Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Meltem868

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
7
0
herkese merhabalar,12 aylik kizma dogdugu gun KAH tanisi kondu,dogdugu gunden bu yana genkort ve astonin(simdi cortineff killaniyoruz) ilaclarini kullamakta ve uni hastanesinde gozlem altindayiz.bu hastaliktan muzdarip arkadaslarla tedavi sureci ile ilgili bilgi alisverislerinde bulunmak icin iletisime gecmek istiyorum herkese acil şifalar
Merhaba mesajımı görürseniz cevap verirseniz çok sevinirim, benim oğluma da aynı tanı kondu ve böbrek üstü bezleri yetersiz çalıştığı söylendi. Şu anda tedaviniz devam ediyor mu?

ikraaa06

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
10
0
İyi günler arkadaşlar bana non klasik tanisi konmuştu gebelik düşünüyorum doktor eşine de test yapılsın onda da var mı die eğer onda yoksa hamilelikte hap kullanmayacağım eğer varsa kortizonlu hap başlayacak kadın doğum doktoru ve endokrin doktoru hamile kalmanda bi sikinti yok dediler beni gebelikde nasıl bi surec beklior basindan gecen arkadaslar yorumlarinizi bekliorum

pptya87

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
4.130
488
Bende non klasik kah im eşime test yapılmadı ama ben gebe kalmak için gebelikte dahil kortizon kullandım yalnız oyle kolay değil gebe kalmak biraz tedavi gerektiriyor

Thassos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
3
0
Kah hastasi olup hamile kanlan anne adaylari , hamilelik sureclerinden kortizol kullanimlarindan bahsedebilirler mi? Tesekkurler

ayferrr79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2014
24
7
Sürekli kullandığım ilaç genkort 2*1 sabah akşam, hamileligi düşündüğüm için tüp bebek tedavisine baslamadan iki ay öncesinden dekort 0.50 mg da eklendi

ayferrr79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2014
24
7
4 yaşında bir kızım var ikincisi için deneme yapıyoruz dün 5 yumurta toplandı bugün aradılar hepsi döllenmiş 5. Güne kac tane kalırsa ona göre pgt işlemlerinden sonra saglikli embriyolar transfer edilecek

Konu Sahibi Benzer konular Forum Cevap Tarih
Nevreste Herşeyin başı sağlık ! 0