Kolonya mikrop öldürmüyor!

esyn

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
16
Mikroplardan arındırmak için yara üzerine kolonya dökmenin doğru olmadığını belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Akbaş, "Temizlik, mutlaka su ve sabunla yapılmalıdır. Kolonya ile temizlik olmaz" dedi. Sanılanın aksine kolonyanın bir temizleme ürünü olmadığını söyleyen Dr. Murat Akbaş, kolonya yapımında kullanılan 80 derece alkolün, bakterileri temizleme konusunda yetersiz olduğunu kaydetti. Akbaş "Bazı kişiler özellikle tuvaletten çıktıktan sonra ellerini sabunlamak yerine kolonya ile mikropları öldüreceğine inanıyor. Bu son derece yanlış" ifadelerini kullandı.

:smiley-cool:

Selen_Ay

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.888
:1shok: 1 yaşıma daha girdim tuvaletten sonra elini yıkamayıp kolonya ile mi temizliyorlarmış

bende kolonya temizlik maddesi değil, su ve sabun kullanılmalı diyince diyorum ki sıyrık filan su ve hele sabunla nasıl temizlenir Çok üzgünüm çoook

baby nurse

izmiri çok özlüyor....
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
alkolün mikropları öldürmekten ziyade bulunduğu yere yapıştırıcı etkisi vardır

sea sea

RABBİM SANA EMANET...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
en büyük temizlik suyla yapılanıdır.alkolden temizlikmi olurmuş.tabikide olmaz

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
benim de dikkatimi çekti bazı umumi tuvaletlerde su sabun koymuyorlar onun yerine görevli size kolonya tutuyor...artık çantamda kağıt sabunlardan bulunduruyorum her ihtimale karşı...

olgu35

ölümden başkası yalan
Pro Üye
Emoji Skoru
5
"Bazı kişiler özellikle tuvaletten çıktıktan sonra ellerini sabunlamak yerine kolonya ile mikropları öldüreceğine inanıyor. akannehir bunu ilk kez duyuyorum. su ve sabunun temizliğini hiç bir ürün sağlayamaz.

Yukarı Alt