Koreli arkadaşımdan tavsiyeler.....

cucu-pete

Sana Emanetiz Rabbim...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
15
arkadaslar dün koreli bir arkadasimla sohbet ederken konu dis sagligina geldi..dikkat ettiyseniz bu arkadaslarin disleri anormal denilecek kadar beyaz ve saglikli görünüyor ve bende bunun sirrini sordum...aldigim yanit sasirticiydi...
günde 3 kez isaret parmagimiza tuz döküp fislerimizi biz bu sekilde fircaliyoruz dedi.ne macun,ne firca,sadece tuz...sasirtici buldugum birseyde cantasindan cikardigi bildigimiz misvakti!!firsat buldukcada bunu kullaniyormus...
bende artik bu yöntemi deneyecegimm...paylasmak istedimma.s.

cananur

Elhamdülillahirabbilalemn
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
137
Misvak kullanmak sünnet fakat benim içimi gıcırdatıyor ama tuzu denemek istiyorum saol canım paylaştığın için ...............

D

dj_sinem

Ziyaretçi
evet tuz hem beyazlatıyo hemde dişleri kuvvetlendiriyo
bir anımı paylasmak istiyorum kardeşimin diş problemi yüzünden hacettepe hastanesi diş klinigine gitmiştik bir 80 lik dedeyle sohbet ettik oda o yasına kadar hıc dış problemi cekmemiş 1 curugu ıcın gelmişti hastaneye cok şaşırmıştım bir sıırrı varmı dede dıye sordugumda bana haftada 2 kere tuzla gargara yaptıgını sölemişti
mutlaka deneyin arkadaşlar!

LonelyLove

siyaha aşığız beyaza deli
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ben dişetlerimi güçlendirsin diye tuzla arasıra fırçalıyodum ve fırçaladıktan sonra beyazladığını farkediyodum dişlerimin.demekki doğruymuş

kanada

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.194
arkadaşlar tuz dişleri çizmezmi? çizmiyorsa bende deneyeyim.

paresssss

güvensizim ama umutluyum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
iyide diş etlerimi kanatıyo benim hem dişi çiziyo diyolar.nolcekfisfisfis

xxmehtapxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
arkadaslar idrel tuzla dişi ovamk diş minesine zarar verir, parlaklığını alır. ama tuzlu su ile ağzı çalkalamak hem dişetlerine hem dişe çok iyi geliyor. bana diş doktorum tavsiye etmişti.şakkıdı

usuyuki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ben kendimi bildim bileli arada bi tuzlu suyla gargara yaparım
kesinlikle çok ii geliyo
tavsiye ederimyerimseniben

Selen_Ay

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.888
çok sağolun arkadaşlar ya :| neler öğrendim şimdi

bende şu tuzlu gargara yöntemini uygulamaya başlayım dişlerinden acayip sorunlu biri olarak :S

cucu-pete

Sana Emanetiz Rabbim...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
15
kizlar hafif tuzla ovmam diyenler icin söylüyorum tuzlu suyla gargara yapin ama gargara yaptiktan sonra yikamayin ve su icmeyin,o seklde yatin.tuzlu gargaranin bir özelligini söyleyim size,dis eti cekilmeleri ve her türlü dis eti hastaligina birebir.tuzlu suyla yapilan gargara dis etlerinin kaynasmasini sagliyor ve buda daha saglikli dis ve diseleri demek oluyor...bunuda annem disetlerinden ameliyat oldugunda doktorundan aldigim bilgiler...sevgiler...

Yukarı Alt