• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri Nelerdir?

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
974
1.263
Kızlık zarı yırtılma belirtileri ve yırtık olup olmadığının anlaşılması kişinin kendisi tarafından anlaşılabileceği gibi en doğru sonucu almak için mutlaka doktor muayenesi gereklidir.

Bozulmuş kızlık zarı belirtileri

• Kanama yaşanması
• Kasık bölgesinde ağrı hissetme
• Batma ve yanma hissi
• İç çamaşırında kan görülmesi
• Partnerinizin cinsel organında ve başka bir uzvunda kan olması

Kızlık Zarı Kolay Yırtılır Mı?

Kızlık zarı kolay yırtılmaz çünkü esnek bir yapıya sahiptir. Ancak vajina içine sokulan yabancı cisimler, mastürbasyon esnasında vajinaya herhangi bir cisim ve uzuv sokmak veya düşme, çarpma gibi durumlarda meydana gelen ani darbeler kızlık zarının yırtılmasına neden olabilmektedir. Kızlık zarının bozulması durumunda birkaç damla kan gelmesi normaldir. Eğer kızlık zarının yırtıldığından şüphe ediyorsanız bekaret testi (kızlık zarı muayenesi) ile aklınızdaki soru işaretini giderebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikilir Mi?

Kızlık zarı dikimi günümüzde birçok hastane tarafından yapılan basit bir operasyondur. Türlü sebeplerden ötürü bekaretini kaybeden kadınlar ilk ilişki esnasında kanama gelmesi için zar dikimini tercih etmektedirler. Lokal anestezi yapılarak 5-10 dakikalık bir süre içerisinde yapılan bu işlem sayesinde yapılacak ilk cinsel birleşmede kan gelecektir. Dikim yapıldıktan sonra süre fark etmeksizin gerçekleşen ilk cinsel birleşmede kan gelecektir. Dikim işlemi esnasında kullanılan çok ince ve yumuşak iplikler birleşme sonrası görünmez. Dikim işleminin normal şartlarda anlaşılması mümkün değilken jinekolog hekimler tarafından yapılan muayenede belli olur.
 
Yukarı Alt