Korkum yüzünden sezeryan istiyorim

Kahveseverw

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
150
30
23
Bayanlar merhaba hamilelik öncesi tum surecimi burda gecirdim ve hamileligimde burda geciyor:) psikolojim cok hassas oldugundan sezeryan doguma hazirliyorum hep kendimi.. sezeryan dogum yapmis olanlar sonrasinda neler hissettiniz kac gunde ayaklandiniz agriniz cok oldumu birde benim kanim cok düşük kotu olurmuyum kafamda cok soru var iste anladimiz siz:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-08-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 31 gün kaldı.

Bebeğinizin diş etleri artık mahyalı (kapanmış) ve ilk dişler çıkacakmış gibi görünüyor. Siz çok tercih etmesenizde bebeğinizin besine ihtiyacı var. Çeşitli küçük öğünler bu noktada birçok kadın için en iyisidir. Fotograf makinanızı çantanıza koymayı unutmayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
8.115
22.263
14 gün önce sezaryenle doğum yaptım. Korktuğum için sezaryen istedim ama doktor bebeğin başının zaten büyük olduğunu söyledi zor olur normal doğum dedi. Doğumdan sonra bebeğin başını görünce zaten iyiki normal doğum yapmadım dedim.

Gelelim sezaryene, sandığım kadar basit bir şey değilmiş açıkçası. Ameliyathaneye alınmak, kolların bağlanması, acısız da olsa bele iğne yapılması, sonda takılması çıkarılması, doğumdan sonraki karın kısmındaki ağrılar, 1 hafta süren yatma kalkma bebekle ilgilenme sorunları... Çok acılı travmatik şeyler kesinlikle değil ama sağlam bir sabır ve psikoloji istiyor. Bebeğin başı büyük olmasaydı pişman olurdum belki de.

Oznurr6161

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
591
362
24
Bayanlar merhaba hamilelik öncesi tum surecimi burda gecirdim ve hamileligimde burda geciyor:) psikolojim cok hassas oldugundan sezeryan doguma hazirliyorum hep kendimi.. sezeryan dogum yapmis olanlar sonrasinda neler hissettiniz kac gunde ayaklandiniz agriniz cok oldumu birde benim kanim cok düşük kotu olurmuyum kafamda cok soru var iste anladimiz siz:)
Benim çocuğum yok canım ama ablalarımdan biliyorum eğer sıkıntı yoksa sadece korku için sezeryan olmanı önermem. Ablam en küçük çocuğu 15 yaşında hala ağrısı oluyor ara ara kendini üşütünce felan.o kadar pişman ki keske biri bana söyleseydi de kendim istemeseydim sezeryanı diyor. Ama tabi Allah korusun doktor diyorsa ki kesinlikle sezeryan tabi olun olmalı da. Bir kardeşimde var 3 çocuğu da normal doğum sabah doğuyor akşam eve geliyor anlamadım 😊 yani sezeryanda yatma ağrı falan oluyormış sonrasında

Alyaliya

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
2.623
2.533
Ben yaklaşık 3 ay önce 5 aylık bebeğimi kaybettim ve normal doğum olmayınca sezaryen olmak zorunda kaldım.3 gün boyunca suni sancı verildi ama artık anatomimle mi ilgili bilmiyorum rahimde açılma olmadı.Kana başlayınca mecburen sezaryene alındım.Ablalarım sezaryen olmuştu ama 1 hafta 10 güne kendilerini toplamışlardı belki de eve bebek geldiği için ağrılarının pek farkında olmamışlardı heyecandan.Ama benimki öyle olmadı.hala ağrılarım var bi de göbek kaldı tam anlamıyla gitmedi.ağır birşey kaldıramıyorum.Psikolojim zaten yerlerde.Arkadaşın dediği gibi her türlü psikolojinin sağlam olması lazım.Bu arada suni sancı verildiği için normal doğumda nasıl olduğunu da yaşamış oldum gerçekten ben dayanamazmışım.benim rahim zaten dar kesin ölürmüşüm öyle düşünüyorum.herşeyden önce şu an için bebeğine odaklan ve doktorunu dinle.mesela ben zorlandım ama belki sen hiç zorlanmayacaksın.Çok arkadaşım var hele bi tanesi 4 dk da doğurdu.içeri girip çıkması bir oldu.zamanı geldiğinde bedenin seni yönlendirir zaten hiç korkma.

