Konuş be adam!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
6.268
Emoji Skoru
85
Yaş
32
Konuş be adam!


Konuşmak isteyen bir kadın ve suskunluğa gömülen bir erkek... Bu çift size pek yabancı gelmiyordur herhalde. Kadın erkek ilişkilerinin çoğunda durum aynıdır, hatta o kadar aynıdır ki, kadının erkekten çok daha fazla konuştuğu saptaması bilimsel araştırmalara bile konu olmuştur.

Doğaları böyle

Bir kadının ağzından günde 23 bin kelime çıkarken, erkeğin ağzından en iyi ihtimalle bunun yarısı kadar kelime çıkar. Dolayısıyla birlikte olduğunuz erkeğin az konuşmasına, özellikle de kritik durumlarda sessiz kalmayı tercih etmesini aranızdaki bir sorun olarak değil, erkek doğasının bir parçası olarak görseniz iyi olur.

Neden erkekler konuşmazlar, neden futbol dışında hiçbir konuda yorum yapmazlar? İşte elimizdeki cevaplardan bazıları...

Zamanlamaları farklı

İşten eve yorgun argın dönen bir kadın oturup gününün nasıl geçtiğiyle ilgili sohbet etmeyi bir yorgunluk olarak görmez. Oysa erkek o esnada tek bir kelime etmeyi bile büyük bir külfet sayar. Yani kadınla erkeğin sohbet konusundaki zamanlaması farklıdır. Aynı şey kavgalar için de geçerli... Kadın olayı patlak verdiği yerde ve zamanda çözmek ister, bunun tek yolunun ise konuşmak olduğunu düşünür. Oysa erkek olayın üzerinden vakit geçmesini, yani ateşin küllenmesini beklemeyi tercih eder.

Büyütmemek için:

Burada kötü olay derken kastettiğimiz, sadece kadınla erkek arasındaki tartışmalar değil. Örneğin, ikisi birden trafikteyken öndeki arabanın sürücüsünün abuk sabuk bir hareketine aynı derecede sinirlenseler de kadın o adama iki saat söylenir, oysa erkek bir küfür sallayıp bir daha lafını bile etmez. Erkek böyle bir durumda, kadının her şeyi ne kadar büyüttüğünü bildiği için, kendini bir denge unsuru olarak görür ve sessiz kalarak yatıştırıcı etki yaratmak ister.

Rolleri gereği

Erkeklere küçük yaştan itibaren "erkek adamın" az ve öz konuşması gerektiği öğretilir ve bilinçaltına işleyen bu öğreti çoğu erkeği ileri yaşlarda suskunluğa iter. Erkeğin toplumsal rolünde "karı gibi konuşup karı gibi gülmeye" yer yoktur. O her zaman soğukkanlı ve kontrollü olmak, sorunlar karşısında tepeden bakan bir tavır takınmak zorundadır.

Fırsat verilmediği için

Biz kadınlar konuşma konusundaki önceliği hiç kimseye kaptırmak, lafı kimseye bırakmak istemeyiz. Bu da karşımızdaki erkeklerin zaman zaman duygu ve düşüncelerini ifade etmeyi isteyip de buna fırsat bulamamalarına neden olur. Aceleci davranmak, bir kadının yapabileceği en büyük hatadır.

Sözleri yoktur

Bazen ise durum bu kadar alengirli değildir, işten eve gelen erkek "Günün nasıl geçti canım?" sorusuna "iyi" diye cevap verir ve bunun anlamı gününün iyi geçtiğinden başka bir şey değildir. Onun zaten çok iyi bildiğiniz iş hayatındaki sıradan bir günü anlatmayı gereksiz bulur. Yani erkeğin her susuşunun altında bir mana aramak çok anlamsız ve ayrıca paranoyakça bir tutum...

Özetle erkeklerin ağzından, kadınların yarısı kadar kelime çıkar. Bu onların tabiatında var!
 

1kumtanesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
127
Emoji Skoru
6
Yaş
56
Açıklamalar güzelde siz hiç eşlerinizi arkadaş çevresinde yada kahvede dinledinizmi. Maşallah hepsi bülbül gibi şakıyorlar.sadece evde dut yemiş bülbül gibi susuyorlar :wink:
 

BarbunyaPilaki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
826
Emoji Skoru
7
1 kum tanesi sana yürekten katılıyorum.
Benim kocam öyle kahvede başkalarının yanında internette kadınlarla sohbeti çok iyi eve gelincede ya sus pus ya horul horul yada çoktan ortadan kaybolmuş
 

emcan01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
1.661
Emoji Skoru
17
Yaş
45
benim eşim hep aynı evdede konuşur kahvedede
 
E

EU1

Ziyaretçi
Benimle konuş

Kadınların baş taleplerinden biri iletişim kurmak. Konuşmaya çok önem veren kadınlar, yatakta da konuşmaktan yanalar. Özellikle sevişme sonrasında. Erkeklerin sanki aralarında hiçbir şey yaşanmamış, sevişme öncesinde coşkulu olan, istekli görünen, kadını yatağa atmak için diller döken kendileri değilmiş gibi davranmalarından, hemen giyinip televizyonda maçı seyretmelerinden veya yatıp uyumalarından ya da giyinip evden çıkmalarından rahatsız oluyorlar.

Evli bir kadının görüşleri ise şöyle: "Her zaman beni sevdiğini duymak istiyorum ondan. Özellikle de sevişme sonrasında." tatlicadiarzu
 

calikusumuz

Aklım egede kaldı......
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Nisan 2007
Mesajlar
3.413
Emoji Skoru
6
Yaş
44
sana son derece katılıyorum ve çevremdede görüyorum pekçok kadının sorunu eşiyle konuşamamak yada doğru iletişimi kuramamak nasıl çözeceğiz bunu bilmiyorum çözüm bulan yazsın buraya bence
 

zerrinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Mayıs 2007
Mesajlar
774
Emoji Skoru
4
Ay Evet Daha Sonra Birde Demezlermi Ben Arkami Döneyimde Sen Saril Bana Nefret Ediyorum Konusmayi Birak Birde Sirtini Dönüp Yatmasalar
 
E

EU1

Ziyaretçi
Evet Ya Bende Bundan Nefret Ediyorum Sevişmeden önce Kirk Tane Laf Seviştikten Sonra Bir Bakiyorum Ki Bizimki 5 Dakika Içinde Uyumuş Sende Sap Gibi Kaliyorsun Ortada Ne Kadar Duygusuzlar Erkekler Bu Işi Sadece Ihtiyaç Olarak Görüyorlar Kadinlar Ise Sevişmeyi Karşilikli Olarak Sevgilerini Aşklarini Beden Diliyle Anlatma Olarak Nitelendiriyorlar Bence Fark Burada O Yüzden Bizler Konuşmak Ve Değerli Olduğumuzu Duymak Yada Hissetmek Istiyoruz Erkekde Ihtiyaçlarini Giderdikte Sonra Başka Bir Ihtiyaça Geçiyorlar
 

utopia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Nisan 2007
Mesajlar
132
Emoji Skoru
4
valla benimkide bu yüzden hep şikeyet eder konuşmazsın konuşmazsın yatağa girince konuşmaya başlarsın der :)) ay napıyım hep yatakta aklıma geliyo bişiler hatta bazen tehdit ediyo bak şettiririm die :) manyak ayol bu adamlar:Roflol::Roflol:
 
Yukarı Alt