Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Koç Burcu Kasım Ayı Yorumu

Konusu 'Koç Burcu' forumundadır ve lethem tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

  6 Kasım 2010
  Konu Sahibi : lethem
 1. lethem

  lethem Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.683
  Beğeni:
  391
  Ödül Puanları:
  153
  Aşk ve İlişkiler

  23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk evinizin yöneticisi Güneşin seyrini incelerken doğal olarak 8 Kasım tarihine kadar bu alanda etkisi devam eden Venüs geri hareketini de göz önüne almamız gerekiyor. Akrep burcu Zodyak kuşağında bir başka kişiyle bütünleşme ve bu bütünleşme sonucunda kendi iç derinliklerinizle temasa geçme anlamındadır. Bu durum özellikle aşk hayatınızla ilgili mevzularda kendinizi inceden inceye mercek altına almanız gerektiğini gösterir. Doğal olarak paylaşım konularında bir sorununuz varsa tabii ki bu enerji size hem eskiyi gözden geçirmeniz hem de yeniye yer açabilmek adına neler yapmanız gerektiği konusunda ikaz ışığı gibidir. Yenilik yapmak mümkün müdür? Venüs geri hareketi hem bu alanda hem de ilişki evinizde 18 Kasım tarihine kadar devam edeceği için yeni bir adım atabilmek oldukça zordur ve risklidir. Güneş bu alanda kuşkulu ve endişeli bir bakış açısının hakimiyetini gösterir. İnsan kendisini cenderede hissedebilir. Ne yana gitmeli ve ne yapılmalıdır? Aşkta beklentiniz nedir ve yaşadığınız aşk size bu beklentileri sunmakta mıdır? Sizin arzunuz nasıl bir ilişki ve nasıl bir ortaklıktır. Bütün bu soruların sağlıklı cevabı, sizin ne kadar gerçekçi düşündüğünüzle birebir alakalıdır..

  23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk evinizin yöneticisi Güneşin seyrini incelerken doğal olarak 8 Kasım tarihine kadar bu alanda etkisi devam eden Venüs geri hareketini de göz önüne almamız gerekiyor. Akrep burcu Zodyak kuşağında bir başka kişiyle bütünleşme ve bu bütünleşme sonucunda kendi iç derinliklerinizle temasa geçme anlamındadır. Bu durum özellikle aşk hayatınızla ilgili mevzularda kendinizi inceden inceye mercek altına almanız gerektiğini gösterir. Doğal olarak paylaşım konularında bir sorununuz varsa tabii ki bu enerji size hem eskiyi gözden geçirmeniz hem de yeniye yer açabilmek adına neler yapmanız gerektiği konusunda ikaz ışığı gibidir. Yenilik yapmak mümkün müdür? Venüs geri hareketi hem bu alanda hem de ilişki evinizde 18 Kasım tarihine kadar devam edeceği için yeni bir adım atabilmek oldukça zordur ve risklidir. Güneş bu alanda kuşkulu ve endişeli bir bakış açısının hakimiyetini gösterir. İnsan kendisini cenderede hissedebilir. Ne yana gitmeli ve ne yapılmalıdır? Aşkta beklentiniz nedir ve yaşadığınız aşk size bu beklentileri sunmakta mıdır? Sizin arzunuz nasıl bir ilişki ve nasıl bir ortaklıktır. Bütün bu soruların sağlıklı cevabı, sizin ne kadar gerçekçi düşündüğünüzle birebir alakalıdır. Bazen insan görmek istediklerini gerçek sanır, yanlışı yaşamaya devam eder. Sonunda yanıldığını anlaması hayal kırıklığıyla sonuçlanır. Bu etki altında siyah ve beyaz arasında griyi keşfetmek için istekli olmanız şarttır. Oturup düşünmeli ve bu ilişkide kendinizi nasıl ortaya koyduğunuzu ve ifade edebildiğinizi, karşınızdaki kişiyle olan gönül bağınızı gözden geçirmelisiniz. Bu gözden geçirme bundan sonrasında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini saptamanız açısından önemlidir. Bu tarihe kadar bir çok kereler kendinizi durdurmakta ve dayanmakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Her şeyin bir an önce düzelmesi veya istediğiniz şekilde gelişmesi için baskı uygulayabilirsiniz. Ancak bunlar ham meyvenin daldan koparılması gibi lezzetsiz sonuçlar almanıza neden olur. Venüs geri hareketi dönemi bana göre bazı açılardan son derece etkili ve faydalıdır. Nedeni, kendinizin farkına varmanız ve artık işlemeyen durumları daha net kavrayabilmeniz açısından. Daima şunu söylerim. Eğer bir alanda zorlanma varsa bilin ki o konuyla daha yakından ilgilenirsiniz. Canınızı yakan ne ise, yandığı yere odaklanır ne yapabilirim diye içinizden geçirirsiniz. Demek oluyor ki, Venüs geri hareketi ve Güneşin bu seyri size ilgilenmeniz gereken noktalar üzerinde düşünmeye sevk ediyor. Ancak bir şartı var. Gerçekçi düşünmelisin diyor. Önünde duran hakikatleri görmezden gelmenin daha sonra üzücü sonuçları olabileceğine dem vuruyor. Daha önce yaşananların size rehber olacağından bahsediyor. Bugüne dek ilişkinizde neler eksikti, nelerin artık tamir edilmesi artık mümkün değil. Bunları iyice saptamanın faydası büyük.