bilgeeem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
518
482
38
bende senin gibi korkumdan sezaryan oldum. çok şükür bir sıkıntı olmadı. burdan bir arkadaşı uyuşturmadan canlı canlı kesti dr o dönem. travma yaşadı. benden önce olsaydı ne yapardım bilmem. inan her dogumun zor yanı var. bence imkanın varsa yaşında küçükse normal dogum için çabalayan özel dr lar var. el bebek gül bebek dogurtturuyorlar.eger sıkıntı varsa sezeryana alıyorlar. psikolijik destek alarak.korkunuda yenebilirsin. ha sezeryanda tü kaka birşey degil.ikiside iyi ki var

Gevramel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2017
1.024
1.069
Sezaryen yerine suda doğum gibi alternatiflere yönelmeyi düşünmez misiniz? Sezaryen doğum sizin için ciddi bir ameliyat, bebeğiniz için doğum kanalından alacağı bakteri florasının sağlayacağı bağışıklıktan ve süreçte göstereceği mücadelenin kişiliğine tesirinden ömür boyu mahrumiyet anlamı taşıyor. Biliyorsunuz avrupada sezaryen doğum asla bir tercih değil gerçekten zorunlu durumlarda başvurulan son seçenek. Ülkemizdeki uygulama gevşekliği yüzünden ve sezaryen olanların yoğun teşviki, normal doğum yapanların korkutmaları sebebiyle gebeler sezaryen doğumu normal doğumun normal bir alternatifi zannediyorlar. Oysa sezaryen gerçekten ciddi bir ameliyat. Sezaryen seçeneğinin doktorunuzun gerçekten hayati bir durum oluşması durumunda alacağı tıbbi bir karar olması gerektiğini anlamalısınız.

Normal doğum sadece suni sancı ile zorlaştırılan normal bir süreç. Olur da suni sancı verilir ve dayanamazsanız epidural seçeneğiniz olacak bunu unutmayın. Kendinizi doğuma bir ebe veya doula ile eğitim alarak hazırlayıp güvende hissedeceğiniz bir ortamda suni sancısız çok güzel bir normal doğum geçirebilirsiniz. Doktor Hakan çoker'in keşkesiz doğumla ilgili sitesini inceleyin derim, hem doğumla ilgili terapi gibi gelecek bilgiler hem de keşkesiz doğuma gönül vermiş doktor ve ebelere ulaşabilirsiniz. Bir de Marie Morgan - Hypnobirthing Mongan Yöntemi kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Doğum korkularını atacak, normal doğumun doğasına hayran kalacaksınız.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.897
14.698
Herkes farkli cevap verebilir. Ama ben sezeryanla dogum yapmiş biri olarak normal olsaydim keske dedim. Dogumdan sonra 1 ay kendime gelemedim. 2 hafta bebegimle ilgilenemedim
Benimki cok kotu gecti. Travma oldu hatta...
Bana da demislerdi ki dogurana kadar agri cekip sonrasinda rahat llmak istyosan normAL yap ama sezeryan olursan doguma kadar hic agri cekmeyip dogumdan sonra cekersin demislerdi.

Kahveseverw

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
150
30
23
Ben yaklaşık 3 ay önce 5 aylık bebeğimi kaybettim ve normal doğum olmayınca sezaryen olmak zorunda kaldım.3 gün boyunca suni sancı verildi ama artık anatomimle mi ilgili bilmiyorum rahimde açılma olmadı.Kana başlayınca mecburen sezaryene alındım.Ablalarım sezaryen olmuştu ama 1 hafta 10 güne kendilerini toplamışlardı belki de eve bebek geldiği için ağrılarının pek farkında olmamışlardı heyecandan.Ama benimki öyle olmadı.hala ağrılarım var bi de göbek kaldı tam anlamıyla gitmedi.ağır birşey kaldıramıyorum.Psikolojim zaten yerlerde.Arkadaşın dediği gibi her türlü psikolojinin sağlam olması lazım.Bu arada suni sancı verildiği için normal doğumda nasıl olduğunu da yaşamış oldum gerçekten ben dayanamazmışım.benim rahim zaten dar kesin ölürmüşüm öyle düşünüyorum.herşeyden önce şu an için bebeğine odaklan ve doktorunu dinle.mesela ben zorlandım ama belki sen hiç zorlanmayacaksın.Çok arkadaşım var hele bi tanesi 4 dk da doğurdu.içeri girip çıkması bir oldu.zamanı geldiğinde bedenin seni yönlendirir zaten hiç korkma.
Yazdıklarına cok uzuldum hem sanci cekmissin hem sezeryan olmussun hende bebeğini kaybetmissin rabbim sana sabirlar versin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-08-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 31 gün kaldı.

