Kolik

papade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
728
1.129
İnşallah çabuk geçer. Yeğenim kolikti, sabaha kadar uyumuyorduk. 😕
Ayaklarına sıcak su torbası koyuyorduk, o hafifletiyordu. Çok korkuyorduk, sonra da durmadan onu kontrol ediyorduk.😦
Şimdilerde kiraz çekirdeği çıkmış bebeğe sıcak uygulamak için. Güvenlik açısımdan bir sakıncası yok. Deneyin belki iyi gelir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

AnaTalia

Nefes’im ve Derin Talya’m
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
361
544
Kolik bir bebek yetiştirmiş bir anne olarak tek tavsiyem sakin olun ve bu günlerin geçeceğini düşünün. Benim tavsiyem hiçbir damla, bitki çayı vs vermeyin bebeğinize. İnanın sadece zamanı geldiğinde geçiyor kolik, başka hiçbir şey fayda etmiyor. Anne sütü alıyorsa kendinizi ve onu sıcak tutun, üşütmeyin. Eğer mama kullanıyorsanız da anti kolik mama tercih edin. Benim kızım anne sütü almadı hiç özel durumlarımızdan dolayı ve mama ile beslendi. Ben anti kolik mamayı keşfettiğimde ise 2,5 aylıktı. Anti kolik mama tık diye kesti herşeyi. Ama tabi bu mamaya başlayn tavsiyesi değil, ASLA. Anne sakinse bebekte sakindir, aklınızdan çıkarmayın. Veee hepsi geçecek :KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 240 gün kaldı.

Bugüne kadar bebeğinizin boyu için başından kuyruğuna kadar ibaresi kullanılırken artık başından poposuna kadar olan mesafe kullanılacak. Bebeğiniz artık kurşun kalemin arkasındaki silgi içine rahatca sığabilir. Bebeğinizin minik kalbi dakikada 65 kere kasılıp gevşeyerek, yeni oluşan kan hücrelerini gelişmekte olan dokuları beslemek için dolaştırırlar. Ultrasonda bebeğin kol ve bacak yumruları artık fark edilebilir.

Akell

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
83
110
Inan ben de damla vs ne varsa kullanıyorum. Yokk care yokk vermiyorum artik damla vs. Kiraz cekirdegi kemeri almıştım biraz aglama krizinde iyi geldi gibi. Bir de bu sevi bebenin kiraz cekirdekli reflü ve gazli bebekler ocin olan yatagi var ondan aldim. Onda sabaha karsi cat cat cikarmaya falan başladı. Ama 4 buçuk aylik olduk ve simdi icine sığmıyor. Ben ogrendim kii hiicc bisey değilmiş care . Tek care annenin sakin ve huzurlu olmasi. Telasi birakamayinca bir sure sonra cocuk kendini yanimizda guvende hissetmiyor ve meme reddi basliyir. Ben 2 buçuk aydır reddetmesine ragmen emzitmeye çalışıyorum. Unutma kolik bebek demek anne karninda cikinca bunalim yasayan bebek demekmis ve tek care anneye yakin olmasi. Bize oyle dedi doktor. Bebeğin kendini guvende ve huzurlu hissetmesi lazımmış

AnaTalia

Nefes’im ve Derin Talya’m
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
361
544
Inan ben de damla vs ne varsa kullanıyorum. Yokk care yokk vermiyorum artik damla vs. Kiraz cekirdegi kemeri almıştım biraz aglama krizinde iyi geldi gibi. Bir de bu sevi bebenin kiraz cekirdekli reflü ve gazli bebekler ocin olan yatagi var ondan aldim. Onda sabaha karsi cat cat cikarmaya falan başladı. Ama 4 buçuk aylik olduk ve simdi icine sığmıyor. Ben ogrendim kii hiicc bisey değilmiş care . Tek care annenin sakin ve huzurlu olmasi. Telasi birakamayinca bir sure sonra cocuk kendini yanimizda guvende hissetmiyor ve meme reddi basliyir. Ben 2 buçuk aydır reddetmesine ragmen emzitmeye çalışıyorum. Unutma kolik bebek demek anne karninda cikinca bunalim yasayan bebek demekmis ve tek care anneye yakin olmasi. Bize oyle dedi doktor. Bebeğin kendini guvende ve huzurlu hissetmesi lazımmış
Aynen öyle.Tek çare zaman, anne sevgisi ve anne sakinliği. Bırakın yapışık kalsın size koala gibi. bir süre sonra isteseniz de durmayacak kucağınızda :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 240 gün kaldı.

