Koltuk Altı Kararması

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.759
Emoji Skoru
21.549
Yaş
55
Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer
Koltuk altı neden karar hakkında bilgi verdikten sonra şimdi sizlere koltuk altı nasıl beyazlar, koltuk altı kararmasna ne iyi gelir, en iyi yöntemler ve önerilerden bahsetmek istiyorum. Pek çok yöntem olmasına karşın sizlere denenmiş ve olumlu sonuç vermiş yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım.

Kol altını limonla beyazlatma

Çok eskiden beri cilt beyazlatmada etkili olan limon koltuk atı kararmasını geçirdiği bilinmektedir. Eğer cildinizin limona karşı alerjisi yoksa banyoda yarım saat önce limonu koltuk altınıza sürün ve iyice ovalayın. Her banyoya girmeden önce uygulayabilirsiniz.

Patates ile koltuk altını beyazlatma

Koltuk altı rengini açmak için patates dilimlerini kullanabilirsiniz. Her hangi bir yan etkisi bulunmayan patates dilimlerini koltuk altınıza koyun yada püre haline getirip iyice sürün. Haftada 3 yada 4 defa uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve limon suyu ile beyazlatma

Salatalıkları halka olarak kesin ve üzerine limon sıktıktan sonra koltuk altınızda 10 dakika kadar bekletin. Koltuk altı renginin zamanla açıldığını göreceksiniz.

Portakal kabuğu ile koltuk altı rengini açma

Portakal kabuklarını kuruması için güneş gören bir yerde bekletiyoruz. Kurumuş portakal kabuklarını öğüterek toz haline getiriyoruz. Portakal kabukları ile macun yapmak için az miktarda süt ve gül suyu ekliyoruz. Elde ettiğimiz karşımı koltuk altına sürüyor ve 15 dakika kadar bekletiyoruz. İşlemi bitirmek için ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Koltuk altı karbonatla beyazlatma

Günlük olarak uygulayabileceğiniz bu yöntemde az miktarda karbonat ile suyu karıştırıp koltuk altınıza sürmek. Sürdükten sonra 10 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Ayrıca az miktarda karbonat ile gül suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macunu uygulayarak koltuk altı kararmasını yok edebilirsiniz. Karbonat çok etkili bir beyazlatıcı dır, haftada 1 defadan fazla bu yöntemi uygulamayın.

Koltuk altı kararmasına şeker yöntemi

Koltuk altı kararmasını geçirmek için bir çorba kaşığı zeytin yağı ile bir çorba kaşığı şekeri iyice karıştırın ve temizlenmiş koltuk altınıza sürün baskı yapmadan ovalayın.


Koltuk altı rengi nasıl açılır

Koltuk Altı Kararması İçin Suna Dumankaya Kürü
Suna Dumankaya’nın koltuk altı kararmasını geçiren etkili kürü ile koltuk altı rengini açarak doğal bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

 • 1 tatlı kaşığı pirinç
 • 1 tatlı kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıdaki bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve kürü hazırlayın. Tüylerden arınmış ve temizlenmiş koltuk altınıza sürün ve ortalama 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve pudra sürün. Düzenli olarak yapıldığında koltuk altı renginin kademe kademe açıldığını göreceksiniz.

Sirke ile koltuk altı rengini açma

 • Pirinç unu ( bir avuç )
 • Sirke ( yarım çay bardağı )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve krem kıvamına geldikten sonra temizlenmiş koltuk altına sürün, sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra su ile temizlemeniz yeterlidir. Koltu altının rengini açan bu maskeyi 3 günde 1 deneyebilirsiniz.


Koltuk altı kararması nasıl geçer

Koltuk Altı Kararması İçin Maske Tarifleri
Evde koltuk altı kararmasını geçiren doğal ve bitkisel yöntemler sayesinde koltuk altı kararmasından kurtulmanız mümkün çok etkili olan bu kürleri deneyerek olumlu sonuç almanız mümkün.

Koltuk kararmasını geçiren tarif

 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • 1 tatlı kaşığı nemlendirici
 • yarım limon
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisinde hazırlayın ve pamuk yardımı ile koltuk altınıza sürün pamuğu sürerken hafiften baskı yaparak yedirmeye çalışın 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Haftada 2 defa uygulayarak 1 ayda koltuk altı kararmasından kurtulabilirsiniz. Çok etkili bir tarifdir kullananların neredeyse hepsinde etkili sonuç vermiştir


Koltuk altı kararması nasıl geçer

Koltuk Altı Kararması İbrahim Saraçoğlu
Koltuk altı kararmasına karşı Sandal ağacı

 • Sandal ağacı tozu
 • Gül suyu
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırın ve macun kıvamın elde ettiğiniz karışımı koltuk altına sürün 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 3 yada 4 defa uygulayabilirsiniz. Etkili sonuç için 1 ay boyunca yapılması gerekmektedir.

Koltuk Altı Kararmasına Krem
Koltuk altı kararmasına krem önerileri olarak sizlere çok etkili bir tarif vermek istiyorum koltuk altının rengini açan bu karış sayesinde koltuk altı beyazlaşarak doğal rengini alacaktır.

Koltuk altının beyazlatan krem

 • 1 çay kaşığı madecassol krem
 • 1 çay kaşığı bepanthen krem

Yukarıda saydığım kremleri iyi karıştırın ve temizlenmiş tüylerden arınmış koltuk altınıza her gün sürün çok fazla sürmeyiniz ince tabaka sürmeniz yeterlidir. Ortalama olarak 1 ay içerisinde koltuk altınızın rengi açılacaktır.

Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm
Koltuk altı kararmasına kesin çözüm önerileri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım verdiğim tarifler öneriler ve maskeler kesinlikle olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Koltuk altı kararmasını önlemek için koltuk altı terlemesini önlemeniz gerekmektedir. Düzenli olarak koltuk altına bakım yapmalı ve tüylerinizi almalısınız. Sizlere verdiğim bu maske tarifleri genital bölge kararması içinde uygun olmasına karşın limon içeren tarifleri kesinlikle uygulamayınız.
ciltguzellik.com
 
Yukarı Alt