Bebeğinizin diş etleri artık mahyalı (kapanmış) ve ilk dişler çıkacakmış gibi görünüyor. Siz çok tercih etmesenizde bebeğinizin besine ihtiyacı var. Çeşitli küçük öğünler bu noktada birçok kadın için en iyisidir. Fotograf makinanızı çantanıza koymayı unutmayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yesa1

Bşlngç 59 güncel 53.5 hedef 48 boy 1.57.
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
21.357
30.465
Ben de sezeryan mecburi

Sürecim rahattı Allaha şükür korktuğum gibi olmadı

Annem yanımdaydı o da destek oldu.

Ilk zamanlar destek şart tabii

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.858
1.624
2 ay once sezeryan oldum genel anestezi istemistim,gaz sancısı dogum sancisindan daha beter,tuvalete cikman icin sulu toz iciriyorlar 2 gun.1 haftada ev isi yapmaya basladim.

ikizciik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
5
5
31
Ben sezeryanla doğum yaptim ikiz gebelik oldugu icin. Genel anestezi ile oldu. Tabi ki sagliklisi normal dogum olmasi gereken doğal süreç bu. Ama aksilikler soz konusuysa sezeryan olmak zorunda. İlk 24 saat çok ağrı cektim. Ayikirken ki aciyi hala hatirliyorum. Kolay bişe değil yani bu ameliyat. 6. gün normal hayatima dönmüştüm.Bu soruyu en iyi her iki tür dogumu da gerceklestirmiş hanimlar cevaplayacaktir . Allah Saglikla kucaginiza almayi nasip etsin

gulguzeli_28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2012
385
480
Bende sezeryan doğum yaptım kendi tercihimdi. Evet ilk zaman acı oluyor ben ilk gün çok acı çekmiştim ama sonra sonra geçiyor seni öldürmüyor korkma gerçi kişiden kişiye değişir acı eşi. Annem sağ olsun yanımdaydı bebekle uğraşayım derken acımı unuttum. Göbek kaldı bende de gitmiyor nasıl yok edeceğim bilmiyorum. Kendini korkutma bebeğine odaklan emin ol her şey geçiyor yeter ki ikinizde sağlıklı olun.

-Lavinya

Aktif Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Şubat 2019
528
1.230
26
Merhaba
Ben evli değilim haliyle doğumda yapmadım ama çok samimi bir arkadaşım sezeryan oldu
Sizin gibi normal doğumdan çekindiği için
Çok ama çok memnundu
Hemen ayaklandı
Öyle aman aman bir acıda hatırlamıyorum diyor
Yanlış hatırlamıyorsam dikişlerimi yapıştırma yöntemiyle yaptı doktor demişti
Velhasıl her doğum kişiye özel , herkes etkilerini farklı hissediyor sanırım :)
Sağlıkla sıhhatle alın yavrunuzu kucağınıza inşallah

TeAmoIG

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
2.042
3.810
2 buçuk ay önce sezeryan oldum.. Eğer preeklampsi yüzünden ecil sezeryana alınmasaydın epidural normal doğum isterdim.. Sezeryanda aslnda gaz sancısı çok kötüydü.. Birde yürümen gerekiyor ya yürürken dikişlerin çok acıyor geriliyor... ama en fazla 3 gün sürüyor ağrısı.. 1 haftda toparlıyorsun ben 4. Gün bulaşık makinesini doldurup boşaltıyordum 10. Gün cam silmiştim mesela.. .. 😌😌😌

meraklimel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2020
28
31

meraklimel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2020
28
31

meraklimel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2020
28
31
Benimki bir secim degildi: suyum geldi sanci gelmeden bekledim bekledim sanci gelmedi enfeksiyon kapmamak icin suni sanci verildi Ama bir turlu acilmadi rahim. Bu arada cocugun kalbi yavaslayinca acil sezeyana alindim.
Avantajlari :
- Sanci yok
- gunu biliyorsun ona gore hazirlik Yapabilirsin
- hizli bir sekilde dogum
- yirtik yok tuvalete gideniliyorsun.
Desavantaj :
- kendini toparlaman biraz daha uzun surebilir.
- suttun daha gec gelebilir
- karnin daha yavas iniyor
- tabiki ufakda olsa iz kaliyor