  28 Ekim-8 Aralık tarihleri arasında yöneticiniz Mars, bütün bu karmaşa ortasında Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu enerji hem kendiniz hem de ilişkinizle alakalı konular üzerinde, isteklerinizi elde etmek ve gerçekleştirmek adına oldukça etkili. Ancak işin gerçeğine bakarsak bu enerji böyle bir dönemde bizi abartılı bir şekilde hareket etmeye ve yaptığımız konusunda kendimizi haklı görmeye teşvik edebilir. Böyle bir riski var. Şöyle düşünelim. Mars Yay burcunda olduğuna göre dispozitör gücü Jüpiterin durumuna bakmak lazım. Jüpiter geri harekette. Venüs zaten geri hareketini sürdürüyor. Şimdi bu durumda maceraya atılmadan önce iyi düşünmek lazım. Herşeyi yapabileceğinize dair özgüven şırıngalasa da, biz bu enerjiyi önyargılı bir şekilde kullanmaya kalkışırsak rehavet içinde kendimizden geçebiliriz. Oysaki bu enerji en azından bu dönemde bizi bir parça olsun rahatlatabilir. Hani şu geri hareketler nedeniyle bunalıyoruz ya, işte Mars Yay burcunda durumumuzu geniş manada gözden geçiririz ve bir parça olsun rahatlayabiliriz. Biz bu enerjinin asıl etkisini Venüs 18 Kasım tarihinde Terazi burcunda düz olarak seyrine başladığında ve yine bu tarihte Jüpiter düz olarak yoluna devam ederken görebileceğiz. Bir yandan ilişki evimizde Venüs dengeleri yerine oturtmamızı sağlarken diğer yandan Mars bize özgür kararlar verebilmemizde rehberlik edebilir. Demek ki bu tarihe kadar Mars Yay burcu enerjisini kullanırken dikkatli oluyoruz.

  8 Kasım-18 Kasım tarihleri arasında Terazi burcunda geri hareketini sürdürecek olan Venüs, bu sefer ilişki evinizde etkili olmaya başlayacak. Venüs bu yaşam alanının gerçek sahibi. Ancak geri hareket dönemi yaşandığı için doğal olarak isteklerimizi gerçekleştirmek için eşimizle iş birliği yapmamız ve nazik bir şekilde konuşmamız lazım. Bu geri hareketin ne gibi yansımalara işaret olacağı, içinde bulunduğunuz durum, ilişkinizin niteliği ve bugüne kadar yaşanılanlar son derece önemli. Şimdi bu gelişmeleri ilişki tiplerine göre gözden geçirelim. İlişkisi sağlam temellere oturmuş çiftler açısından geri hareket iş birliği anlamına geliyor. Yani baş başa vererek uygulamak istediğiniz yenilikleri gözden geçirebilir, neler yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ancak hemen hareket etmek yerine beklersiniz ve iyice gözden geçirmelerde bulunursunuz. Geri hareket sonrası bunları yürürlüğe yavaş yavaş koyabilirsiniz. İlişkisinde problem yaşayan kişiler açısından duruma bakarsak, tabii ki dikkatli olmak mutlaka gerekiyor. Çünkü bir yandan Güneş Akrep burcunda bizi kuşkulandırıyor, derinliklerimizle temasa geçiriyor, diğer yandan Merkür 9 Kasım tarihine kadar zihinsel olarak dur ve düşün diyor. Ardından Mars Yay burcunda boş ver keyfine bak ne istiyorsan yap diyor. Ve bütün bunların ortasında kafası karışan kişi ne yana gideceğini tam olarak bilemiyor. Ne yapılması lazım. Öncelikle birbirinizle konuşmayı denemenizde fayda var. Diyelim ki siz artık bu ilişkiyi istemiyorsunuz. Yani yüreğinizde bu aşka artık yer yok. Hayatınıza yeni bir sayfa açmak niyetindesiniz. O zaman partnerinizle geri hareket esnasında en azından bir kere olsun konuşunuz. Ancak bu konuşma sonuçlandırma anlamında değil, sadece sıkıntılarınızı dile getirme şeklinde olsun. Durumun sizi fazlasıyla rahatsız ettiğinden ve açıkçası artık bazı şeyleri ciddi ciddi düşünmeye başladım şeklinde olmalı. En azından sizin rahatsızlığınızı hissetmeli. Bir başka örnek daha vereyim. Her ikinizde birbirinizi seviyorsunuz ancak dış etkenler nedeniyle bu aralar aranızda önemli problemler yaşanıyor. O zaman yapılması gereken bu dış faktörleri ele almak ve el ele vererek çözüme kavuşturmak için planlamalarda bulunmaktır. İşte bu noktada sizi birbirinizden ayıran noktalar temizlenip ayıklanabilir. İlişkisi yeni başlayanların tabii ki sakin ve akıllıca hareket etmeleri faydalıdır. Karşınızdaki insanı çok iyi tanımaya çalışmak yararlıdır. Geri hareket süresince onu izleyin ve bazı testlerden geçirin. Ne gibi tepkilerde bulunduğunu, size olan davranışlarını anlamaya çalışın. Ancak ne fazla kuruntulu, endişeli, her şeyin altında bir şey arayan kişi gibi davranın ne de Mars Yay burcu etkisi altında fazla maceracı olun. Herşeyi yerinde kararınca yaşamak en iyisi. Geri hareket sonrası edindiğiniz kanıya göre hareket edebilirsiniz..