Bugüne kadar bebeğinizin boyu için başından kuyruğuna kadar ibaresi kullanılırken artık başından poposuna kadar olan mesafe kullanılacak. Bebeğiniz artık kurşun kalemin arkasındaki silgi içine rahatca sığabilir. Bebeğinizin minik kalbi dakikada 65 kere kasılıp gevşeyerek, yeni oluşan kan hücrelerini gelişmekte olan dokuları beslemek için dolaştırırlar. Ultrasonda bebeğin kol ve bacak yumruları artık fark edilebilir.

kelebekk47

Dönüp dolaşıp Kk‘ne geldim!
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2014
4.315
4.616
Benim oğlum da 7 ay kolikti. Uykusuz günler geceler birbirine karışıyordu. Sakin ve sabırlı ol. Varsa sana yardımcı olabilecek biri mutlaka 2 3 güne bir gelip bebeğe 2 3 saatliğine baksın, sende duşunu al güzel bir uyku uyu. Biraz yürüyüş yap. Coooook iyi gelecektir.
Bebegin için farklı sesleri dinletir lmeyi dene. Fön makinesi süpürge araba sesi gibi.. Yatırmadan önce bebeğine masaj yaptır. Banyo ettirmeden de zeytinyağı ile karnını sırtını yağla.
Geçecek bu günler ❤

Akell

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
83
110
Aynen öyle.Tek çare zaman, anne sevgisi ve anne sakinliği. Bırakın yapışık kalsın size koala gibi. bir süre sonra isteseniz de durmayacak kucağınızda :)
Ben bunu 4 aya girince anladım ve biraz daha sakinledim. Bebeğim eskiye göre gazi var ama kriz gibi gelip surekli ağlamıyor. Genelde kucakta tutuyorum ama artik dediğiniz gibi oyun halisina inmek istiyor. Geriye dogru atıyor kendisini. Neredeyse kafasi popisine degecek:)) o oynadikca arada gaz atıyor. Ne yaplim 6 aya az kaldı insllh

Akell

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
83
110
Bir de bu oyun halisinda 0+ yazıyor. Ne bileyim ben de 4 aya girince aldim ama 0+ olduğunu bilmiyordum. Fisher price dönence aldık uyur sakinler diye 2 aylıkken bir halta yaramadi yeni yeni oyuncaklari yakalayip çekiyor cocuk. Ama oyun halisinda kucaga alismazdi belki rengarenk ya dikkatini cekee diye . Ben bilsem daha erken alirdim. 2 bucuk 3 aylikken falan

Akell

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
83
110
Aaa bir deee 😁😁 zeytinygiyla bol masaj duzenli olarak 2 saatte bir yani altını actikca cok ise yarıyor. Her aksam ılık duş 1 numara sonrasinda uyuyor hemen. Aglama krizinde kovaya su doldurduk biz ilik su icine koyunca baktik sustu bunlar cok ise yariyor. Ütülü bez mesela. Kiraz çekirdeği kemerindejj kirz kesesi cok küçük old icin mi bilmiyorum hemen soğuyor. Ben de işte bununla yasamayi böyle öğrendim. 15 günlükken basladi. Hala tam gaz devam😁 Allah baska dert vermesin. Biz arada arabayla çıkarıyoruz1 numara yarıyor ama cok alistirmamak lazim. Bir de elektirikli süpürge sesiyle cok emzirip uyuttum. Telefona fön makinesi sesj indirdim 1 saatlik hala kullanıyorum. Donencedekj anne karnindaki ses mi neyse bir ise yaramiyor. Allah bebelerimize saglik versin yaa. Ben ailelerden uzakta tek basima öğrendim bunlari. Tabi kafayi yememe az kalmıştı ki. Doktorumuz sen iyi degilsin kendine iyi balmalisin, tatile cik diyene kadar. Cok iyi geldi gerçekten.

Yukarı Alt