• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Konjenital adrenal hiperplazi ve infertilite

sebic88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2012
143
0
kısırlık kah hastalarının yaşadığı bir sorun ne yzıkki benim 17 alfa yüksek ve öğrendiğime göre progesteronumda çok düşükmüş arada bir denge kuramadım şimdilik kortizol ilacı kullanarak devam edicem gerisi allah kerim

pptya87

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
4.237
548
bende ise herşey o kadar güzelki sadece 17 oh pro yüksek ama onun dışında herşey çok sağlıklı bütün drlar şaşırıyor benim gebe kalamadığıma çünkü etki etmediğini söylüyorlar özelliklede yumurtladığım sürece hiçbir etkisi olmadığını ama 5 yıldır kalamadım demekki başka birşeye etki ediyor acaba rahime falanmı etki ediyorda bebek rahime yerleşemiyor.

sebic88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2012
143
0
bende ise herşey o kadar güzelki sadece 17 oh pro yüksek ama onun dışında herşey çok sağlıklı bütün drlar şaşırıyor benim gebe kalamadığıma çünkü etki etmediğini söylüyorlar özelliklede yumurtladığım sürece hiçbir etkisi olmadığını ama 5 yıldır kalamadım demekki başka birşeye etki ediyor acaba rahime falanmı etki ediyorda bebek rahime yerleşemiyor.
bunu doktora sormadınmı yani bir neden söylemedimi sonuçta kalabiliyorsan beş sene uzun bir süre kalman gerekirdi demekki başka bişey var prolaktinin nasıl bu arad istanbuldamı oturuyorsun

karakedi85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
390
3
kısırlık kah hastalarının yaşadığı bir sorun ne yzıkki benim 17 alfa yüksek ve öğrendiğime göre progesteronumda çok düşükmüş arada bir denge kuramadım şimdilik kortizol ilacı kullanarak devam edicem gerisi allah kerim
adetin kaçıncı günü test yaptırdın canım. birde değerlerin nedir?

sebic88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2012
143
0
adetin kaçıncı günü test yaptırdın canım. birde değerlerin nedir?
adetin 2. günü yaptırdım. ilk testte 17 alfa 8.44 progesteronda 1.13 çıkmış geçen ay yaptırdığımda 17 alfa 8.77 progesteronda 1.02 çıkmış üstelik bu kortizol kullandığım halde
açıkçası progesteron olayını anlamadım normal değerler arasında gözüküyor ama düşük dedi.

yarenahsen

3 çiçek 1 böcek annesi
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2012
1.117
5
kızlar topiğiniz hayırlı olsun ama neden bizi bırakıp buraya kaçtınız.sıkıldınızmı bizden:))aşkolsun.ama kurtulamazsınız ben buradanda takip edicem sizi.nede olsa kızlarımla hastadaşsınız:))

sebic88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2012
143
0
kızlar topiğiniz hayırlı olsun ama neden bizi bırakıp buraya kaçtınız.sıkıldınızmı bizden:))aşkolsun.ama kurtulamazsınız ben buradanda takip edicem sizi.nede olsa kızlarımla hastadaşsınız:))
aa gidermiyiz hiç burada sadece gebelik ile ilgili konuları konuşucaz diğer bilgileri yine oradan aktarırız

karakedi85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
390
3
adetin 2. günü yaptırdım. ilk testte 17 alfa 8.44 progesteronda 1.13 çıkmış geçen ay yaptırdığımda 17 alfa 8.77 progesteronda 1.02 çıkmış üstelik bu kortizol kullandığım halde
açıkçası progesteron olayını anlamadım normal değerler arasında gözüküyor ama düşük dedi.
canım adetin 2. günü 1.13 çok iyi bir değer. progesteron yumurtlama olduktan sonra yükselir. bence 17 alfa dışında problem yok :)

Yukarı Alt