Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Koç Burcu Genel Özellikleri !

Konusu 'Koç Burcu' forumundadır ve Kazen tarafından 23 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 1. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  14.901
  Beğeni:
  34.537
  Ödül Puanları:
  663
  Gurubunuz : Ateş

  Uğurlu gününüz : Salı

  Uğurlu sayınız : 9

  Uğurlu taşınız : Pırlanta

  Uğurlu renkleriniz : Ateş kırmızısı, nar çiçeği, al

  Uğurlu çiçekleriniz : Lale, gelincik, papatya

  Uğurlu kokunlarınız : Manolya, lavanta çiçeği

  Uğurlu müzik : Hızlı tempolu parçalar ve marşlar

  En bilirgin özelliğiniz : Cesaret

  En büyük emeliniz : Zafer

  En büyük hatanız : Acelecilik

  En büyük arzunuz : Liderlik

  Koç burçlar kuşağının ilk burcu olup, Koç'lar hareketlilikleri ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Koç burcunu tanımlayan cümle "BEN" dir. Bu burcun etkisi altında doğan insanlar coşkun , yaşamayı seven, canlı atılgan kişilerdir. Dış görünüşte çok pratik, düşünceleri yaşadıkları ortamla çok uyumludur. Yaratıcı bir merak sahibidirler. Sürekli olarak oyalanabilecek yeni serüvenler ve girişimler peşinde koşarlar. Atılgan olmakla birlikte amaçsız değildirler. Kendilerini eylemle kanıtlamak isterler, düşünmek onlara yetmez. Harekete geçmeden önce düşünmek alışkanlığını edinirse enerjik yaradılışları yardımıyla üretken olur, daha fazla şey yapabilirler. Yaşamdan ne istediğini bilir, onun peşinde koşarlar. Sabırsızlıkları ve öğüt dinlemez yaradılışları


  Yüzünden zaman zaman güç duruma düşer, başladıkları işi çoğu kez bitiremeden bırakırlar.

  Yeni şeylere başlamaya bayılır, fırsatları daha iyi değerlendirirler. Yaptıkları başkaları tarafından onaylanması onlar için çok önemlidir .Çabuk saldırıya geçer patavatsızca dahası kavga edercesine konuşurlar. Konuşmaları akıcı olmasına karşın konuyu abartır, gerçeği değiştirirler. Anlattıkları dinleyiciye çekici bir biçime sokmak için hayal güçleri ile olaya renk katarlar. Bu yüzden de hiç iyi diplomat olamazlar. Saflıkla pöhpöhlenmeye bayılırlar, ancak övgünün içten olmadığını anlayınca yıkılırlar.

  Dürüstçe eleştirilmediklerini anlarlarsa işlerini bırakır, bazen de öç almaya kalkarlar. Hareket etmek onlar için planda geldiğinden kısıtlanmaktan nefret ederler.

  Amaçlarına ulaşma konusunda çok tutundurlar. Bu yüzen her şeyi bir anda yitirebilirler. Dik kafalı olduklarından nedenler konusunda konuşmak istemezler. Olaylar onlara uyacak şekilde gelişmez ise sinirli ve huysuz olurlar.

  Çabuk öfkelenir fakat çabuk yatışırlar, ancak olumsuz Koç'lar öfkelerini uzun süre korurlar.

  Başkalarına yardım etmeyi severlerse de temelde çok bencildirler. Yardımı sadece sahnenin ortasında kalabilmek amacıyla yaparlar. Bencilliklerini çeşitli şekilde ortaya koyabilirler. Örneğin, kötü bir yalancı olabilmelerine karşın ufak bir zahmete katlanmamak için pervasızca yalan söyleyebilirler. Yine de onları kolayca duygulandırabilirsiniz.

  Her zaman gergin ve huzursuzdurlar. Zor koşullara istediklerini elde edinceye kadar katlanabilirler. Tehlikeden korkmaz, kendilerini kolayca tehlikeye atabilirler. Ya cesaret madalyası kazanır ya da yalnızca dikkatsiz ve tehlikeli bir sürücü olmakla ün salarlar. Yaşamayı sevdikleri için birinci olmak, herşeyin en iyisini yapmak isterler. Servet ve rahatlıktan çok ün peşinde koşarlar.

  Söz sahibi olmak için mantık ve diplomasi yerine zor kullanabilirler. Tutkularının yanı sıra eğitimden, deneyden yoksun iseler çok aptal görünebilirler. Yenilgiyi hiç kabul etmediklerinden başarısızlıktan yılmaz, yeni serüvenlere atılmaktan çekinmezler. Kendilerini yeterince özgür hissediyorsalar hem işlerinde hem de kişisel ilişkilerinde daha uyumlu davranırlar.

  Koç burcunda doğan kişiler her şeyi daha çabuk kavrayıp zaman zaman hiciv yapar ve hiç olmayacak yerde herkesi güldürürler. Ancak hızları onlar için bir tehlikedir çünkü konudan konuya atlar ve bir mantık dizisi kullanmazlar. Doğum haritasında Merküri Balık bucuna düşmüşse daha yavaş düşünürler, fakat tepkileri yine hızlıdır. Unutkan olabilirler ve şaşırırlar. Karasızlarından ötürü bazen aptal bir görünüş alabilirler. Cinsel çekiciliklerini göstermeyi severler.

