamıyosun hele ben son dönemlerde hiç uyuyamıyodum kolum çok uyuşuyodu hatta ağrı yapıyodu yarım saat kolumun uyuşması geçmiyodu ilk önce rahat edebilecen şekilde yat hiçbişi düşünme kafana takma yani bide son zamanlarda doğum stresi bebek geliyo nasıl bakıcam stresi eksiği varmı stresi olur onları düşünmekten uyuymazsın onları düşünme ve uyumaya bak eşinle yatıyosan belki iki kişi yatağa sığmayabilirsiniz onunla rahat yatamayabilirsin ayrı yataklarda yatın biz eşimle o zamanlarda ayrı yataklarda yatıyoduk rahat edemiyoduk bunları deneyin baktın olmuyo dr una sor canım

ecetuba84

Prenses ve prens annesi:)
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2009
4.840
1.396
36
kızlar kısmetse 1 hafta sonra 7 ayım dolacak ama 3 gundur gecelerı bır turlu uykuya dalamıyorum.saga don sola don yok.bu sabah 5te daha uyanıktım.aslında cok sukur hamılelıgımde ole cok zor gecmedı rahattım ama bu sorun olunca cok zor.kahve falan da ıcmem ama...bır sıkıntı sorunum da yok ama uyuyamıyorum.aynı durumu yasayan baska hamısler varmı acaba.sız nasıl uyuyorsunuz kızlar.yada tecrube etmıs kısıler acıl yardımmmmmmmmm....
canım öncelikle bebişin hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşaallah...aynı dert ben de vardı canım 6. ayım dolduğunda uyuyamaz oldum sabahlara kadar bir de sıkıntı basıyordu ağlıyordum gece hep..doğuma kadar geceleri evde dört dönüyordum balkonda sabahlıyordum...doktora sordum hamilelik psikolojinden dedi..umarım sen yaşamazsın bu sorunları....

cansu594

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2012
1.204
51
41
Her ne kadar eskiden açılan bir başlıkta olsa hamilelikte sorunlar hep aynı :KK43: Bende 27.haftadayım ve bende epeydir geceleri uyuyamıyorum.Ya psikolojikmi bende çözemedim bir türlü rahat edemiyorum sağ olmuyor sol yok sırt üstü olmaz git tuvalete dolaş gel yat sinir oluyorum :KK43: Sabaha karşı 4-5 gibi artık yorgun kalıyorum nasıl yatarsam öyle uyuyorum.

Son zamanlar ne yapıcaz hiç bilmiyorum.

aysen02

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
50
3
bende 23 haftalık hamileyim ve uykuyu çok seven biriydim. taki 5 gün öncesine kadar. gece kaçta yatarsam yatayım saat 5 dedimi uyanıyorum.sonrada işte uykum geliyo tabi uyma fırsatım olmuyo.nasıl yapacam bilmiyorum artık

medusase

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2012
344
0
bende aynı durumdayı m ve her gece ya reflü yada idrarla uyanıyor ve uyuyamıyorum zaten saga dönüş yok solda ben rahat edemiyrm sırt üstü yat yat kemklerim batıyor artık ne yapacagımı sasrmıs durumdayım kızlar :S

uzul29

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2009
591
107
uykusuzluk bizi simdiden zorlamaya basladi bebegim geldikten sonra belkide hic yatamiyacam :)

cansu594

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2012
1.204
51
41
Artık zombi gibi oldum kızlar.Kesinlikle ne yaparsam yapayım saat 4 lere 5 lere kadar uyuyamıyorum neler deniyorum olmuyor.Aksine sabah 9 gibi de kalkıyorum ve gün içinde enerjimde düşmüyor yani sanki konforlu uyumuşum gibiyim.

Eşimle ayrı yatmaya başladık çünkü yorucu bir işi var ve benim sağ sol dönmelerim sağımda solumda bacak aramda olan yastıklardan oda uyuyamıyor kıyamadım ve dün akşam salonda yat bari yazık sende uyumuyorsun dedim önce yok seni bıramıyım der gibi olsada farkettim ki uça uça gitti :)

Yani bilmiyorum bu uykusuzluk beni benden aldı.Wc olayı zaten ayrı bir muamma hasta bezimi alsam geceleri diye takılıyorum eşime oda pişik kremide al bari diyor eves espri yapıyoruz ama gerçekten vahim durum yani şurda az birvakit kaldı ama bu az vakit diğer çoku aratıcak galiba.

duy85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
16
0
kızlar aynı sorun bende de var,geceleri sürekli uyanıyorum.ya mide yanmasıyla uyanıyorum yada tuvaletimin gelmesiyle.sabahın 5inde kahvaltı etmek zorunda kalıyorum,mide ağrısından dolayı.sonra da uyuyabilmek için çok uğraşıyorum.bu arada bende 28 haftalık ikizlere hamileyim.
aynen bende de aynı sorun var mide yanması,tuvalet ihtiyacı derken uyku muyku kalmıo.leblebim ve suyum hep baş ucumda ama o da faydalı olmuo

cansu594

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2012
1.204
51
41
Dün gece yat kalk wc yat kalk wc uyku kalmadı e eşim kızım uyuyor bende çözüm karanlıkta dön evin içinde volta at artık ayakta başım düşene kadar yürüdüm evin içinde yatınca sızmışım sanırım 2 saat kesintisiz uyku sonrasında gene wc ye kalksamda uyur gezer pozisyonundaydım en azından yatakta dönüp durmadım.

stak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2008
71
2
36
eski bi konu ama canlandırmak istedsim. ben 12 haftalık hamileyim son 2 3 haftadır haftalrın yarısını uykusuz geçiriyorum. sanırım benim stresten. ne yapacağımı sa bilemez hale geliyorum. annemler resmn bize taşındı evde yaslnız kalmayayım diye. umarım en kısa zamanda geçerç.sadece ben de var zannediyordsum ama forumu dolaşınca yalnız olmadığımı farkettim bi parça rahtlattı. işe gitmek istemiyorum evden çıkmak istemiyorum evde daha guvenli hissediyorum kendimi. umarım niye stres b oluyorsam bi an önce geçer . benim gibi olanlar ne yapıyorlar

caniremcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2013
187
64
bende yedi haftalık hamileyim.sabah yaklaşık iki haftadır saat üç olduğu zaman saat gibi uyanıyorum.sonra uyu uyuyabilirsen.insanın kendini uyumaya zorlaması ne kadar da zormuş.

eluze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2012
50
0
aynen bende de aynı sorun var mide yanması,tuvalet ihtiyacı derken uyku muyku kalmıo.leblebim ve suyum hep baş ucumda ama o da faydalı olmuo
leblebiyi ne için bulunduruyosun merak ettim benim de çok mide yanmam oluyo da onunla ilgili mi??