nisann_tr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
1.803
2.719
33
Herkes farkli cevap verebilir. Ama ben sezeryanla dogum yapmiş biri olarak normal olsaydim keske dedim. Dogumdan sonra 1 ay kendime gelemedim. 2 hafta bebegimle ilgilenemedim
Benimki cok kotu gecti. Travma oldu hatta...
Bana da demislerdi ki dogurana kadar agri cekip sonrasinda rahat llmak istyosan normAL yap ama sezeryan olursan doguma kadar hic agri cekmeyip dogumdan sonra cekersin demislerdi.
Benim de kendi isteğimle daha doğrusu korkularım yüzünden olduğum sezaryen sonra travma haline gelmişti bende
Seni korkutmak istemem konu sahibi ama demek ki kişiden kişiye değişiyor o yüzden çok rahattı hemen ayaklandim diyenler kadar benim gibileri de okuman lazım
Yaklaşık bir ay oturarak uyudum Çünkü yatarsam kalkamiyordum ağrılardan (yazarken kolay ama gerçekten çok zor bir durumdu)
Kızımı ilk dört gün kucaklayamadim bile Altını da değiştirmedim Bunları hep annem yaptı Besinci gün kizim ateşlendi hastaneye yatırdılar ilk orda kucağıma alabildim
Bel ağrılarım çok uzun süre devam etti hala da uzun süre egilemem
Hep keşke dedim.bu konuda ama.tabi kendimi harap da etmedim hayırlısı buymuş derim

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.897
14.698
Benim de kendi isteğimle daha doğrusu korkularım yüzünden olduğum sezaryen sonra travma haline gelmişti bende
Seni korkutmak istemem konu sahibi ama demek ki kişiden kişiye değişiyor o yüzden çok rahattı hemen ayaklandim diyenler kadar benim gibileri de okuman lazım
Yaklaşık bir ay oturarak uyudum Çünkü yatarsam kalkamiyordum ağrılardan (yazarken kolay ama gerçekten çok zor bir durumdu)
Kızımı ilk dört gün kucaklayamadim bile Altını da değiştirmedim Bunları hep annem yaptı Besinci gün kizim ateşlendi hastaneye yatırdılar ilk orda kucağıma alabildim
Bel ağrılarım çok uzun süre devam etti hala da uzun süre egilemem
Hep keşke dedim.bu konuda ama.tabi kendimi harap da etmedim hayırlısı buymuş derim
Kesinlikle katiliyorum benim agri esigim kuvvetli olmasina ragmen ben cok agri cektimm hatta dogumdan sonra 10 tane igne vurdular. Idrar yolu enfeksiyonu oldum ilac kullandim gunde 3 kez agri kesici derken emzirdigim halde cok ilac kullandim. Ama normal dogumda boyle problemler oldugunu dusunmuyorum.

Nazan aksungur

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
7
0
19
Ben her zaman normal dogumdan yanayim ben 3 gunde dogum yaptim cok zor bir surecten gectim normal muayneye diye gittim suyum azaldigi ve oglumun hayasinda au fitigi oldugu icin direk doguma alindim dogumhaneye cikardilar beni suni sanci verip bebegin pisikolojisi kaldiricakmi diye denememi lazim dediler suni sanci verdiler ben cok sanci.hissetmedim ve hic acilmam olmadi tamam dediler normal dogum yapacaksin bekledim sancim 100 de hic inmedi 3 gun boyunca yogun bakima cikardilar beni sonra dogumhaneye polikliniklere en sonunda yogin bakima cikarip acilma olsun diye beklettiler doktorlar sok oldu 2 gun bekleyip sancimin 100 lerden inmemesine ragmen acilma hic olmadi en en sonunda balon taktilar yogun bakimda 6 santim acilmam oldu suyu patlattilar dogumhaneye goturduler daha sonra ikin dediler 6 saat sonra kafasi gorundu ve dogurtma odasina aldilar igne vurup rahimi kestiler 3 kez ustten bastirdilar nefesim gitti oteki tarafa gittim geldim resmen sonra bi baktim oglum bana bakiyor sol kolumdan kan fiskiriyor kaburgalarim ezilmis dogumdan sonra ogrendim cok aci cektim ama dogum yaptim 2 gun sonra hemen ayaga kalktim hic pisman degilim normal dogum yaptigim icin sezeryan cok zor ameliyat zor degil ama sonrasi cok zor ablam zorlandi oradan biliyorum

Yukarı Alt