  Koç burcunda doğanlar iyi bir ruh doktoru, maden işçisi, kaşif, mühendis, itfaiyeci, silah yapımcısı, dişçi ve profesyonel sporcu olabilirler. Yavaş , dingin ve güvenli işleri sevmezler. Yarışmayı gerektiren işlerde, gürültülü bir ortamda hele de sorumlu bir konumda iseler , içgüdülerini kullanarak çok başarılı olurlar.

  Koçlar önce ben dedikleri gibi önce benim çocuğum derler. En büyük yanlışları ise çocuklarının okulda başarılı olması için zorlamalarıdır.

  Koç burcunda doğan çocuklar enerji doludurlar. disipline karşı gelirler ama disiplin onlar için çok önemlidir. Ders çalışmak için yeterli sabırları olmadığından hemen oyuna koşarlar. Karneleri tembellik, dikkatsizlik ve ilgisizliklerini gösterir fakat pratik yolunu buldukları zaman enerjileri onlara yardımcı olur.
   
 2. 24 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 3. iremsu

  iremsu MaBel Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.835
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  Atılgan, etkin, tepkisel, enerjik, aceleci, hızlı, kendine aşırı güvenen, serüvenci, girişken, cesur, iddialı, dikkafalı, açık sözlü, dürüst, kendine dönük, agresif, saldırgan, çabuk öfkelenen, dikkatsiz, kavgacı, kaba, alaycı.

  Koç Zodyak'ın ilk burcudur ve yeni başlangıçları temsil eder. Girişimci, atılımcı ve yeniliklere açıktır. Sıfırdan yeni bir şeyi ya da büyük bir projeyi başlatabilir ama detaylara inemediği için tamamlamakta zorlanır. Toprak elementi burçların gerçekçi ve pratik yaklaşımı detaylarda başarılı olmasına, sabit elementi burçların kararlılığı ise başladığı işlere devam etmesinde yardımcı olur. Kendi işinin başında olmak ya da en azından, yeni bir alanda öncülük etmek ister. Kimsenin ona patronluk yapmasına tahammül edemez. Yarışmayı ve rekabeti sevdiği için galip gelmek, her konuda önde olmak ister. Servet ve rahatlıktan çok ün peşinde koşar. Harekete geçmeden önce daha çok düşünme ve plan yapma alışkanlığı edinirse çok daha başarılı olabilir.

  Her zaman acelesi varmış gibi bir izlenim bırakır. Ateş elementi olduğundan canlı ve isteklidir. Öncü nitelik taşıdığı için de eyleme yönelik ve hareketlidir. İddialıdır, her şeyi en iyi kendisinin bildiğine inanır ve dikkafalıdır. İlişkilerinde yöneten taraf olmak ister ve bağımsızlığına çok düşkündür.

  Fazla düşünmeden, kavga eder gibi konuşabilir ve açık sözlülüğüyle insanları kırabilir. Konuşması akıcıdır ama karşısındakini etkilemek için abartıya kaçabilir. Başkalarına yardım etmeyi sevse bile temelde kendine dönüktür. Aslan burcu gibi egosu gelişmiştir ve kendini beğenir.

  Mars tarafından yönetildiğinden Mars'ın özellikleri çok belirgindir. Mars enerji verir, gerilim yaratır ve tehlikeyi sever. Bu yüzden ateşli, cesur, saldırgan, cüretkar ve kavga etmeye meyilli olabilir. Çabuk parlayan bir yapısı vardır ama asla kinci değildir ve siniri çok çabuk geçer.
   
 4. 10 Kasım 2008
  Konu Sahibi : Kazen
 5. sofya27

  sofya27 Ziyaretçi

  vallahi ben billahi ben
   
 6. 24 Kasım 2010
  Konu Sahibi : Kazen
 7. zekiyim

  zekiyim Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2010
  Mesajlar:
  881
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  41
  kiz anaaaam kini cabuk gecer diyor kiz benim bazan suruyor niye ola kiiiii:KK53:
   
 8. 3 Aralık 2011
  Konu Sahibi : Kazen
 9. nesrinnn

  nesrinnn Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2011
  Mesajlar:
  119
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  evet kesinlikle doğru yazılaaarr
   
 10. 10 Ocak 2012
  Konu Sahibi : Kazen
 11. tatyana35

  tatyana35 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ocak 2012
  Mesajlar:
  355
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  ben koç burcunu aşırı kinci olarak bilyorum ve bende aynen öleyim lanet olsun ki elimde olmadan öle çok kin besliyorum ki keşke vazgeçebilsem
   
 12. 10 Ocak 2012
  Konu Sahibi : Kazen
 13. tatyana35

  tatyana35 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ocak 2012
  Mesajlar:
  355
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  öfkesi çabuk geçer koçların çabuk öfkelenip hemen geçermiş
   
 14. 26 Haziran 2012
  Konu Sahibi : Kazen
 15. hacer_31

  hacer_31 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  741
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  63
  o kadar inadımki bu inat benim sonum olacaksa bile inadım kahretsin inadım kurusun:) ama bu inadımın faydasıını gördüm kahretsin, koç burcunu hayattında bulamazsan çok şey kaybedersin, kendini hemen eleveren dürüst bi burç daha gelmez gururum inadım yinede sizi seviyorum:KK52:
   
 16. 19 Eylül 2012
  Konu Sahibi : Kazen
 17. daria_

  daria_ Yeni Üye Üye

  Katılım:
  3 Şubat 2012
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  ayın etkisiyle 6.hisleri çok kuvvetlidir.
   
 18. 18 Ekim 2012
  Konu Sahibi : Kazen
 19. gonca123

  gonca123 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2011
  Mesajlar:
  135
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  63
  bukadar olmaz aynı bennnn